ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ___________________________________________

školní rok 2018/2019

OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE

Ve středu 6. února 2019 reprezentoval naši školu Matyáš Janík z 9. A na okresním kole olympiády v anglickém jazyce v kategorii IIA. Soutěž pořádala 1. ZŠ Jičín za účasti 7 žáků. Matyáš obsadil velmi pěkné 3. místo, k čemuž mu velmi blahopřejeme a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 30. ledna 2019 uspořádala 3. ZŠ Jičín okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z5. Naši školu reprezentovali tři žáci a dosáhli velmi dobrých výsledků.

• 2. místo: Barbora Horáková, 5. A
  • 5. - 6. místo: Ema Prudičová, 5. B
  • 5. - 6. místo: Marek Jelínek, 5. A

Celkem se do soutěže zapojilo 12 soutěžících. Všem našim žákům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy.

Diplom - Barbora Horáková - 2. místo

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

V pondělí 28. ledna 2019 se zapojily dvě žákyně naší školy do okresního kola olympiády v českém jazyce. Soutěž pořádala 1. ZŠ Jičín a zúčastnilo se jí celkem 19 žáků.

• 9. místo: Ema Folprechtová, 9. A
  • 17. místo: Barbora Bártová, 9. A

Naše žákyně sice tentokrát neobsadily přední příčky, ale i tak jim děkujeme za reprezentaci školy.

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 16. ledna 2019 se na 1. ZŠ Jičín uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády. Naše škola nominovala do soutěže hned tři zástupce a všichni byli velice úspěšní.

• 1. místo: Tomáš Kuchař, 8. B
  • 3. místo: Barbora Bártová, 9. A
  • 4. místo: Lucie Schönová, 9. B

Soutěže se zúčastnilo celkem 14 žáků. Tomáš Kuchař si svým vítězstvím zajistil postup do krajského kola soutěže. Všem našim žákům gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Diplom - Tomáš Kuchař - 1. místo

KOPIDLENSKÝ KVÍTEČEK, KAPŘÍK A JELEN

I letos jsme se vydali do Kopidlna na již 25. ročník soutěže Kopidlenský kvíteček a opět jsme ve všech kategoriích byli velmi úspěšní, i když dvakrát bramboroví.

V soutěži Kopidlenský kvíteček nás reprezentovaly Eliška Lachmanová, Monika Drbohlavová a Natálie Chrpová. Děvčata nejprve napsala vědomostní test, poznávala květiny a na poslední soutěž se rozdělila podle úkolů. Eliška poznávala ovoce a zeleninu podle chuti, Natálie plnila sportovní úkol a Monika aranžovala kytičku. Nejlépe se zhostila svého úkolu Monika, stejně jako v loňském roce a tuto jednotlivou soutěž vyhrála.

Celkem se dívky umístily na krásném 4. místě z 10 družstev, stejně jako loni, bramborová medaile.

• 7. místo        Monika Drbohlavová
  • 9. místo        Eliška Lachmanová
  • 24. místo      Natálie Chrpová

Kopidlenský kapřík je soutěž v rybářských disciplínách a přírodopisu. Naši školu reprezentovali Lukáš Chrpa, Karolína Kozáková a Tomáš Bárta. V této soutěži kromě teoretických znalostí měli za úkol navazovat háčky a olůvka, házet udicí na cíl.

Družstvo obsadilo celkové 5. místo z 10 družstev a v jednotlivcích vynikající 3. místo Kája Kozáková, což je obrovský úspěch, neboť v soutěži byly pouze dvě dívky !!!

• 3. místo       Karolína Kozáková
  • 9. místo       Lukáš Chrpa
  • 23. místo     Tomáš Bárta

Kopidlenský jelen je soutěž ve znalostech lesní zvěře a rostlin, ve střelbě na cíl ze vzduchovky. Soutěže se zúčastnili Jiří Zmatlík, Adam Bárta a Michal Šaradín.

Toto družstvo si oproti loňskému roku velice polepšilo (bylo v jiném složení) a obsadilo celkově 4. místo z 11 družstev a v jednotlivcích o jediný bod uteklo Jiřímu Zmatlíkovi první místo.

• 2. místo      Jiří Zmatlík
  • 10. místo    Adam Bárta
  • 27. místo    Michal Šaradín

Děkuji Všem žákům a žákyním, kteří se soutěží účastnili a po tři roky reprezentovali naši školu. Jsou to převážně žáci devátého ročníku a jen těžko se mi za ně bude příští rok hledat náhrada. Na soutěž jezdili velice rádi, i když někdy byli velmi zklamáni, jakým způsobem byly vyhlašovány výsledky. Musím napsat, že to i některé obrečely.

Tak snad příště najdu další zájemce o květiny, ryby a o myslivost a opět vyrazíme do Kopidlna.

Ještě jednou Všem moc děkuji a přeji Vám, ať jste úspěšní i na středních školách a využijete znalostí a vědomostí, které jste na naší škole získali. HODNĚ ÚSPĚCHŮ!!!

Mgr. Jana Zumrová

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2018/2019

Ve středu 10. října 2018 proběhla celostátní soutěž „Přírodovědný KLOKAN“. Tato soutěž je zaměřená na přírodní vědy, zejména na fyziku, biologii, chemii a zeměpis. Soutěží se ve dvou kategoriích: Kadet (8. a  9. třídy ZŠ), a Junior (1. a 2. ročník SŠ).

V letošním roce se do soutěže zapojilo 10 žáků.

Výsledky soutěže Kadet na naší škole:

Umístění Jméno a příjmení žáka Třída Body
1. Monika Jirků 8. A 60
2. Michal Zoufalý  9. B 54
3. Michal Šaradín 8. A 50
4. Jiří Zmatlík 9. B 49
5. Stanislav Patka 8. B 47
6. Matyáš Baudis 8. A 34
7. Radek Průša 8. B 34
8. Jan Korčinskij 8. B 33
9. Adam Stránský 9. B 33
10. Lucie Kelbichová 8. A 25

Žáci vstupují do soutěže s 24 body a řeší úkoly za 3, 4 a 5 bodů, celkově mouhou získat 120 bodů.

Všem úspěšný řešitelům blahopřejeme!!

Mgr. Jana Zumrová