SPORTOVNÍ SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2023/2024

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

IMG_2086.JPG

Již posedmé se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se uskutečnil ve středu 19. června 2024 od 10 hod. a z naší školy se do něj přihlásilo 166 žáků v sedmi věkových kategoriích. Na různých místech v republice se v jednu chvíli vydalo na běžeckou trať 60000 dětí a jsme rádi, že i my jsme toho byli opět součástí.

K organizaci běhu jsme rádi využili atletický ovál našeho krásného stadionu. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Atmosféra na stadionu byla bouřlivá, neboť žáci, kteří nezávodili, přišli alespoň své spolužáky hlasitě povzbudit na nově zrekonstruovanou tribunu. Po skončení každého běhu byl za zvuku fanfáry oceněn paní ředitelkou a paní zástupkyní nejrychlejší chlapec a dívka. Na krk jim byly pověšeny medaile a kromě nich obdrželi všichni výherci repliku zlaté olympijské medaile z Londýna včetně certifikátu pravosti, které nám do soutěže věnoval pan Jaroslav Černý. Tomu bychom tímto chtěli moc a moc poděkovat. Děti byly z medailí nadšené a s údivem si je dlouze prohlížely.

Věřím, že se dětem závod líbil a že se i příští rok v hojném počtu do závodu zapojí.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

MCDONALD´S CUP

Okrskové kolo

V úterý 7. května 2024 se naše škola po delší době zúčastnila mezi dětmi oblíbené fotbalové soutěže McDonald´s cupu, která se konala na hřišti s umělou travou Městského stadionu v Jičíně. V kategorii B pro žáky 4. - 5. ročníku se do soutěže přihlásilo úctyhodných 10 škol, které si to mezi sebou rozdaly o dvě postupová místa do okresního kola.

Týmy byly nalosovány do dvou pětičlenných skupin, naše škola do skupiny B, kde se postupně utkala se ZŠ Jičín, Poděbradova (1:2), ZŠ Železnice (9:2), ZŠ Libáň (4:1) a ZŠ Jičín, Železnická (4:2). V součtu všech výsledků obsadili chlapci ve skupině skvělé druhé místo, čímž si vybojovali postup do semifinále turnaje. V něm narazili na vítěze skupiny A - ZŠ Jičín,  17. listopadu a po dramatickém průběhu hry zápas dospěl až do penaltového rozstřelu. V něm byli naši chlapci úspěšnější a mohli se radovat z postupu do finále! Ve finále kluci narazili na již známého soupeře ze skupiny - ZŠ Jičín, Železnická. Bohužel zaspali začátek a brzy prohrávali 0:3. V závěru kluci sice zabojovali, ale výsledek dokázali jen upravit na konečných 3:2 pro soupeře. Kluci však nemuseli být smutní, neboť i tak se mohli radovat z postupu do okresního kola.

 

FOTOGALERIE - Okrskové kolo

Okresní kolo

Okresní kolo se konalo o týden později 14. května 2024 opět na Městském stadionu v Jičíně. Náš tým však dorazil oslabený o dvě opory týmu - bratry Pavlíčkovy, kteří v okrskovém kole nastříleli z celkových 22 branek hned 16! Náš tým tak přišel o výraznou palebnou sílu. Šestice škol, které postoupily z okrskových kol, se utkala mezi sebou o jedno postupové místo do krajského kola. Naši žáci vstoupili do turnaje výborně, když nejprve porazili ZŠ Lázně Bělohrad (2:1) a následně vysoko ZŠ Hořice, Komenského (9:1).  Zdálo se, že i tentokrát mohou pomýšlet na příčky nejvyšší. V dalších třech utkáních ale přišly porážky se ZŠ Jičín, Železnická (0:1), ZŠ Nová Paka, Komenského (2:4) a ZŠ Miletín (2:7). V součtu všech výsledků to klukům stačilo jen na nepopulární bramborovou pozici.

   

Naši školu reprezentovali: Šimon Halbych, Josef Pavlíček, Vladimír Pavlíček (všichni 4. A), David Ječný, Jan Novotný (4. B), Jakub Ullrich, Jáchym Šouta (oba 5. A), Jakub Janatka, Adam Ječný, Jakub Škaloud, Petr Ulrich, Jan Vlček (všichni 5. B), Pavel Halbych (trenér), Romana Rejzková (vedoucí družstva).

Děkujeme našim žákům za výbornou reprezentaci školy, panu Halbychovi za odbornou pomoc při trenérském vedení našich fotbalistů a také paní učitelce Romaně Rejzkové za zajištění organizačních záležitostí okolo týmu.

Radek Štaff

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE pro 5. - 6. ročník

Ve čtvrtek 2. května 2024 se uskutečnil poslední ze série školních turnajů ve stolním tenise, tentokrát pro věkovou kategorii 5. - 6. ročník. Turnaj byl původně určen pouze pro šesťáky, ale jelikož se nepodařilo naplnit stanoveno kótu 16 hráčů a na poslední chvíli se několik šesťáků z různých důvodů odhlásilo, tak se rádi do turnaje zapojili i páťáci. No a při pohledu na přehled výsledků musím konstatovat, že mladší žáci své starší spolužáky doslova zastínili, což mě velmi mile překvapilo.

IMG_1265.JPG   IMG_1236.JPG

Ještě před čtvrtfinále byla situace vyrovnaná, kdy z každého ročníku postoupilo ze skupin shodně po čtyřech žácích z pátého a po čtyřech z šestého ročníku. Ale po prvních duelech play-off se do semifinále dostala hned trojice chlapců z pátých tříd a musím říci, že naprosto zaslouženě.

Závěrečná čtveřice nejúspěšnějších hráčů svedla už v semifinále velmi pěkné bitvy. V duelu mezi Jakubem Ullrichem a Kryštofem Pavlíčkem sice zvítězil zkušenější Kryštof, ale v druhé semifinálové dvojici mezi Jakubem Škaloudem a Adamem Ječným musel rozhodnout až třetí set, kde byl o něco    úspěšnější Adam. Ten poté svedl těžký boj ve finále s Kryštofem Pavlíčkem plným pohledných výměn a v třísetovém duelu nakonec zvítězil překvapivě ten mladší, Adam Ječný. V zápase o třetí místo se utkali dva vrstevníci z pátých tříd -  Jakub Škaloud a Jakub Ullrich. I oni svedli mezi sebou třísetovou bitvu, na jejímž konci se mohl z bronzové medaile radovat Jakub Škaloud, jehož bratr Petr zvítězil v kategorii 8. - 9. ročník. Stolní tenis je tedy v této rodině zřejmě hodně oblíbený.

IMG_1280.JPG

Na závěr turnaje došlo k vyhlášení celkových výsledků. Každý účastník si odnesl věcnou cenu, ti nejúspěšnější také diplomy a medaile.

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor turnaje

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE pro 8. - 9. ročník

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se v gymnastickém sále uskutečnil další turnaj ve stolním tenise, tentokrát pro žáky 8. - 9. ročníku. Těch se přihlásilo celkem šestnáct a byli rozděleni do čtyř čtyřčlenných skupin, kde se mezi sebou utkali o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Se svými bývalými spolužáky si přišel zahrát také David Hofrichtr, který navštěvuje LG Jičín. Základní skupiny dopadly podle předpokladů a všichni favorité v nich zvítězili a svou roli potvrdili i ve čtvrtfinále.

IMG_1201.JPG   IMG_1205.JPG

Semifinálové zápasy už nabídly opravdu skvělé duely, ve kterých byly k vidění mnohdy takřka profesionální výměny. V třísetové bitvě mezi Pepou Pažoutem a Davidem Hofrichtrem rozhodoval každý míček a vývoj utkání se přeléval ze strany na stranu. Pomyslný jazýček na vahách nakonec na svou stranu ale zvrátil David a postoupil do finále. Ve druhém semifinále mezi Máriem Šarközy a Petrem Škaloudem zvítězil favorizovaný Petr.

Finálový duel byl ozdobou celého turnaje. David s Petrem předváděli výborné výkony, všichni jsme doslova žasli, co vše se dá ve výměnách ještě vrátit. David hrál defenzivněji a snažil se Petra přimět k chybě. Duel hraný na tři vítězné sety se lámal ve čtvrtém setu, kdy se zdálo, že se Davidovi podaří vynutit si pátou rozhodující sadu. Vedl již 7:3, ale Petr nic nevzdal a vývoj setu zvrátil ještě na svou stranu, a rozhodl tak o svém celkovém vítězství. V duelu o 3. místo nakonec zvítězil Josef Pažout.

IMG_1231.JPG

  

Všichni účastníci obdrželi při závěrečném vyhlášení konečných výsledků věcné ceny, čtyři nejlepší také diplomy a medaile.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE - 7. ročník

IMG_1091.JPG   IMG_1139.JPG

Ve středu 17. dubna 2024 se v gymnastickém sále naší školy uskutečnil první ze série školních turnajů ve stolním tenise, nejprve pro žáky 7. ročníku. Těch se přihlásilo celkem 12 a byli rozděleni do čtyř tříčlenných skupin, kde se mezi sebou utkali systémem každý s každým o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Na zdárný průběh turnaje dohlížel pan učitel Miloslav Najman a na kluky se přišel podívat i vedoucí oddílu stolních tenistů SK Sobotka pan Václav Zahradník. Kluci hráli se zaujetím, férově, a tak si všichni zúčastnění užívali velmi příjemné sportovní odpoledne.

Ve středu 17. dubna 2024 se v gymnastickém sále naší školy uskutečnil první ze série školních turnajů ve stolním tenise, nejprve pro žáky 7. ročníku. Těch se přihlásilo celkem 12 a byli rozděleni do čtyř tříčlenných skupin, kde se mezi sebou utkali systémem každý s každým o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Na zdárný průběh turnaje dohlížel pan učitel Miloslav Najman a na kluky se přišel podívat i vedoucí oddílu stolních tenistů SK Sobotka pan Václav Zahradník. Kluci hráli se zaujetím, férově, a tak si všichni zúčastnění užívali velmi příjemné sportovní odpoledne.

Na závěr turnaje došlo na slavnostní vyhlášení konečných výsledků. Tři nejúspěšnější žáci si kromě věcných cen odnesli nejen diplomy, ale i medaile. Všichni ostatní pak dostali za účast v turnaji drobné ceny. Věřím, že si turnaj užili a budu se těšit zase někdy příště.

FOTOGALELERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ KOLO FLORBAL CUPU 4. - 5. ročník

IMG_0812.JPG

Ve čtvrtek 21. března 2024 se uskutečnil v tělocvičně naší školy poslední ze série školních florbalových turnajů, tentokrát pro žáka 4. - 5. ročníku. Hrálo se tradičně ligovým systémem každý s každým v rozestavení 4+1. Páťáci jsou obecně živější třídy, a tak jsem měl před turnajem jisté obavy, jestli nebude atmosféra až zbytečně moc vyhrocená. Mé obavy se ale nenaplnily a vše naopak proběhlo až nečekaně hladce. Děti hrály s nadšením, vzájemně se povzbuzovaly a k vidění bylo mnoho krásných kombinačních akcí. Do turnaje se zapojil i jeden druháček, který projevil zájem si zahrát s třídou 5. B, kde má svého staršího bratra. A spolupráce zejména těchto dvou sourozenců byla ozdobou turnaje. Pochválit musím i čtvťáky, kteří se páťáků nezalekli a neprodali rozhodně svou kůži lacino. Zejména 4. A byla blízko senzační remízy s 5. B, o kterou je připravila až vstřelená branka 15 s před koncem zápasu.

Přehled výsledků

Po skončení základní části byla pro děti připravena dovednostní soutěž v přesnosti střelby na plachtu s otvory. Dařilo se zejména dvěma třídám, 4. A posbírala 5 bodů a živila naději na vítězství. 5. B však posledním pokusem posbírala o bod více a celkově vyhrála.

IMG_0796.JPG   IMG_0825.JPG

Poté už došlo na slavnostní vyhlášení celkových výsledků. Nejprve byly předány ceny za nejlepší individuální výkony. Nejlepším střelcem turnaje se s deseti brankami stal Jáchym Šouta (5. A), nejlepším nahrávačem se třemi přesnými gólovými nahrávkami se stal Adam Ječná (5. B). Cenu pro nejlepšího brankáře získal Nazar Fomenko (5. A). Poté byly předány diplomy a ceny týmům, putovní skleněný pohár a zlaté medaile vítězům (FC Krtečci). Ti v turnaji neztratili ani bod a zaslouženě zvítězili.

Chtěl bych závěrem poděkovat také paní asistentce Šárce Ječné, která mi pomohla s organizací průběhu turnaje a zajistila ceny pro individuálně oceněné hráče.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO TURNAJE VE STOLNÍM TENISE - KATEGORIE IV

20240229_084802_optimized.jpg  20240229_095137_optimized.jpg

Ve čtvrtek 29. února 2024 se ve sportovní hale ZŠ Husitská Nová Paka uskutečnilo okresní kolo turnaje ve stolním tenise (kategorie IV) za účasti osmi týmů chlapců a pěti týmů dívek. Turnaje jsme se zúčastnili po velmi dlouhé době, neboť po covidové pauze se nedařilo najít pořadatele, který by turnaj pro školy zorganizoval. Díky panu Zemánkovi se to letos podařilo, a jelikož je stolní tenis i u nás ve škole velmi oblíbený, rádi jsme se přihlásili. Po velmi úspěšném účinkování mladších žáků, kteří tu týden před námi získali stříbrné medaile, měli chlapci o motivaci postaráno. To však ještě netušili, do jak těžké skupiny jsem je nalosoval. Vždyť jak se později ukázalo v naší skupině A byl 1. i 2. nejlepší tým turnaje a to se potom hraje o příčky nejvyšší opravdu složitě. Naši chlapci však předváděli se silnými protivníky nádherné výměny a bojovali doslova o každý míček. Stačilo to nakonec jen na třetí místo ve skupině a následný boj o konečné 5. místo. V duelu se ZŠ Lázně Bělohrad byli kluci jasně lepší a ve čtyřech zápasech nepovolili soupeři ani set a vyhráli jednoznačně 4:0. Děkujeme pořadateli panu Zemánkovi za skvěle zorganizovaný turnaj a budeme se těšit zase za rok.

20240229_084749_optimized.jpg  20240229_114228_optimized.jpg

Semifinále:

ZŠ Jičín, Husova - ZŠ Jičín, Poděbradova              4:1

ZAG Hořice - ZŠ Jičín, 17. listopadu                      4:0

Utkání o 7. místo

ZŠ N. Paka, Husitská - ZŠ Stará Paka                    4:2

Utkání o 5. místo

ZŠ Sobotka - ZŠ Lázně Bělohrad                           4:0

Utkání o 3. místo

ZŠ Jičín, 17. listopadu - ZŠ Jičín, Poděbradova      4:2

Finále:

ZŠ Jičín, Husova - ZAG Hořice                               4:0

20240229_115147_optimized.jpg

Naši školu reprezentovali: Mário Šarközy (8. A), Ondřej Karel, Petr Škaloud a Josef Pažout (všichni 8. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

SOUTĚŽ DÍVEK VE SKOKU VYSOKÉM 8. - 9. ročník

Ve čtvrtek 22. února 2024 proběhla v gymnastickém sále soutěž dívek 8. a 9. tříd ve skoku vysokém.

 

Pořadí Jméno a příjmení žákyně Výkon
1. místo Magdaléna Koťátková 125 cm
2. místo Tereza Loumová 120 cm
3. místo Anna Vorlíčková 115 cm
4. místo Veronika Karbanová 115 cm
5. místo Tereza Koudelková 110 cm
6. místo Lucie Jechurová 110 cm
Linda Ječná 110 cm
8. místo Eliška Steinerová 105 cm

V případě, že děvčata skočila stejnou výšku, rozhodoval o konečném umístění počet opravných pokusů.

Děkuji všem děvčatům za účast v soutěži a přeji jim spoustu dalších úspěšných skoků nejen do výšky, ale i v životě.

Mgr. Jana Zumrová

OKRESNÍ KOLO VE STOLNÍM TENISE - KATEGORIE III

Ve čtvrtek 22. února 2024 jsem se s vybranými žáky z 6. a 7. ročníků sešel v ranních hodinách před školou. Skupina chlapců, navzdory nevlídnému počasí, byla odhodlaná reprezentovat naši školu ve stolním tenise. Okresní kolo se konalo po dlouhých letech a přes to, že naše kategorie nebyla dále při úspěchu postupová, tak to nic neměnilo na odhodlání pořádně zabojovat. Cesta do Nové Paky byla opravdu adrenalinová. Přeplněný autobus a zpoždění nevěstilo nic dobrého. Navazují autobus z Jičína jako by se každou naší zpožděnou minutou vzdaloval. Bohužel jsme ho nestihli. Volání na dispečink bylo naší spásou. Po několika minutách se pro nás linkový autobus vrátil. V autobuse jsme potkali další tým z Jičína a mnoho udivených výrazů říkajíc: „Proč se vracíme zpět?“ Rychlým krokem jsme přes deštěm promáčené ulice došli k ZŠ Husitská.

Naši kluci byli rozděleni do dvou týmů (sedmáci tvořili A tým a šesťáci B tým). Hrálo se na profesionálních stolech, ve sportovním duchu a některé zápasy byly opravdu nervy drásající. Systém hry se měnil v průběhu turnaje. Organizátoři se omlouvali za komplikace a snažili se, co mohli. Dlouhá léta nepořádaný turnaj je pro každého výzvou. Nejtěžším soupeřem a jediným, se kterým náš A tým prohrál, byli borci ze ZŠ K. V. Raise Lázně Bělohrad. Celkově povedený výkon našeho A týmu byl odměněn krásným 2. místem ze sedmi týmů. Družstvo reprezentovali: Josef Kverek, René Mathews, Andrii Prokofiev a Adam Elebrant. Náš druhý tým reprezentovali: Kryštof Pavlíček, Ondřej Halbych, Šimon Konečný a Tadeáš Kubín. Mladší kluci bojovali, jak to šlo, a nakonec skončili na šestém místě. Panu Zemánkovi patří díky za odvahu turnaj znovu uspořádat!

Mgr. Daniel Krejčík

 

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 8. - 9. ročník

IMG_0594.JPG

Ve čtvrtek 22. února 2024 se v tělocvičně naší školy uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 8. - 9. ročníku. Podobně jako loni se do soutěže nezapojila třída 9. B i přes slib, že letos tým určitě postaví. Do soutěže se tak zapojily pouze tři třídy, a aby turnaj nebyl tak krátký, utkaly se všechny mezi sebou hned dvakrát. Zápasy byly velmi povedené, kluci hráli s velkým nasazením a i v této věkové kategorii velmi férově, což nebývá zrovna zvykem. Nejvyváženějším týmem, co do ofenzivní i defenzivní činnosti, byla třída 8. B (Muletti na tripu). Kluci po zásluze dokráčeli k vítězství v turnaji, byť jednou odešli i poraženi, když jim 8. A oplatila úvodní celkem jednoznačnou porážku 3:0 a radovala se po výhře 3:2 z cenného skalpu. Byla to totiž pro ně jediná výhra v turnaji.

Přehled výsledků:

Třída

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 8. A (Let them cook!)

 

0:3, 3:2

1:4, 2:5

6:14

2

3.

 2.

 8. B (Muletti na tripu)

3:0, 2:3

 

3:1, 4:1

12:5

6

1.

 3.

 9. A (Looksmaxxing)

4:1, 5:2

1:3, 1:4

 

11:10

4

2.

Po odehrání všech zápasů ve skupině byla pro kluky připravena ještě dovednostní soutěž v přesnosti střelby na plachtu s otvory. V této soutěži byli nejúspěšnější žáci 9. A (Looksmaxxing), když nasbírali celkem 7 bodů za úspěšné zásahy.

IMG_0211.JPG   IMG_0231.JPG

Poté již mohlo dojít ke slavnostnímu vyhlášení celkových výsledků. Nejprve si pro cenu přišli vítězové dovednostní soutěže a poté byly předány ceny za nejlepší individuální výkony. Tabulku střelců ovládl s devíti brankami Dominik Jirků (9. A), nejlepším brankářem se po zásluze stal Maxmilián Heršálek, který svými zákroky podržel svůj tým v boji o celkové vítězství. Musím ale pochválit i Jana Hampla (8. A), který předvedl také mnoho skvělých reflexivních zákroků a ocenění by si jistě také zasloužil. O cenu pro nejlepšího nahrávače se musela dodatečně utkat v dovednostní soutěži hned trojice žáků, kteří si v turnaji připsali dvě přesné přihrávky na gól. V souboji o prvenství se utkali Dominik Lapáček, Marek Pavlíček a Petr Škaloud. Posledně jmenovaný byl v dovednostní soutěži nejúspěšnější a cenu si jednoznačně zasloužil, neboť byl v turnaji zároveň druhým nejlepším střelcem se sedmi vstřelenými brankami.

V tomto školním roce nás už čeká pouze jeden školní florbalový turnaj, který si zahrají žáci 4. - 5. ročníku. Jistě se už moc těší.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 6. - 7. ročník

IMG_0583.JPG

Ve středu 31. ledna 2024 se v tělocvičně naší školy uskutečnil první ze série školních turnajů ve florbalu, nejprve v kategorii 6. - 7. ročník. Do turnaje se zapojily všechny čtyři třídy, které se postupně utkaly v jedné skupině systémem každý s každým. Hrací čas jednoho zápasu byl stanoven na 1 x 10 minut. Mezi chlapeckými týmy se objevila i jedna dívka (Amálie Floriánová, 6. A) a za svou odvahu zaslouží rozhodně uznání. Navíc hrála velmi aktivně a určitě nebyla na hřišti jen do počtu.

Všechny týmy hrály své zápasy s velkým nasazením, hráči bojovali o každý míček, blokovali odvážné střely soupeřů. Všichni se vzájemně hlasitě povzbuzovali, což přispělo k velmi bouřlivé, ale zároveň pozitivní atmosféře. Zápasy ve skupině se nakonec vyvinuly tak, že v posledním zápase na sebe narazily dva týmy, které v turnaji neztratily ani bod, a došlo tak na pomyslné finále. Zápas mezi Brazilskými tornády a Košťany byl velmi vyrovnaný a o vítězi nakonec rozhodl jen jeden gól, když tím úspěšnějším týmem byla Košťata ze 7. A doplněná o Petra Šoutu ze 7. B.

Přehled výsledků

Název týmu

1.

2.

3.

4.

Skóre

Body

Umístění

1.

KFC BROS (6. A) 1:2 1:4 3:0 5:6 2 3.

2.

BRAZILSKÁ TORNÁDA (6. B) 2:1 4:0 1:2 7:3 4 2.

3.

KOŠŤATA (7. A) 4:1 2:1 3:0 9:2 6 1.

4.

CHIPSONÍCI (7. B) 0:3 0:4 0:3 0:10 0 4.

Po skončení základní části se konala tradičně ještě týmová dovednostní soutěž. Tentokrát v přesnosti střelby na plachtu s otvory. Všechny týmy měly celkem 10 pokusů a hráčům se v této disciplíně příliš nedařilo. Vždyť posuďte sami - z celkových možných 30 bodů posbíral vítězný tým pouhé 4 body. A i v této disciplíně zvítězila KOŠŤATA.

IMG_0555.JPG   IMG_0551.JPG

Poté už jsme mohli přistoupit k slavnostnímu vyhlášení konečných výsledků. Nejprve byli odměněni vítězové dovednostní soutěže a poté byly předány ceny za individuální výkony. Nejlepším střelcem se stal se sedmi vstřelenými brankami Matyáš Zemánek (6. B). Cenu pro nejlepšího nahrávače turnaje převzal Tobiáš Holub   (7. A) za dvě úspěšné gólové asistence a nejlepším gólmanem byl vyhlášen Kryštof Pavlíček (6. B), který svými skvělými zákroky držel nad vodou svůj tým, a zásadně tak přispěl k celkovému druhému místu v turnaji.

Na závěr bych chtěl poděkovat Šárce Ječné, která věnovala do turnaje florbalové míčky jako cenu za nejlepší individuální výkony. Dalším turnajem bude během února florbal cup pro žáky 8. - 9. ročníku.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO ČEPS FLORBAL CUPU

V úterý 21. listopadu 2023 se za účasti šesti základních škol uskutečnilo ve sportovní hale v Hořicích okresní kolo ČEPS FLORBAL CUPU. Hrálo se ligovým systémem, kdy se postupně utkaly mezi sebou všechny zúčastněné školy o jedno postupové místo do krajského kola. Pro naprostou většinu kluků, kteří navštěvují florbalový kroužek ve věkové kategorii 4. - 5. ročník, to byla první zkušenost s florbalovým turnajem škol. O to více mě pak těší celková bilance, kdy jsme z pěti utkání tři vyhráli a dva prohráli. V konečné tabulce jsme tak obsadili velmi pěkné 3. místo. Nejlepším střelcem týmu byl s pěti vstřelenými brankami Jáchym Šouta.

Naši školu reprezentovali: Patrik Škaloud (4. A), Jan Novotný (4. B), Vojtěch Kunst, Pavel Rychna, Jáchym Šouta, Jakub Ullrich (všichni 5. A), Jakub Janatka, Adam Ječný, Jakub Škaloud, Petr Ulrich (všichni 5. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

BĚH 17. LISTOPADU

 

15. listopadu 2023 jsme se vypravili do Kopidlna, kde se konal již 53. ročník Běhu 17. listopadu.

V šesti různých kategoriích závodilo 31 žáků naší školy a byli velice úspěšní.

V kategorii dívek (ročník narození 2014) obsadila vynikající 2. místo Nela Šoutová, Emma Horáková byla pátá a Alžběta Macounová šestá.

V kategorii chlapců (ročník narození 2014) doběhl jako čtvrtý David Ječný a hned za ním Šimon Halbych a Vojtěch Jirků.

V kategorii nejmladších žákyň (ročníky 2012-2013) doběhla také na čtvrtém místě Markétka Ullrichová, sedmá byla Kateřina Hájková a osmá Viktorie Takáčová.

V kategorii nejmladších žáků (ročníky 2012–2013) bylo největší zastoupení našich dětí a všichni si vedli velmi dobře. Nejlepší z nich byl Vladimír Pavlíček, který obsadil 2. místo. Pro čtvrté místo si doběhl Jakub Škaloud, pátý byl Adam Ječný, osmý Josef Pavlíček, devátý Petr Maruška.

   

A ještě jedno 2. místo jsme obsadili, a to v kategorii mladších žaků (ročníky 2010–2011) díky Tadeáši Kubínovi. Šestý byl Jiří Florián a desátý Tomáš Cee.

V kategorii mladších žákyň (ročníky 2010–2011) doběhla Monika Hamplová na devátém místě, Jana Klačanská byla jedenáctá a Monika Ortová třináctá.

Všem sportovcům děkuji za reprezentaci naší školy a přeji jim spoustu dalších skvělých výkonů.

Mgr. Jana Zumrová

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU - KATEGORIE IV

V úterý 7. listopadu 2023 se v jičínské sportovní hale konalo okrskové kolo turnaje ve florbalu v kategorii IV (8. - 9. ročník). Do turnaje se přihlásilo celkem sedm škol a poprvé se i v takto velkém počtu hrálo ligovým systémem každý s každým, což je organizačně dosti náročné, ale zároveň nejspravedlivější. Turnaj byl velmi vyrovnaný. Až na školu z Veliše bojovala všechna družstva až do závěrečných kol o dvě postupová místa do okresního kola.  O vyrovnanosti výsledků svědčí konečná tabulka. Jen jeden bod nás dělil od družstev, která obsadila 3. - 5. místo. Naši žáci se rozhodně za svůj výkon nemusí stydět, na hřišti bojovali o každý míček, dobře bránili, ale v útočné fázi nám scházela větší kreativita a produktivita. A to nakonec rozhodlo o našem konečném umístění.

Přehled výsledků:

Naši školu reprezentovali: Adam Bušek, Eduard Černý (oba 8. A), Maxmilián Heršálek, Jan Janatka, Šimon Jonáš, Petr Škaloud (všichni 8. B), Alexandr Daxner, Dominik Jirků, Dominik Lapáček a Vojtěch Maruška (všichni 9. A).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU - KATEGORIE III

S podzimním obdobím jsou již neodmyslitelně spojené florbalové turnaje škol, kterých se pravidelně zúčastňujeme. První z nich se uskutečnil ve čtvrtek 2. listopadu 2023 ve sportovní hale v Jičíně pro žáky 6. - 7. ročníku. Turnaj měl stejné obsazení jako loni, tedy všechny čtyři jičínské školy a my. Loni skončili kluci poslední, a tak měli silnou motivaci uspět a své postavení v tabulce vylepšit. Hned úvodní dvě utkání odehráli velmi dobře zejména směrem do defenzivy, kde svým soupeřům prakticky nedovolili zakončit. Byly z toho dvě výhry a šance i nadále bojovat o dvě postupová místa do okresního kola. Třetí zápas ve skupině jsme ale odehráli proti absolutně nejlepšímu týmu turnaje, ZŠ Jičín, 17. listopadu, který měl ve svých řadách několik velmi šikovných chlapců, kteří hrají florbal závodně. Jejich technika, práce s míčkem a způsob zakončení byl na zcela jiné úrovně než u ostatních kluků. Prohráli jsme 4:0 a v posledním zápase jsme bojovali o postup se ZŠ Jičín, Železnická, která do té doby nasbírala stejný počet šesti bodů. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale bohužel jsme se dopustili několika chyb, které byly soupeřem potrestány gólem. Podařilo se nám sice ještě snížit na rozdíl jedné branky, ale i přes závěrečný mohutný tlak jsme již nevyrovnali. Konečné třetí místo je ale úspěchem a klukům bych chtěl poděkovat za velmi dobrou reprezentaci školy.

Přehled výsledků:

Naši školu reprezentovali: Šimon Konečný, Tadeáš Kubín, Petr Maruška (všichni 6. A), Kristián Bartoníček, Kryštof Pavlíček, Roman Šouta, Matyáš Zemánek (všichni 6. B), Tomáš Cee, Adam Elebrant, Tobiáš Holub, Martin Svoboda (všichni 7. A), Petr Šouta (7. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

V pátek třináctého jsme se vydali do Jičína na atletickou soutěž družstev. Okresního kola se zúčastnily všechny kategorie (mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně), což výrazně ovlivnilo průběh soutěže.

IMG-20231023-WA0012.jpg   IMG-20231023-WA0008.jpg

Naše škola vyslala do soutěže mladší žáky v sestavě Jiří Florián, Tadeáš Sál (oba 7. B), Tomáš Cee (7. A), Kryštof Pavlíček a Tadeáš Kubín (oba 6. A) a mladší žákyně ve složení Monika Hamplová, Jana Klačanská (7. A), Klára Ječná (7. B) a Viktorie Takáčová a Kateřina Hájková (6. A).

Mladší žáci musí uběhnout 60 m, 800 m, hodit kriketovým míčkem a můžou si vybrat mezi skokem dalekým a vysokým. Dívky mají disciplíny stejné, jen běží 600 m. Atletický čtyřboj je soutěž družstev, sčítají se body čtyř nejlepších v každé disciplíně.

Dívky i chlapci podávali velmi dobré výkony, nejlepší výkony byly ve skoku dalekém, kdy Tadeáš Kubín skončil svým výkonem 397 cm na vynikajícím 3. místě, Klárka Ječná výkonem 350 cm byla na 6. místě.

Díky opravným pokusům na výšce se soutěž velmi protáhla a vyhlašování výsledků bylo oproti propozicím značně posunuto.

Mladší žáci obsadili celkově 5. místo (z 10) a dívky skončily 7. (z 8).

Mladší žáci

 

Mladší žákyně

 

Děkuji všem dívkám i chlapcům za úspěšnou reprezentaci naší školy.

FOTOGALERIE

Mgr. Jana Zumrová

OKRESNÍ KOLO PŘESPOLNÍHO BĚHU

 

Po delší době jsme se vypravily s děvčaty na sportovní soutěž. Zamířily jsme do Nové Paky, kde se konalo okresní kolo v přespolním běhu.

Jelikož jsme v Nové Pace již dlouho nebyly, tak nás velmi mile překvapilo a přivítalo nové autobusové nádraží a jeho okolí.

 

Soutěž probíhala v blízkosti zimního stadionu, v jehož okolí se závod běhá. Za družstvo mladších žákyň běželo 5 děvčat ze šestých a sedmých tříd – Kateřina Hájková, Viktorie Takáčová, Simona Hůlková, Monika Hamplová a Amálie Floriánová.

Trať pro mladší žákyně je dlouhá 1,5 km, všechny ji úspěšně zvládly a skončily na šestém místě. Je to pro děvčata dobrá zkušenost a vím, že to není jediná soutěž, kterou tato šikovná děvčata absolvovala.

Hned v pátek 13. října 2023 vyrážíme do Jičína na Atletický čtyřboj.

FOTOGALERIE

Mgr. Jana Zumrová

 

WORLD MARATHON CHALLENGE 2023

1fb87bc35fed95a1a831f5d4af19c920.pngDne 21. září 2023 se 30 dětí naší školy zúčastnilo mezinárodního štafetového závodu žákovských družstev World Marathon Challenge 2023. Výtěžek tohoto závodu je věnován na konto Nadace Rotary pro podporu boje proti dětské obrně.

received_1363871374201250.jpeg   IMG_20230921_091440.jpg

Štafetový běh se konal na atletickém stadionu v Jičíně. Trasa závodu měřila 42 195 metrů, kdy úvodní úsek 195m absolvoval ambasador školy a 30 dětí pak běželo úsek sedmkrát 200m.

received_1500179290739261.jpeg   received_325439289967158.jpeg

I přesto, že náš tým byl složený z podstatně mladších dětí, se nám podařilo celý maraton zdárně uběhnout a skončili jsme na sedmém místě z osmi škol. Pro všechny byla tato akce velkou zkušeností a velkým zážitkem.

received_668544431875083.jpeg

FOTOGALERIE

Mgr. Romana Rejzková

školní rok 2022/2023

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

IMG_9638.JPG

IMG_9605.JPG  IMG_9643.JPG

Již pošesté se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se uskutečnil ve středu 21. června 2023 od 10 hod. a z naší školy se do něj zapojilo více jak 150 žáků v sedmi věkových kategoriích. Na různých místech v republice se v jednu chvíli vydalo na běžeckou trať 60000 dětí a jsme rádi, že i my jsme toho byli opět součástí.

IMG_9618.JPG   IMG_9675.JPG

K organizaci běhu jsme rádi využili atletický ovál našeho krásného stadionu. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Atmosféra na stadionu byla úžasná, neboť žáci, kteří nezávodili, přišli alespoň své spolužáky hlasitě povzbudit na tribunu. I to možná přispělo k tomu, že jsme oproti loňsku zaznamenali prakticky ve všech věkových kategoriích lepší výsledné časy. Po skončení každého běhu byl za zvuku fanfáry oceněn paní ředitelkou a paní zástupkyní nejrychlejší chlapec a dívka. Na krk jim byly pověšeny originální medaile a kromě nich dostali vítězové i drobné věcné ceny. Všichni účastníci T-Mobile olympijského běhu obdrželi pamětní medaili a tyčinku.

Věřím, že se dětem závod líbil a že se i příští rok v hojném počtu do závodu zapojí.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNHÍM TENISE 8. - 9. ročník

IMG_9189.JPG  IMG_9142.JPG

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 se odehrál další ze série školních turnajů ve stolním tenise. Stejně jako u těch předchozích se hrálo ve čtyřech čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Duely v nich měly něco společného, a sice fakt, že vítězi skupin byli hráči, kteří se svými třemi soupeři neztratili ani bod. Zajímavá byla skupina C, kde se podařilo náhodně nalosovat do skupiny všechny zúčastněné dívky, což bylo vzhledem k počtu 16 účastníků docela kuriózní. Minimálně jedna z dívek tedy měla jistotu, že se zapojí do čtvrtfinálových bojů. No, a protože dívky nehrály vůbec špatně, tak se nakonec do čtvrtfinále probojovaly hned dvě. Jinak musím konstatovat, že mnohem napínavější a vyrovnanější zápasy se hrály v turnajích pro 6. a 7. ročník. Zde bylo poměrně mnoho jednoznačných výsledků.

Přehled výsledků

IMG_9178.JPG

Po odehrání základní části došlo k vyhlášení celkových výsledků na 9. - 16. místě a žáci si za účast převzali drobné ceny, které nám do soutěže opět věnovali rodiče dětí, za což jim moc děkuji. Po vyhlášení výsledků mohly následovat první vyřazovací souboje ve čtvrtfinále. V nich až na Terezku Balcarovou potvrdili roli favorita žáci, kteří v základní části ovládli své skupiny. Po odehrání čtvrtfinále si převzali ceny za 5. - 8. místo žáci, kteří ve čtvrtfinále vypadli, a mohlo se přistoupit k zápasům o příčky nejvyšší.

V semifinále na sebe narazili dva velmi silní hráči - Daniel Doležal a Adam Mikulecký. Ve vzájemném duelu předváděli velmi pěkné a dlouhé výměny a za svůj výkon by si zasloužili hrát spíš společné finále. Los však byl nekompromisní, a tak se z postupu mohl radovat Adam. V druhém semifinálovém duelu byl výsledek o něco jasnější a ani průběh hry nenasvědčoval, že by mohlo dojít k nějakému dramatu. Bez větších problémů tak do finále postoupil Tomáš Jakl.

Finále tak bylo opakováním bitvy ze základní skupiny A a předvedené výměny byly zejména v první polovině zápasu do stavu 10:10 ozdobou celého turnaje. Kluci hráli opravdu velmi dobře a myslel jsem si, že se o vítězství boudou Adam s Tomášem přetahovat až do posledního míčku. Adam ale udělal následně sérii osmi vítězných míčků v řadě, a o vítězi tak bylo rázem rozhodnuto. V duelu o třetí místo potvrdil roli favorita Daniel Doležal, který si bronzovou medaili za předvedené výkony v turnaji zasloužil.

Následovalo předání diplomů a věcných cen čtyřem nejúspěšnějším hráčům, žáci na 1. - 3. místě navíc převzali originální medaile.

  IMG_9211.JPG

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor turnaje

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 4. - 5. ročník

Ve středu 19. dubna 2023 se v tělocvičně naší školy uskutečnil poslední ze série školních turnajů ve florbalu, tentokrát v kategorii 4. - 5. ročník. Do turnaje se zapojily všechny čtyři třídy, které se postupně utkaly v jedné skupině systémem každý s každým. Hrací čas jednoho zápasu byl stanoven na 1 x 10 minut.

IMG_9051.JPG   IMG_9071.JPG

Průběh celého turnaje byl dramatický, každá ze tříd chtěla zvítězit, a tak se průběžné pořadí v tabulce neustále měnilo. Nakonec o vítězi rozhodl až vzájemný zápas mezi třídou  4. B (FC Kapybara) a třídou 5. B (Shrekové). O gól úspěšnější byli čtvrťáci a z vítězství měli velkou radost, protože moc nevěřili, že by mohli výrazně zkušenější páťáky porazit.

Přehled výsledků

Název týmu

1.

2.

3.

4.

Skóre

Body

Umístění

1.

BRUMÍCI (4. A)

 

1:6 4:4 0:5 5:15 1 4.

2.

FC KAPYBARA (4. B) 6:1 0:2 2:1 8:4 4 1.

3.

RYCHLÁ KUŘATA (5. A) 4:4 2:0 0:2 6:6 3 3.

4.

SHREKOVÉ (5. B) 5:0 1:2 2:0 8:2 4 2.

Po skončení základní části byla pro děti ještě nachystána dovednostní soutěž v přesnosti střelby na plachtu s otvory. Každý otvor měl své bodové ohodnocení dle obtížnosti a každý z týmů měl celkem 10 pokusů. I v této soutěži byli nejlepší žáci 4. B (FC Kapybara).

IMG_9081.JPG   IMG_9107.JPG

Následovalo už jen konečné vyhlášení celkových výsledků. Nejprve byly předány diplomy a ceny pro nejlepšího střelce, kterým se stal s šesti vstřelenými brankami Adam Ječný ze 4. B. Cenu pro nejlepšího nahrávače si odnesl Tadeáš Kubín z 5. A za tři přesné gólové asistence a nejlepším brankářem byl vyhlášen Kryštof Pavlíček, který na turnaji obdržel pouze dvě branky a to od vítězného týmu. Poté byly předány ceny za umístění v turnaji jednotlivých týmů.  Vítězové si navíc odnesli zlaté medaile a putovní pohár.

IMG_9104.JPG

Všem dětem děkuji za férový přístup a věřím, že si sportovní odpoledne užily. Děkuji paní učitelce Šourkové za pomoc při organizaci turnaji a rodičům za drobné ceny, které nám pro děti do turnaje věnovali.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE - 7. ročník

Hned následující den po odehrání školního turnaje ve stolním tenise žáků 6. ročníku si svůj turnaj odehráli i žáci 7. ročníku, kterých se přihlásilo celkem 15. Chybělo tak zaplnit do předepsaného systému ještě jedno místo, které doplnil Tomáš Cee z 6. A, který si tak mohl zahrát už podruhé. A jak se později dočtete, dopadlo to pro něho tentokrát mnohem lépe. Všichni účastníci turnaje byli o velké přestávce nalosováni do čtyř základních skupin, kde se postupně utkali systémem každý s každým o dvě postupová místa do čtvrtfinále.

IMG_8908.JPG   IMG_8927.JPG

Nejvyrovnanější skupinou byla ta s označením A, kde se mezi sebou utkali velmi silní hráči. Odehráli mezi sebou opravdu kvalitní duely a často rozhodovaly ve výsledku jen detaily. Jeden s favoritů celého turnaje (Josef Pažout) tak skončil už po základní části, což bylo velké překvapení. Ve skupině C hrála velmi dobře jediná dívka v turnaji Ema Pažoutová a po dvou výhrách si zajistila postup do čtvrtfinále spolu s vítězem skupiny Tomášem Cee, který o den dříve z velmi těžké skupiny jen těsně nepostoupil.

Ze čtvrtfinále postoupili do dalších vyřazovacích bojů hned tři vítězové základních skupin, čímž potvrdili své již do té doby velmi dobré výkony. Vypadl jen Ondra Karel, který narazil ve čtvrtfinále na těžkého protivníka z již zmiňované silné skupiny A - Edu Černého. Každopádně to byl v tomto kole nejvyrovnanější duel.

Semifinálové duely dopadly podle papírových předpokladů. Duel mezi Petrem Škaloudem a Tomášem Cee byl však ozdobou turnaje. Oba kluci předváděli nádherné výměny a byla radost se na jejich souboj podívat. Petr však nakonec těžil ze svých zkušeností a zaslouženě postoupil do finále, kde se utkal se soupeřem ze základní skupiny - Edou Černým. I zde potvrdil roli favorita a poměrně s přehledem zvítězil. V souboji o 3. místo byl na základě semifinálového výkonu lehce favorizován Tomáš Cee a svou roli nakonec také naplnil. Měl z toho velkou radost, protože jako náhradník nakonec obsadil pozici na stupních vítězů v o rok vyšší kategorii.

IMG_8938.JPG

Na závěr turnaje opět došlo k ocenění všech účastníků. Tři nejúspěšnější v této kategorii si stejně jako šesťáci odnesli originální medaile, diplomy a věcné ceny od našich milých rodičů. Jako hlavní rozhodčí na turnaji opět působil pan učitel Miloslav Najman, kterému za jeho pomoc při spolupořádání turnaje děkuji.

IMG_8935.JPG

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor turnaje

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE - 6. ročník

Ve středu 29. března 2023 se v gymnastickém sále naší školy uskutečnil školní turnaj ve stolním tenise. Původně byl plánovaný pro věkovou kategorii 6. - 7. ročník, ale jelikož byl mezi žáky o turnaj obrovský zájem, tak jsem se rozhodl, že turnaj uspořádám zvlášť pro oba ročníky. 16 přihlášených žáků bylo rozlosováno do čtyř základních skupin, z nichž dva nejúspěšnější postoupili do play-off, kde se již hrálo vyřazovacím systémem.

IMG_8848.JPG   IMG_8833.JPG

Atmosféra na sportovišti byla báječná. Viděli jsme řadu napínavých soubojů, které končily nejtěsnějším rozdílem ve skóre, jak naznačuje přehled výsledků v jednotlivých skupinách. Nejvyrovnanější byla zřejmě skupina C, kde všichni účastníci hráli velice dobře a zasloužili by si postup do čtvrtfinále. Po odehrání základních skupin byli oceněni žáci, kteří obsadili nepostupovou 3. a 4. příčku a v turnaji tak skončili na 9. - 16. místě.


I čtvrtfinálové zápasy byly velmi napínavé a nakonec i překvapivé, neboť hned dva vítězové základních skupin našli v těchto vyřazovacích soubojích svého přemožitele. Těsně tak vypadl Adam Elebrant jako vítěz skupin C a Tadeáš Sál jako vítěz skupiny B.


V semifinále byl velice vyrovnaný duel mezi Pepou Kverkem a Jirkou Hindrákem, kde nejtěsnějším výsledkem postoupil do finále Pepa a Jirka z toho byl velmi smutný. Své zklamání si ale vynahradil v souboji o 3. místo, kde jednoznačně porazil Jirku Floriána. Finále pak přineslo opět skvělý souboj s mnoha zvraty ve vývoji. Když už se zdálo, že zvítězí Matyáš, tak Pepa zabojoval a nepříznivý vývoj utkání otočil ve svůj prospěch.


IMG_8864.JPG  

IMG_8882.JPG

Po skončení závěrečných duelů došlo ke slavnostnímu vyhlášení. Svou cenu obdrželi žáci na 5. - 8. místě.  První čtyři hráči si odnesli věcné ceny, diplomy a nejúspěšnější trojice i originální medaile. Všem účastníkům turnaje gratuluji k dosaženým výsledkům a velmi také děkuji panu učiteli Najmanovi, který jako hlavní rozhodčí dohlížel na bezproblémový průběh turnaje. Děkuji také rodičům, kteří věnovali věcné ceny do soutěže, ze kterých měly děti velkou radost.

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor turnaje

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 6. - 7. ROČNÍK

Ve čtvrtek 9. března 2023 se v tělocvičně naší školy uskutečnil školní turnaj ve florbalu pro žáky 6. - 7. ročníku. Celkem se do turnaje přihlásilo pět týmů, a tak se hrálo ligovým systémem každý s každým v jedné skupině. Čas jednoho utkání byl stanoven na 1x 8 minut.

IMG_8671.JPG   IMG_8667.JPG

V tělocvičně panovala bouřlivá atmosféra, jednotlivé týmy povzbuzovaly své spolužáky, kteří hráli na hřišti. Při hře se hrálo férově a slušně, o čemž svědčí i kolonka s nulovým počtem udělených trestů během turnaje. Dle předpokladu si to o prvenství rozdaly obě třídy ze sedmého ročníku, byť i žáci 6. A (CR7 TÝM) předváděl velmi dobré výkony a dlouho bojoval o nejvyšší příčky. Turnaj ale nakonec ovládla třída 7. B, která všechny čtyři zápasy ve skupině vyhrála.

Přehled výsledků

Název týmu Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4. 5.
CR7 TÝM (6. A) x 4:0 5:0 1:4 2:5 12:9 4 3.
KOŠŤATA (6. A) 0:4 x 1:0 0:6 0:4 1:14 2 4.
PLEŠOUNI (6. B) 0:5 0:1 x 2:3 0:8 2:17 0 5.
KEBABOVÉ (7. A) 4:1 6:0 3:2 x 1:3 14:6 6 2.
FRANTÍCI (7. B) 5:2 4:0 8:0 3:1 x 20:3 8 1.

Po skončení turnaje muselo dojít ještě k dodatečnému rozstřelu, abychom mohli rozhodnout o vítězi individuální soutěže o nejlepšího nahrávače. Po odehrání všech utkání měli totiž shodně čtyři gólové asistence Tobiáš Holub z 6. A a Šimon Jonáš ze 7. B. O vítězi tedy rozhodla dovednostní soutěž v přesnosti střelby na malou branku. V ní byl nakonec úspěšnější Tobiáš Holub.

IMG_8684.JPG   IMG_8687.JPG

Mohlo se tedy přistoupit k vyhlášení celkových výsledků. Nejlepším střelcem turnaje se stal Marek Pavlíček ze 7. B s 13 vstřelenými brankami, nejlepším nahrávačem již zmíněný Tobiáš Holub a nejlepším gólmanem Maxmilián Heršálek ze 7. B, která ve čtyřech zápasech obdržel pouhé tři branky.

Všechny děti obdržely drobné ceny od našich milých sponzorů, diplomy a vítězové také zlaté medaile a putovní pohár.

Na konci měsíce se již mohou šesťáci a sedmáci těšit na turnaj ve stolním tenise, který pro pro ně pomalu chystám.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

TCHOUKBALL CZECH OPEN 2023

328233199_716712070193153_8847244025055908404_n.jpg  328312461_858021491947493_1346751146992818117_n.jpg

Od letošního školního roku funguje na naší škole zcela nový sportovní zájmový kroužek - TCHOUKBALL, který zde vede paní Klára Zahradníková. Mnozí z vás si řeknou, co to tchoukball vlastně je? Stručně řečeno se dá říci, že je to zcela bezkontaktní hra. Základem je kovový rám se sítí, tím se hra přenáší z fáze útoku do obrany. Tým, který útočí se snaží vystřelit míč na konstrukci tak, aby odražený míč dopadl na vymezenou část hrací plochy. Nikdo ze soupeřícího družstva nesmí útočnému týmu bránit v zakončení. Snaží se ale chytit míč po odrazu, aby nespadl na zem. Pokud se tak stane, má útočící tým bod.

328328173_724053395979327_8606696772123076244_n.jpg   328922884_3383141221925552_8173456387852598204_n.jpg

Kroužek tchoukballu se schází k pravidelnému tréninku každé úterý v čase od 16:30 do 17:30 hod. v tělocvině naší školy.

No a po půl roce se naši žáci vypravili na první turnaj CZECZH OPEN 2023, který se uskutečnil v neděli 29. ledna 2023 ve sportovní hale 1. ZŠ Jičín. A naše družstva si v konkurenci šesti týmů vedla velice dobře. Družstvo "Vydry Sobotka" turnaj v kategorii M12 vyhrálo a družstvo "Útočné kapybary" obsadilo 3. místo.

Vydry Sobotka - 1. místo.jpg  Útočné kapybary - 3. místo.jpg

Naši školu na turnaji reprezentovali: Amálie Floriánová (5. B), Jiří Florián, Klára Ječná, Josef Kverek, František Palička (všichni 6. B), Anna Putnarová (8. B).

Všem účastníkům turnaje gratulujeme a přejeme mnoho dalších zážitků a úspěchů s tímto moderním sportem.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 8. - 9. ROČNÍK

Ve čtvrtek 9. února 2023 se v tělocvičně naší školy uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 8. - 9. ročníku. Celkem se do turnaje zapojily tři třídy, které se utkaly v jedné skupině systémem každý s každým hned dvakrát. Třída 8. B tým stejně jako loni neposkládala. Hrací doba jednoho zápasu byla stanovena na 1 x 10 min.

 

Po odehrání poloviny zápasů průběžně vedla třída 9. A, která svého největšího konkurenta, třídu 9. B, porazila ve vzájemném duelu těsně 4:3. Druhou soutěžní část turnaje oddělila dovednostní soutěž v přesnosti střelby na plachtu s otvory. Do této soutěže se zapojili téměř všichni účastníci turnaje a nejpřesněji mířili žáci 9. B, kteří získali 7 bodů. Nebylo to mnoho, ale na vítězství to stačilo. Při odvetných zápasech se situace na čele tabulky změnila. 9. B se začalo mnohem více dařit v koncovce a v klíčovém duelu s 9. A zvítězila v poměru 3:1, což jí nakonec stačilo na celkové vítězství v turnaji.

Přehled výsledků:

Třída

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 8. A

 

0:10, 1:2

0:7, 1:11

2:30

0

3.

 2.

 9. A

10:0, 2:1

 

4:3, 1:3

17:7

6

2

 3.

 9. B

7:0, 11:1

3:4, 3:1

 

24:6

6

1.

Na závěr došlo ke slavnostnímu vyhlášení konečných výsledků. Všechny týmy si odnesly diplomy, sladké odměny a vítězové putovní pohár a zlaté medaile. Individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje si odnesl Hynek Táborský (9. B), který vstřelil celkem 12 gólů, a o dva góly tak porazil svého konkurenta z 9. A Jaroslava Elebranta. Nejlepším nahrávačem byl se sedmi gólovými asistencemi Tomáš Rejzek (9. B) a nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Adam Mikulecký (9. B).

 

Turnaj se odehrál ve velmi příjemné atmosféře, jednotlivé zápasy se nesly v duchu fair play, za což chlapcům děkuji. Takto by to mělo vypadat vždy. Jde totiž především o to si pěkně zahrát.

Radek Štaff

 

OKRESNÍ KOLO ČEPS FLORBAL CUPU

V pondělí 5. prosince 2022 se ve sportovní hale v Hořicích uskutečnilo okresní kolo ČEPS FLORBAL CUPU pro žáky 1. stupně. Oproti předchozím rokům se turnaje zúčastnilo o poznání méně týmů, a tak se hrálo pouze ve čtyřčlenné skupině o dvě postupová místa do krajského kola systémem každý s každým dvakrát. Všechny týmy tak odehrály celkem šest zápasů a o postupujících rozhodovala výsledná tabulka. Naši chlapci si na turnaji nevedli špatně, se svými soupeři sváděli vyrovnané bitvy a občas chybělo v koncovce jen trochu toho štěstí. Půlka týmu hrála na florbalovém turnaji zcela poprvé, a tak to pro kluky byly především velmi cenné zkušenosti, které jistě zúročí v dalších ročnících.

Přehled výsledků

Název školy

1.

2.

3.

4.

Skóre

Body

Umístění

1.

ZŠ Cerekvice n. B.

 

2:3, 2:3

3:1, 5:0

2:2, 4:3

18:12

10

2.

2.

ZŠ Komenského N. Paka

3:2, 3:2

 

3:0, 8:0

2:0, 4:0

23:4

18

1.

3.

ZŠ Na Habru Hořice

1:3, 0:5

0:3, 0:8

 

0:2, 1:3

2:24

0

4.

4.

ZŠ Sobotka

2:2, 3:4

0:2, 0:4

2:0, 3:1

 

10:13

7

3.

Naši školu reprezentovali: Jáchym Šouta (4. A), Jakub Škaloud (4. B), Dominik Chrpa, Tadeáš Kubín, Petr Maruška, Šimon Konečný (všichni 5. A), Kryštof Pavlíček, Roman Šouta, Jan Vaníček a Matyáš Zemánek (všichni 5. B).

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO TURNAJE VE FLORBALU

Kategorie IV- chlapci (8. - 9. ročník)

20221020_092622.jpg  20221020_123002.jpg

Po naprosto nečekaném vítězství v okrskovém kole se naši žáci vypravili ve čtvrtek 20. října 2022 na okresní kolo turnaje ve florbalu, které se tentokrát konalo ve sportovní hale v Hořicích. Zúčastnilo se ho šest nejlepších týmů ze tří jičínských okrsků. Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách, kde se bojovalo o dvě postupová místa do semifinále. Naše škola byla nalosována do skupiny A, kde se postupně utkala se ZŠ Husitská Nová Paka (1:1) a Gymnáziem Hořice (1:0). Díky těmto výsledkům kluci obsadili 2. místo ve skupině a v semifinálovém duelu narazili na již známého soupeře z okrsku - ZŠ Jičín, 17. listopadu. Tento duel byl z naší strany asi nejlepším na turnaji. Velmi nám pomohl úvodní gól, který jsme dokázali vstřelit dokonce při vlastním oslabení. Když poté kluci přidali další dvě branky v druhém poločasu, tak se mohli radovat po jednoznačném vítězství 3:0 z postupu do finále. V něm narazili na velmi těžkého soupeře - ZŠ Komenského, Hořice. Hned od úvodu bylo jasně patrné, že cesta za vítězstvím bude složitá. Soupeř hrál kompaktně, nedělal chyby v obraně a v útoku byl produktivní. Po první půli jsme prohrávali 1:0, což byla ještě hratelná situace. Čas však rychle utíkal, a tak jsme museli v závěru zariskovat. Vsadili jsme vše na útok, ale soupeř nás nekompromisně trestal z protiútoků. Dva takové proměnil a byla z toho nakonec porážka 3:0. Celkové 2. místo je však po loňském posledním místě v okrsku obrovským povzbuzením!!!

SKM_C250i22102015290.jpg   20221020_153637.jpg

Přehled výsledků skupiny A:

Název školy

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Sobotka

 

1:1

1:0

2:1

4

2.

 2.

 ZŠ Husitská, Nová Paka

1:1

 

4:0

5:1

4

1.

 3.

 Gymnázium Hořice

0:1

0:4

 

0:5

0

3.

Přehled výsledků skupiny B:

Název školy

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Komenského, Hořice

 

2:3

3:0

5:3

3

2.

 2.

 ZŠ Jičín, 17. listopadu

3:2

 

2:1

5:3

4

1.

 3.

 Gymnázium Nová Paka

0:3

1:2

 

1:5

0

3.

 Semifinále

 1.

ZŠ Husitská, Nová Paka - ZŠ Komenského, Hořice

0:2

 2.

ZŠ Jičín, 17. listopadu - ZŠ Sobotka

0:3

 o 5. místo

Gymnázium Nová Paka - Gymnázium Hořice

2:1 po SN

 o 3. místo

 ZŠ Jičín, 17. listopadu - ZŠ Husitská, Nová Paka

3:2

 Finále

 ZŠ Sobotka - ZŠ Komenského, Hořice

0:3

20221020_124410(0)-edit-20221020160932.jpg

Naši školu reprezentovali: Alexandr Daxner, Dominik Jirků, Vojtěch Maruška (všichni 8. A), Lubomír Buchart, Jaroslav Elebrant, Tomáš Jakl, Jiří Koprsnický, Tomáš Koudelka (všichni 9. A), Lukáš Kudrna, Dominik Matyáš, Tomáš Rejzek a Hynek Táborský (všichni 9. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff, vedoucí forbalového týmu

OKRSKOVÁ KOLA TURNAJŮ ŠKOL VE FLORBALU - VÝSLEDKY JAKO NOC A DEN

Kategorie III - chlapci (6. - 7. ročník)

Letos nezvykle o měsíc dříve začaly florbalové soutěže škol. Důvodem byla nutnost vyúčtovat přidělené dotace do konce října, a tak jsme na trénink ve florbalových kroužcích neměli prakticky žádný prostor, neboť kroužky začínají ve škole právě až v říjnu. Jako první odehráli okrskové kolo florbalového turnaje mladší žáci z 6. - 7. tříd. Turnaj se uskutečnil v úterý 11. října 2022 v jičínské sportovní hale za účasti pěti škol, které se utkaly v jedné skupině systémem každý s každým o dvě postupová místa do okresního kola. Naši žáci se ve všech zápasech prezentovali aktivní hrou s množstvím střeleckých příležitostí, ale produktivita v zakončení byla doslova žalostná, o čemž svědčí pouze jeden vstřelený gól ve čtyřech soutěžních utkáních. Někdy to bylo až kruté, neboť kluci byli často lepším týmem, ale bez gólů se vyhrávat nedá, a tak v součtu všech výsledků obsadili poslední místo, čím navázali na loňský nelichotivý výsledek.

Přehled výsledků:

Název školy

1.

2.

3.

4.

5.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Jičín, 17. listopadu

 

4:0

4:0

4:1

2:0

14:1

12

1.

 2.

 ZŠ Jičín, Husova

0:4

 

1:1

1:2

2:0

4:7

4

3.

 3.

 ZŠ Jičín, Poděbradova

0:4

1:1

 

1:4

2:0

4:9

4

4.

 4.

 ZŠ Jičín, Železnická

1:4

2:1

4:1

 

5:1

12:7

9

2.

 5.

 ZŠ Sobotka

0:2

0:2

0:2

1:5

 

1:11

0

5.

Naši školu reprezentovali: Adam Elebrant, Tobiáš Holub, Martin Svoboda (všichni 6. A), Petr Šouta (6. B), Adam Bušek, Eduard Černý, Lukáš Dušek, Jan Hampl, David Hofrichtr (všichni 7. A), Šimon Jonáš, Marek Pavlíček a Petr Škaloud (všichni 7. B).

Kategorie IV - chlapci (8. - 9. ročník)

O dva dny později, 13. října 2022, odehráli svůj turnaj starší žáci (8. - 9. ročník), a jelikož se v hale sešlo celkem sedm týmů, musely být rozděleny do dvou skupin, jedné tříčlenné a jedné čtyřčlenné. Naše škola byla nalosována do skupiny B, kde se nejprve utkala se ZŠ Jičín, 17. listopadu a za remízu 1:1 si připsala první body do tabulky. Druhý zápas se ZŠ Jičín, Železnická byl soubojem o postup ze skupiny do semifinále. Naši žáci potřebovali alespoň remízu, ale výsledek byl nakonec jednoznačný. Kluci svého soupeře přejeli výsledkem 4:0 a skupinu B ovládli. V semifinále narazili na velmi silného soupeře ze skupiny A - ZŠ Jičín, Husova, který se v turnaji prezentoval velmi kvalitní hrou. A znát to bylo od začátku utkání, kdy hned po chvilce soupeř vedl 2:0. Našim chlapcům se podařilo snížit na 2:1, ale vzápětí jim soupeř opět odskočil na rozdíl dvou branek a zdálo se, že si postup do finále a zároveň do okresního kola již pohlídá. Naši kluci však nic nevzdali a bojovali dál. Během chvilky snížili na 3:2, následně vyrovnali a do konce utkání dokázali vývoj střetnutí zcela otočit a nakonec i zvítězit v poměru 4:3! V týmu zavládla neskutečná radost a euforie, neboť tento výsledek mu zajistil postup do okresního kola. Turnaj tím však ještě neskončil a kluci si mohli zahrát finále se ZŠ Jičín, 17. listopadu, se kterou již hráli ve skupině. Opět bylo k vidění velmi vyrovnané utkání a po výsledku 0:0 museli o celkovém vítězi turnaje rozhodnout samostatné nájezdy. Naši kluci první dva neproměnili a vypadalo to, že tento souboj prohrají. Podržel nás však nejprve brankář a následně svůj třetí nájezd proměnil Vojta Maruška, čímž dal našemu týmu ještě naději. Když pak Luboš chytil i další nájezd, pokračoval rozstřel čtvrtou sérií. V ní byli úspěšní střelci z obou týmů (u nás: Hynek Táborský) a musela rozhodnout pátá série. V ní nejprve proměnil i svůj druhý nájezd Vojta Maruška, aby následně Luboš vychytal svého soupeře, a celý tým se tak mohl radovat z naprosto nečekaného vítězství.

Když se však podívám na turnaj s odstupem, tak si kluci vítězství jednoznačně zasloužili, neboť pracovali jako tým, nestavěli hru na individualitách jako jiné školy, dodržovali pevně stanovenou taktiku a vyvarovali se hloupých chyb v obraně. Zároveň byli jako jedni z mála velmi disciplinovaným týmem s naprostým minimem trestů, s čím měly jejich soupeři naopak velký problém.

Přehled výsledků skupiny A:

Název školy

1.

2.

3.

4.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Jičín, Husova

 

4:2

3:5

5:1

12:8

6

2.

 2.

 LG Jičín

2:4

 

1:4

2:1

5:9

3

3.

 3.

 ZŠ Jičín, Poděbradova

5:3

4:1

 

8:0

17:4

9

1.

 4.

 ZŠ Kopidlno

1:5

1:2

0:8

 

2:15

0

4.

Přehled výsledků skupiny B:

Název školy

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Jičín, 17. listopadu

 

1:1

2:0

3:1

4

2.

 2.

 ZŠ Sobotka

1:1

 

4:0

5:1

4

1.

 3.

 ZŠ Jičín, Železnická

0:2

0:4

 

0:6

0

3.

 Semifinále

 1.

ZŠ Jičín, Poděbradova - ZŠ Jičín, 17. listopadu

2:3 po SN

 2.

ZŠ Sobotka - ZŠ Jičín, Husova

4:3

 o 5. místo

 LG Jičín - ZŠ Jičín, Železnická

3:1

 o 3. místo

 ZŠ Jičín, Poděbradova - ZŠ Jičín, Husova

3:2 po SN

 Finále

 ZŠ Sobotka - ZŠ Jičín, 17. listopadu

1:0 po SN

Starší žáci postupují do okresního kola, které se uskuteční ve čtvrtek 20. října 2022 ve sportovní hale v Hořicích. Zároveň chci klukům poděkovat za výbornou reprezentaci školy. Tento úspěch je po sérii špatných výsledků velkým povzbuzením a příslibem. Ukázalo se, že při týmovém pojetí a maximálním nasazení se ještě můžeme rovnat jičínským školám, což jistě bude motivací do dalších tréninků.

Naši školu reprezentovali: Alexandr Daxner, Dominik Jirků, Vojtěch Maruška (všichni 8. A), Lubomír Buchart, Jaroslav Elebrant, Tomáš Jakl, Tomáš Koudelka (všichni 9. A), Lukáš Kudrna, Dominik Matyáš, Tomáš Rejzek a Hynek Táborský (všichni 9. B).

DIPLOM za 1. místo

Radek Štaff, vedoucí florbalových týmů

školní rok 2021/2022

SPORTOVNÍ DEN - FOTBALOVÝ TURNAJ

V úterý 28. června 2022 se při sportovním dnu utkaly týmy 6.,7.a 8. tříd při turnaji ve fotbale.

Všechny týmy si vedly skvěle. Šesťáci bojovali chrabře, výtečně a srdnatě do toho šli i žáci sedmých tříd, zejména Venca Kunst a Vitalii Pomahajbo, s přehledem a i počtem gólů zvítězili žáci osmých tříd, kteří projevili obrovského týmového ducha a nasazení. 2.místo pak obsadili žáci sedmého ročníku a třetí skončili šesťáci

Gratuluji.

Michal Guse, organizátor turnaje

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

IMG_8063.JPG

Již popáté se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se uskutečnil ve středu 22. června 2022 od 10 hod. a z naší školy se do něj zapojilo téměř 150 žáků v sedmi věkových kategoriích. Celkem se v jednu chvíli vydalo na běžeckou trať 60000 dětí z celé České republiky.

K organizaci běhu jsme opět využili atletický ovál našeho krásného stadionu. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Atmosféra na stadionu byla úžasná. Závodníci běželi s nasazením a z tribuny se ozývalo hlasité povzbuzování. Po skončení každého běhu byl za zvuku fanfáry oceněn paní ředitelkou a paní zástupkyní nejrychlejší chlapec a dívka. Na krk jim byly pověšeny originální medaile, obdrželi diplom a věcné ceny. Nejmenší děti nám pak nakreslily své dojmy ze závodu u stolečku vítězů.

IMG_8048.JPG  IMG_8013.JPG

Věřím, že se dětem závod líbil a že se i příští rok v hojném počtu do závodu zapojí.

Přehled výsledků

FOTOGALERIE

Radek Štaff


Kontakt

ZŠ, Sobotka, okres Jičín
Jičínská 136, 507 43 Sobotka
493 571 539, 493 599 140
710 01 379
DIČ nejsme plátci DPH

Oblíbené odkazy