SPORTOVNÍ SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2021/2022

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

IMG_8063.JPG

Již popáté se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se uskutečnil ve středu 22. června 2022 od 10 hod. a z naší školy se do něj zapojilo téměř 150 žáků v sedmi věkových kategoriích. Celkem se v jednu chvíli vydalo na běžeckou trať 60000 dětí z celé České republiky.

K organizaci běhu jsme opět využili atletický ovál našeho krásného stadionu. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Atmosféra na stadionu byla úžasná. Závodníci běželi s nasazením a z tribuny se ozývalo hlasité povzbuzování. Po skončení každého běhu byl za zvuku fanfáry oceněn paní ředitelkou a paní zástupkyní nejrychlejší chlapec a dívka. Na krk jim byly pověšeny originální medaile, obdrželi diplom a věcné ceny. Nejmenší děti nám pak nakreslily své dojmy ze závodu u stolečku vítězů.

IMG_8048.JPG  IMG_8013.JPG

Věřím, že se dětem závod líbil a že se i příští rok v hojném počtu do závodu zapojí.

Přehled výsledků

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 4. - 5. ROČNÍK

Ve středu 11. května 2022 se v tělocvičně naší školy uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 4. - 5. ročníku. Celkem se do turnaje zapojila čtyři družstva, která se utkala v jedné skupině systémem každý s každým. Hrací doba jednoho zápasu byla stanovena na 1 x 10 min.

20220511_150021.jpg

Z očí dětí bylo patrné, že se na florbalový turnaj moc těší, v tělocvičně byla skvělá atmosféra, fandilo se a hlavně bojovalo na hřišti. Všichni chtěli vyhrát! Mezi chlapci se na ploše objevovaly i dívky a svým týmům dokázaly i gólově pomoci. Vždyť hned tři z nich se zapsaly do střelecké listiny!!! Turnaj měl nakonec překvapivého, ale zcela zaslouženého vítěze. Většinou totiž vyhrávají v této věkové kategorii páťáci, ale tentokrát tomu bylo naopak. Zcela jednoznačně totiž vyhráli žáci třídy 4. B (Gumoví čtvrťáčci), kteří ve všech třech zápasech bodovali naplno.

Přehled výsledků

20220511_152215.jpg  20220511_153911.jpg

Po skončení turnaje proběhla ještě týmová dovednostní soutěž v přesnosti střelby na zcela novou plachtu s otvory. Každé družstvo mělo 10 pokusů a pokoušelo se trefit otvory s bodovou hodnotou 1, 2 a 3 body. Nejúspěšnější v této činnosti byli žáci třídy 5. A (Létající košťata), kteří společně nasbírali 7 bodů.

20220511_153825.jpg  20220511_153752(0).jpg

Na závěr došlo ke slavnostnímu vyhlášení konečných výsledků. Všechny týmy si odnesly diplomy, sladké odměny a vítězové putovní pohár a zlaté medaile. Individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje získal Matyáš Zemánek (4. B), který vstřelil celkem čtyři góly. Nejlepším nahrávačem byl se dvěma gólovými asistencemi Tomáš Cee (5. A) a nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Kryštof Pavlíček (4. B), který v brance doslova čaroval.

20220511_153657.jpg

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 8. - 9. ROČNÍK

Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se v tělocvičně naší školy uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 8. - 9. ročníku. Celkem se do turnaje zapojila tři družstva, která se utkala v jedné skupině systémem každý s každým na dvě soutěžní utkání. Hrací doba jednoho zápasu byla stanovena na 1 x 12 min.

IMG_7392.JPG   IMG_7382.JPG

Už před turnajem jsem očekával, že hra všech tří družstev bude vyrovnaná a že o celkovém vítězi rozhodnou jen detaily. A to se také opravdu potvrdilo. Všechny tři týmy hrály s nadšením a k vidění bylo mnoho pohledných akcí. Výsledky byly většinou těsné a jedno či druhé družstvo zvítězilo jen o branku. O vítězi turnaje tak rozhodl při dělbě získaných bodů vzájemný zápas, který měli lepší žáci 8. A, a mohli se tak radovat ze zisku poháru a medailí za 1. místo.

Přehled výsledků.jpg

Po skončení turnaje proběhla ještě týmová dovednostní soutěž v přesnosti střelby na malou branku přes celé hřiště. Každý tým měl prostřednictvím svého zástupce celkem pět pokusů. Zcela stoprocentním v této disciplíně byl Jaroslav Elebrant z 8. A, který tak získal pro svůj tým drobnou cenu navíc.

20220421_153857(0).jpg

Na závěr došlo ke slavnostnímu vyhlášení konečných výsledků. Všechny týmy si odnesly diplomy, sladké odměny a vítězové putovní pohár a zlaté medaile. Individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje si odnesl Jaroslav Elebrant (8. A), který vstřelil celkem osm gólů. Nejlepším nahrávačem byl se čtyřmi gólovými asistencemi Jakub Macoun (8. B) a nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Lukáš Havránek (7. A).

20220421_154059(0).jpg

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU - KATEGORIE II OPEN

Ve čtvrtek 7. dubna 2022 se sokolovně Jiskry Hořice uskutečnilo okresního kolo turnaje ve florbalu pro žáky 4. - 5. ročníku. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm družstev, která se utkala v jedné skupině systémem každý s každým. Soutěžní zápas se hrál na 1x 13 minut. Pro naše chlapce, kteří navštěvují zájmový kroužek florbalu, to byla úplně první turnajová zkušenost. Hrálo se v rozestavení 3+1 a na poměrně malém hřišti. Pro kluky to bylo hodně těžké, neboť na kombinaci měli minimální prostor a čas, na což nejsou moc zvyklí. Vybrali si tak nováčkovskou daň a v turnaji skončili poslední. Kluci však ve všech zápasech neskutečně bojovali a mnohdy jim k lepšímu výsledku scházelo jen trochu toho štěstí.

20220407_092531.jpg   20220407_091417.jpg

Přehled výsledků

Náladu jsme si tak alespoň zvedli v individuální soutěži v přesnosti střelby. Mezi zápasy si totiž každý z kluků mohl sedmkrát vystřelit na branku, která byla zakryta plachtou s otvory. Každý otvor měl určitou bodovou hodnotu podle náročnosti. V našem týmu se nejlépe vedlo Adamu Elebrantovi, který ze všech zúčastněných dětí obsadil v této disciplíně krásné 4. místo.

Konečné pořadí:

  1. ZŠ Cerekvice nad Bystřicí
  2. ZŠ Husitská Nová Paka
  3. ZŠ Na Daliborce Hořice
  4. ZŠ Komenského Nová Paka
  5. ZŠ Poděbradova Jičín
  6. ZŠ Lázně Bělohrad
  7. ZŠ Sobotka

20220407_114653.jpg

Naši školu reprezentovali: Šimon Konečný, Tadeáš Kubín, Petr Maruška (všichni 4. A), Kristián Bartoníček, Matyáš Zemánek (oba 4. B), Adam Elebrant, Tobiáš Holub, Martin Svoboda, Jindřich Vávra (všichni 5. A), Petr Šouta (5. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 6. - 7. ROČNÍK

Ve středu 30. března 2022 se v tělocvičně naší školy uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 6. - 7. ročníku. Stalo se tak opět po dvou letech, kdy nám pořádání turnajů znemožnila opatření související s pandemií nemoci COVID-19. Celkem se do turnaje zapojila tři družstva, která se utkala v jedné skupině systémem každý s každým na dvě soutěžní utkání. Hrací doba jednoho zápasu byla stanovena na 1 x 10 min.

20220330_152117.jpg

Mírným favoritem turnajem byli žáci 7. A, kteří měli oproti šesťákům určitou fyzickou výhodu. To se ještě naplno neprojevilo v prvním zápase, kdy žáci 6. B hráli velmi dobře, důsledně bránili a i směrem do útoku byli nebezpeční. Výsledná remíza tak byla spravedlivá. Ve zbylých třech zápasech však sedmáci přidali na důrazu a zejména v koncovce byli velmi produktivní. Výsledky 4:1, 6:0 a 7:1 hovoří za vše. Druhé místo obsadili žáci 6. A, kteří si svou pozici vybojovali ve vzájemných utkáních s „béčkem“, ve kterých ani jednou neprohráli.

Po skončení turnaje proběhla ještě týmová dovednostní soutěž v přesnosti střelby na malou branku přes celé hřiště. Každý tým měl prostřednictvím svého zástupce celkem pět pokusů. Nejpřesnějším střelcem byl se třemi přesnými zásahy Vojtěch Maruška (7. A), který pro svůj tým získal další cenu.

20220330_152300.jpg    20220330_152217(0).jpg

Na závěr došlo ke slavnostnímu vyhlášení konečných výsledků. Všechny týmy si odnesly diplomy, sladké odměny a vítězové putovní pohár a zlaté medaile. Individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje si odnesl Dominik Jirků (7. A), který vstřelil celkem sedm gólů. Nejlepším nahrávačem byl se třemi gólovými asistencemi Vojtěch Maruška (7. A) a nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Hai Nam (Alex) Vu (6. A).

20220330_152436.jpg

Další turnaj, tentokrát pro kategorii 8. - 9. ročník se uskuteční ve čtvrtek 21. dubna 2022.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

FLORBALOVÉ TURNAJE ZÁKLADNÍCH ŠKOL

Po dvou letech si žáci 6. - 9. ročníku mohli opět zahrát florbalový turnaj a změřit síly se stejně starými chlapci ze základních škol v našem okrsku.

V pondělí 8. listopadu 2021 se nejprve uskutečnil ve sportovní hale v Jičíně turnaj starších žáků (8. - 9. ročník). Počet týmů na turnaji byl nezvykle nízký, neboť některé školy musely plánovanou účast odříci vinou nepříznivé situace v souvislosti s onemocněním COVID-19. Hrálo se tedy v jedné čtyřčlenné skupině systémem každý s každým o dvě postupová místa do okresního kola.

Přehled výsledků

O dva dny později ve středu 10. listopadu 2021 sehráli svůj turnaj i mladší žáci (6. - 7. ročník) a účast na turnaji byla ještě nižší, zúčastnily se ho pouze tři týmy. Každý s každým se tak utkal ve skupině hned dvakrát.

 Přehled výsledků

Po předloňském největším úspěchu, kdy naši starší žáci obsadili 2. místo v kraji, jsme si naopak letos připsali nejhorší výsledky našich týmů v historii. Výjimečná generace florbalistů naši školu opustila na střední školy a tu nastupující výrazně ovlivnila probíhající pandemie onemocnění COVID-19. Od loňského února až do října letošního roku totiž naši žáci nemohli navštěvovat vinou protiepidemických opatření zájmový kroužek florbalu, což se výrazně podepsalo na jejich nerozehranosti. Obrovskou výhodu a náskok před námi teď mají jičínské školy, které mají ve svých řadách mnoho žáků, kteří hrají florbal závodně. Tito žáci mohli trénovat již od jara. Naši kluci oproti nim zaostávali v rychlosti, v taktické vyspělosti, obratnosti a i v herních dovednostech. Odstranit tuto propast nebude vůbec lehké a myslím si, že to bude trvat několik sezon, než se budeme moci opět jičínským školám rovnat.

Našim žákům však chci poděkovat za to, že i přes nepříznivý vývoj vždy bojovali s maximálním nasazením až do konce a porážky přijímali sportovně bez projevů nesportovního chování. A to také každý nedovede. Pro kluky to byla velmi cenná zkušenost. Viděli, v jakých činnostech mají nedostatky a v čem se musí pro příště zlepšit. Podnětů do tréninků máme myslím dostatek.

Naši školu reprezentovali:

ZŠ Sobotka - mladší žáci: Eduard Černý, Lukáš Dušek, David Hofrichtr (všichni 6. A), Šimon Jonáš, Marek Pavlíček, Petr Škaloud (všichni 6. B), Tomáš Bázler, Alex Daxner, Dominik Jirků, Václav Kunst, Vojtěch Maruška (všichni 7. A).

ZŠ Sobotka - starší žáci: Jaroslav Elebrant, Tomáš Jakl, Jiří Koprnický (všichni 8. A), Lukáš Kudrna, Tomáš Rejzek, Hynek Táborský (všichni 8. B), Adam Dostál (9. A), Petr Koťátko, Michal Nedvěd, Matěj Slavík (všichni 9. B).

Radek Štaff

 

školní rok 2020/2021

rotary-logo.png

WORLD MARATHON CHALLENGE 2020

V úterý 22. září 2020 se na jičínském městském stadionu uskutečnil štafetový závod žákovských družstev World Marathon Challenge 2020. Tato sportovní akce se konala v rámci projektu Rotary END POLIO NOW a Mezinárodního dne boje proti dětské obrně. Výtěžek závodu bude věnován na konto Nadace Rotary.

Zakladatelem World Marathon Challenge je anglický klub Frodsham Helsby a závod v Anglii se koná s podporou Anglické amatérské atletické asociace. Závod se rozšířil do celého světa, v České republice se konal poprvé roku 2012, kdy ho zorganizoval Rotary Club Hradec Králové.

IMG_6460.JPG    IMG_6457.JPG

Do letošního štafetového maratonu se zapojila i naše škola spolu s dalšími šesti z našeho okresu. 30 žáků (15 chlapců a 15 dívek) ve věku 11 – 13 let běželo postupně 7 úseků dlouhých 200 m. Úvodní úsek závodu dlouhý 195 m běželi ambasadoři jednotlivých škol a za naši školu jsem měl tu čest běžet já.

Závod to byl velice náročný, naši žáci bojovali srdnatě se svými soupeři, ale na lepší než 7. místo to bohužel nestačilo. V porovnání s ostatními školami jsme měli i výškový handicap, který se na běžeckých časech také projevil. Přeci jen, naše družstvo tvořili především žáci 6. a 7. tříd. Všichni závodníci však dokázali absolvovat všechny úseky, a nemuseli jsme tak ani využít dva náhradníky, kteří čekali na svou příležitost.

Celkové pořadí:

Pořadí

Název školy

Výsledný čas

1.

Základní škola, Jičín, 17. listopadu

2:01:40

2.

Základní škola, Jičín, Železnická

2:04:53

3.

Základní škola, Nová Paka

2:05:17

4.

Základní škola, Jičín, Husova

2:05:56

5.

Základní škola, Jičín, Poděbradova

2:11:17

6.

Základní škola K. V. Raise Lázně Bělohrad

2:12:01

7.

Základní škola, Sobotka, okres Jičín

2:16:45

Našim žákům se akce moc líbila, a pokud se uskuteční i příští rok, tak bychom se do ní opět rádi zapojili a přispěli svou účastí na dobrou věc. Všem našim žákům také děkuji za reprezentaci školy a přeji ji mnoho radosti a úspěchů při dalších sportovních akcích.

Naši školu reprezentovali:

Ambasador školy: Radek Štaff

Štafetové družstvo: Maxmilián Heršálek (5. B), Eliška Borovičková, Lukáš Havránek, Elisabeth Hroňková, Pavlína Hájková, Václav Kunst, Dominik Lapáček, Ema Lukášová (všichni 6. A), Tomáš Ort, Jonáš Polášek, Anna Steinerová, Eliška Steinerová (všichni 6. B), Eliška Buriánková, Daniel Doležal, Marie Hejnová, František Hron, Tomáš Jakl, Anna Šačirovičová (všichni 7. A), Lukáš Kudrna, Laura Mrhálková, Ema Prudičová, Pavel Šlechta, Hynek Táborský (všichni 7. B), Veronika Bradnová, Kristýna Ceeová, David Dědeček, Nela Vodičková (všichni 8. A), Jan Karban, Petr Koťátko, Kristýna Kopalová (všichni 8. B)

Náhradníci: Petr Škaloud (5. B), Adam Mikulecký (7. B)

Vedoucí družstva: PhDr. Michal Guse

FOTOGALERIE

Radek Štaff

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

logo.jpgPočtvrté v řadě se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se měl původně uskutečnit ve středu 17. června 2020, ale vzhledem k tomu, že v té době nenavštěvovali školu kvůli pandemii coronaviru všichni žáci, byl závod přesunut na středu 16. září 2020. Začal přesně úderem desáté hodiny dopolední a z naší školy se do něj zapojilo úctyhodných 151 žáků v sedmi věkových kategoriích.

K organizaci běhu jsme opět využili atletický ovál našeho krásného stadionu za školou. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Přálo nám opět krásné, slunečné počasí, děti si závod velmi užívaly a předváděly velmi bojovné výkony. Organizace závodu byla z hygienických důvodů trochu odlišná oproti předchozím ročníkům, kdy se na stadionu sešla celá škola a ti, co nezávodili, tak hlasitě povzbuzovali z tribuny. To tentokrát nešlo, a tak se na stadionu sešly vždy maximálně dva ročníky. Jeden byl na závodní dráze a druhý se připravoval na travnaté ploše. Stejné však bylo vyhlašování celkových výsledků. Z každé věkové kategorie jsme ihned po skončení závodu vyhodnotili nejrychlejšího chlapce a dívku, kteří z rukou paní ředitelky a paní zástupkyně obdrželi zlaté medaile a dárky od partnerů soutěže. To vše za doprovodu slavnostní fanfáry a před zraky spolužáků z ročníku. Ale i na ostatní běžce se dostalo. Po skončení závodu i oni obdrželi diplomy a památeční medaile. Všem účastníkům děkujeme, že se do akce zapojili a budeme se těšit na další ročník této výborné sportovní akce. Budeme věřit, že již za běžných podmínek.

IMG_6285.JPG   IMG_6239.JPG

Přehled výsledků:

KATEGORIE

Nejlepší chlapec

Nejlepší dívka

Jméno a příjmení

Čas

Jméno a příjmení

Čas

  1. ročník

Vladimír Pavlíček, 1. A

1:55,72

Nela Šoutová, 1. A

2:13,66

  2. ročník

Adam Ječný, 2. B

1:54,84

Leontýna Šlechtová, 2. A

2:02,99

  3. ročník

Tadeáš Kubín, 3. A

1:44,53

Amálie Floriánová, 3. A

2:07,17

  4. ročník

Jiří Florián, 4. B

1:43,21

Klára Ječná, 4. B

1:53,27

  5. ročník

Maxmilián Heršálek, 5. B

1:38,91

Tereza Badová, 5. A

1:46,54

  6. – 7. ročník

František Hron, 7. A

2:54,80

Marie Hejnová, 7. A

3:08,20

  8. - 9. ročník

Karel Pažout, 9. B

2:30,24

Natalie Semecká, 9. B

2:41,64

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor závodu

školní rok 2019/2020

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP (2. - 3. ROČNÍK)

Týden po skončení Školního florbal cupu pro 4. – 5. ročník se svého turnaje dočkali také druháci a třeťáci. Pro druháky to byla ve florbalu turnajová premiéra a všichni se moc těšili. A musím konstatovat, že si na turnaji počínali velmi dobře a se třeťáky svedli několik vyrovnaných soubojů. Třeťáci však nakonec přeci jen zúročili již loňské zkušenosti a z vítězství se radovali žáci třídy 3. A (Gargamelové), kteří jen o lepší skóre porazili v konečné tabulce třídu 3. B (Noobíci).

 

I mladší žáci si po skončení turnaje mohli vyzkoušet dovednostní soutěž ve florbalovém slalomu mezi kužely. Nejrychlejším slalomářem byl Martin Svoboda (3. A) časem 17,50 s.

Vše bylo odehráno a mohlo se slavnostně vyhlašovat. Nejprve si cenu převzali za vítězství v dovednostní soutěži Gargamelové. Poté byly předány ceny za individuální výkony. Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Šouta (3. B), který v turnaji vstřelil sedm branek. Martin Svoboda (3. A) kromě vítězství v dovednostní soutěži ovládl také statistiku nejlepšího nahrávače, kdy během turnaje zaznamenal čtyři úspěšné gólové asistence. Poté si svou cenu převzal také nejlepší brankář, kterým byl vyhlášen Patrik Kubánek (3. B). Na závěr byly předání diplomy a ceny všem zúčastněným týmům, vítězové si navíc odnesli zlaté medaile a putovní skleněný pohár.

 

Konečná tabulka:

Název týmu Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4.
1. ŠMOULOVÉ (2. A) x 0:3 2:3 0:5 2:11 0 4.
2. BÍLÍ ŽRALOCI (2. B) 3:0 x 0:8 2:3 5:11 3 3.
3. GARGAMELOVÉ (3. A) 3:2 8:0 x 3:3 14:5 7 1.
4. NOOBÍCI (3. B) 5:0 3:2 3:3 x 11:5 7 2.

Atmosféra celého turnaje byla bouřlivá, kluci a holky bojovali s nadšením a k vidění bylo mnoho dobrých výkonů. Děvčata se mezi chlapci neztratila a některá z nich byla oporami zejména zadních řad svých týmů. I mladší hráči hráli slušně a v duchu fair play a za to jim patří dík.

Na závěr bych chtěl poděkovat sponzorce obou turnajů - paní Šárce Ječné, která nám věnovala sladké odměny a další drobné ceny pro vítěze individuálních soutěží. Moc si toho vážím!

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP (4. - 5. ROČNÍK)

V úterý 25. února 2020 se žáci 4. - 5. tříd sešli v tělocvičně naší školy, aby mezi sebou změřily síly ve florbalu. Utkali se v jedné skupině systémem každý s každým v rozestavení 4 + 1. Hrací doba jednoho utkání byla stanovena na 1 x 10 min. Průběh turnaje byl tentokrát hodně vyrovnaný, o čemž svědčí hned čtyři remízové výsledky z celkového počtu šesti zápasů. Vyhrálo nakonec družstvo třídy 5. A (Black Squad), které jako jediné ze zúčastněných týmů dokázalo některé ze svých zápasů vyhrát.

 

Po skončení hlavní části turnaje se mezi týmy soutěžilo ještě v dovednostní soutěži "SLALOM MEZI KUŽELY". Každý tým vyslal do soutěže svého zástupce, který bojoval za své družstvo o vítězství. Nejúspěšnějším florbalovým slalomářem se nakonec stal Tomáš Ort, 5. B (White Squad), který vytyčenou závodní trať proběhl v čase 14,87 s.

 

Na závěr turnaje došlo ke slavnostnímu vyhlášení konečných výsledků. Nejprve byly rozdány ceny pro vítěze dovednostní soutěže, poté si cenu odnesli i žáci za individuální výkony. Nejlepším střelcem turnaje se stal s osmi vstřelenými brankami Dominik Jirků (5. A), nejlepším nahrávačem se stal Jonáš Polášek (5. B), který zaznamenal čtyři gólové asistence a cenu pro nejlepšího gólmana si odnesl Lukáš Havránek (5. A), který na turnaji propustil za svá záda pouhé stři střely.

Konečná tabulka:

Název týmu Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4.
1. AGRESIVNÍ KÁČÁTKA (4. A) x 2:2 0:8 2:2 4:12 2 4.
2. COOL ŽRALŮČCI (4. B) 2:2 x 1:6 3:3 6:11 2 3.
3. BLACK SQUAD (5. A) 8:0 6:1 x 2:2 16:3 7 1.
4. WHITE SQUAD (5. B) 2:2 3:3 2:2 x 7:7 3 2.

Všechny žáky bych chtěl pochválit za velkou bojovnost a nasazení, dále pak za hraní v duchu fair play! O tom také svědčí nulová statistika v počtu vyloučených hráčů. Z toho mám velkou radost. Atmosféra během turnaje byla velmi příjemná.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

VÁNOČNÍ FLORBAL CUP (8. - 9. ROČNÍK)

Ve čtvrtek 19. prosince 2019 se v tělocvičně naší školy uskutečnil Vánoční florbal cup pro žáky 8. - 9. ročníku. Do soutěže se přihlásilo pět týmů, které se utkaly v jedné skupině každý s každým o celkového vítěze. Hrálo se v rozestavení 3+1 a hrací doba jednoho zápasu byla stanovena na 1 x 7 min. Hned od úvodu turnaje se hrálo svižně a o góly rozhodně nebyla nouze. Ten první padl snad ani ne po pěti vteřinách a během první minuty dokonce tři. Některé týmy měly opravdu velkou kvalitu a průběh turnaje napovídal, že to bude velmi zajímavý boj. Je až neuvěřitelné, že v posledním, desátém zápase turnaje, se potkaly týmy, které do té doby neztratily ani bod, a tak si mohly v závěru zahrát pomyslné finále. Souboj týmů Kajašťata vs. Petunie byl nesmírně vyrovnaný a o vítězství Petunií nakonec rozhodla jedna jediná branka.

NÁZEV TÝMU

VÝSLEDKY

SKÓRE

BODY

UMÍSTĚNÍ

1.

2.

3.

4.

5.

1. TI POSLEDNÍ (8. A)

x

0:8

1:4

0:4

0:6

1:22

0

5.

2. KAJAŠŤATA (8. B)

8:0

x

4:0

4:1

0:1

16:2

9

2.

3. RYCHLÁ ROTA (8. B)

4:1

0:4

x

0:3

1:7

5:15

3

4.

4. MEDUŇKY (9. A)

4:0

1:4

3:0

x

1:3

9:7

6

3.

5. PETUNIE (9. B)

6:0

1:0

7:1

3:1

x

17:2

12

1.

Po odehrání všech zápasů následovalo slavnostní vyhlášení konečných výsledků. Nejprve byly předány ceny pro nejúspěšnější hráče turnaje. Nejlepším gólmanem byl vyhlášen  Jakub Zmatlík (8. B), který v turnaji předvedl hned několik neuvěřitelných zákroků a pro svůj tým byl velkou oporou. Přitom do turnaje původně nebyl přihlášen a místo něho měl chytat Tadeáš Plíšek. Nejlepším nahrávačem se s osmi asistencemi stal Jakub Šourek (8. B) a nejlepším střelcem s deseti vstřelenými brankami Vojtěch Rejzek (9. B), který si z obránců soupeře mnohdy dělal doslova srandu a byl k neuhlídání. Poté byly předány diplomy a drobné ceny všem zúčastněným týmům, vítězům navíc zlaté medaile a nový putovní pohár.

 

Všem žákům děkuji za účast v turnaji a především za naprosto férovou hru, bez zbytečných faulů, dohadování a protestování. To mě vždy potěší nejvíce. Atmosféra turnaje byla velice přátelská, a tak by to mělo být vždy. Nejdůležitější přeci není výsledek, ale samotná hra, kterou si chceme všichni především užít.

Radek Štaff

ŠACHOVÝ TURNAJ "O VÁNOČNÍHO KAPRA"

V sobotu 14. prosince 2019 se osm šachistů naší školy zúčastnilo žákovského šachového turnaje v Mladé Boleslavi. V 7:25 hod. se všichni sešli na soboteckém náměstí, odkud společně s „vedoucím výpravy“ Petrem Pipkem odjeli autobusem na místo konání turnaje. V kategorii HD10+HD12 (mladší) zasedli k šachovnici Marie Svobodová (3. A) a Petr Šouta (3. B). V kategorii HD14+HD16 nás reprezentovali Alex Daxner (5. A), Marek Jelínek (6. A), Jáchym Polášek (8. B) a Olivier Ernsten, Matěj Matyáš, Marek  Patka (8. A).

Šachisté všech věkových kategorií hráli švýcarským systémem s rozdílným počtem kol. Mladší soutěžící hráli na devět a starší na sedm kol.  

 

Tento turnaj byl prvním větším turnajem pro Petra Šoutu, Marie Svobodová byla již na takové soutěži podruhé. Oba zvládli zahrát pár krásných vítězných partií a v celkovém počtu 33 soutěžících získat body.

Starších žáků bylo celkem 38, z nichž Matěj Matyáš a Marek Patka se umístili na 14. a 15. místě. Také ostatní „naši borci“ dokázali, že šachy hrát umí a měli na svém „kontě“ vítězné hry.

 

Všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších vydařených šachových partií.

FOTOGALERIE

Ing. Marcela Pipková

KRAJSKÉ KOLO TURNAJE VE FLORBALU STARŠÍCH ŽÁKŮ

Naši chlapci přivezli stříbrné medaile!!!

Po postupu z okrskového a okresního kola čekalo na starší žáky naší školy krajské kolo turnaje ve florbalu, tedy v pořadí již třetí turnaj této soutěže. Konalo se ve středu 4. prosince 2019 v Městské sportovní hale v Hostinném, kterého se zúčastnilo celkem šest družstev rozdělených do dvou skupin. Naši chlapci se utkali v základní skupině B s domácím výběrem ZŠ Karla Klíče Hostinné (9:0) a se ZŠ Milady Horákové Hradec Králové (1:4). Po velmi dobré hře si bez problémů zajistili postup do semifinále z druhého místa ve skupině a utkali se v něm s vítězem skupiny A – ZŠ a MŠ Krčín Nové Město nad Metují. Zápas to byl velmi těžký a v úvodu utkání nás několika skvělými zákroky velmi podržel náš brankář Radek Průša. Náš tým postupně převzal iniciativu a byl herně lepší. Odměnou za aktivitu chlapců byly dvě vstřelené branky. V závěru utkání nás však soupeř zatlačil a minutu před koncem snížil na rozdíl jedné branky. Kluci však neponechali nic náhodě a třetí brankou zápas rozhodli ve svůj prospěch. Mohli tak slavit postup do finále, ve kterém narazili na neporažený celek turnaje – ZŠ Milady Horákové. Hradečtí se během prvního poločasu dvakrát střelecky prosadili, ale nám se podařilo v druhém poločase snížit na 2:1. Závěr zápasu tak byl velmi otevřený. Vsadili jsme vše na útok, dokonce odvolali brankáře, ale vyrovnávací branku se nám již vstřelit nepodařilo. Mezi chlapci zavládl velký smutek, vždyť cítili, že postup do kvalifikace na republiku byl tak blízko. Přesto musíme brát výsledek na turnaji jako obrovský úspěch, neboť je to dosud nejlepší výsledek, kterého žáci naší školy ve florbalových turnajích dosáhli. Kluci tak navázali na úspěch zpřed dvou let, kdy obsadili 3. místo v kraji v kategorii mladších žáků. Nyní svůj výkon zase o stupínek povýšili a z toho mám velikou radost. Všem našim florbalistům velmi děkuji za výbornou reprezentaci školy a gratuluji k historickému úspěchu. Překonat tento výsledek bude nesmírně obtížné.

Přehled výsledků:

Skupina A

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

1.

ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem

 

0:1

1:1

1:2

1

3.

2.

ZŠ a MŠ Krčín Nové Město nad Metují

1:0

 

1:1

2:1

4

1.

3.

ZŠ Františka Kupky Dobruška

1:1

1:1

 

2:2

2

2.

Skupina B

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

1.

ZŠ Karla Klíče Hostinné

 

0:9

1:13

1:22

0

3.

2.

ZŠ Sobotka

9:0

 

1:4

10:4

3

2.

3.

ZŠ Milady Horákové Hradec Králové

13:1

4:1

 

17:2

6

1.

Semifinále:

ZŠ a MŠ Krčín Nové Město nad Metují – ZŠ Sobotka           1:3

ZŠ Milady Horákové H. Králové – ZŠ F. Kupky Dobruška        3:1

o 5. místo:

ZŠ K. Klíče Hostinné – ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem        1:4

o 3. místo:

ZŠ F. Kupky Dobruška – ZŠ a MŠ Krčín Nové Město n. M.      1:0

Finále:

ZŠ Milady Horákové H. Králové - ZŠ Sobotka                       2:1

Naši školu reprezentovali: Karel Pažout, Štěpán Resl, Adam Sucharda, Jan Souček, Ondřej Svoboda a Jakub Šourek (všichni 8. B), Mikuláš Borovička, Martin Grunt a Adam Horčička (všichni 9. A), Tomáš Kuchař, Filip Novák, Radek Průša a Vojtěch Rejzek (všichni 9. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP (6. - 7. ROČNÍK)

V pátek 29. listopadu 2019 se v tělocvičně naší školy uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 6. - 7. ročníku. Celkem se zúčastnila 4 družstva, která se utkala v jedné skupině systémem každý s každým. Hrací doba jednoho utkání byla stanovena na 1 x 12 min. Favoritem turnaje byl tým Čtyřlístek (7. B) a svou roli zcela naplnil, když ve všech třech utkáních zvítězil.

 

Po skončení turnaje došlo ke kuriózní situaci v individuálních soutěžích. V soutěži o nejlepšího střelce i nahrávače došlo ke shodě, a tak musela o vítězi rozhodnout dodatečná dovednostní soutěž. V soutěži střelců museli své síly změřit hned tři hráči, kteří v turnaji nastříleli shodně 6 branek: František Hron (6. A), Petr Koťátko a Michal Nedvěd (oba 7. B). V dovednostní soutěži zvítězil Petr Koťátko a tím si vysloužil ocenění pro nejlepšího střelce turnaje. Stejný hráč musel absolvovat rozstřel také v dovednostní soutěži o nejlepšího nahrávače. Konkurentem mu byl Jaroslav Elebrant (6. A), který stejně jako Petr zaznamenal v turnaji 5 gólových asistencí. I v tomto rozstřelu byl nakonec úspěšnější Petr Koťátko, a tak získal i ocenění pro nejlepšího nahrávače turnaje. Nejjednodušší tak bylo udělení ceny pro nejlepšího gólmana. Svým výborným výkonem si jej totiž vysloužila žákyně 6. B - Natálie Kyjaková, která jako jediná dívka turnaje rozhodně mezi chlapci nezaostala a v mnohém je i předčila.

Název týmu Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4.
1. SÓLISTI (6. A) x 1:3 8:0 3:4 12:7 3 3.
2. VESNIČTÍ KLUCI (6. B) 3:1 x 9:2 0:4 12:7 6 2.
3. SEMIKRÁSKY (7. A) 0:8 2:9 x 2:7 4:24 0 4.
4. ČTYŘLÍSTEK (7. B) 4:3 4:0 7:2 x 15:5 9 1.

Na závěr turnaje proběhlo slavnostní vyhlášení konečných výsledků, při kterém byly všem týmům předány diplomy, drobné ceny, vítězům poté zlaté medaile a putovní pohár. Individuálně ocenění žáci si kromě diplomu odnesli i florbalový míček.

 

Všem žákům, kteří se turnaje zúčastnili, děkuji zejména za bezproblémový a férový průběh turnaje a přeji mnoho úspěchů v jejich oblíbeném sportu.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU STARŠÍCH ŽÁKŮ

Kluci vybojovali postup do krajského kola!!!

V pátek 22. listopadu 2019 se ve sportovní hale v Lázních Bělohrad uskutečnilo okresní kolo ve florbalu starších žáků (8. – 9. ročník). Do turnaje se zapojilo 6 družstev, která postoupila ze tří okrsků. Naše škola byla nalosována do skupiny A, kde se postupně v boji o postup do semifinále utkala s Gymnáziem Nová Paka 2:1 a se ZŠ Jičín, Poděbradova 3:1. Naši chlapci po velmi dobrých výkonech skupinu vyhráli a v semifinále vyzvali na souboj ZŠ Ostroměř, druhý tým skupiny B. Zápas s Ostroměří to byl jako na houpačce. Po naší vedoucí brance soupeř dvakrát otočil a vedl 3:2. Závěr zápasu se nám však povedl a duel jsme strhli na vlastní stranu a vyhráli 4:3. Ve finále jsme opět nastoupili proti ZŠ Jičín, Poděbradova, se kterou jsme již hráli v základní skupině. Tentokrát nám nevyšel ideálně vstup do utkání a museli jsme dotahovat jednobrankovou ztrátu. Síla našeho útoku však byla obrovská a nakonec jsme utkání opět otočili a vyhráli 3:1. Naši kluci si tak po dvou letech opět vybojovali postup do krajského kola! Nejlepším střelcem našeho týmu byl s pěti brankami Martin Grunt. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu zejména za neskutečně týmový výkon. Moc si cením obrovské obětavosti celého týmu a i jeho mentální odolnosti, neboť se dokázal popasovat i s těžkými situacemi během vyřazovacích duelů.

 Přehled výsledků:

Skupina A

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

1.

ZŠ Sobotka

 

2:1

3:1

6:2

6

1.

2.

Gymnázium Nová Paka

1:2

 

0:2

1:4

0

3.

3.

ZŠ Jičín, Poděbradova

1:3

2:0

 

3:3

3

2.

 

Skupina B

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

1.

ZŠ Lázně Bělohrad

 

5:1

3:1

8:2

6

1.

2.

ZŠ a MŠ Chomutice

1:5

 

0:11

1:16

0

3.

3.

ZŠ Ostroměř

1:3

11:0

 

12:3

3

2.

Semifinále:

ZŠ Sobotka – ZŠ Ostroměř                                         4:3

ZŠ Lázně Bělohrad – ZŠ Jičín, Poděbradova                0:1

o 5. místo:

Gymnázium Nová Paka – ZŠ a MŠ Chomutice                3:1

o 3. místo:

Lázně Bělohrad – ZŠ Ostroměř                                    1:0

Finále:

ZŠ Sobotka – ZŠ Jičín, Poděbradova                           3:1

Naši školu reprezentovali: Karel Pažout, Štěpán Resl, Adam Sucharda, Jan Souček, Ondřej Svoboda a Jakub Šourek (všichni 8. B), Mikuláš Borovička, Martin Grunt a Adam Horčička (všichni 9. A), Tomáš Kuchař, Filip Novák a Radek Průša (všichni 9. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO ČEPS FLORBAL CUPU

V úterý 19. listopadu 2019 se ve sportovní hale v Hořicích uskutečnilo okresní kolo ČEPS FLORBAL CUPU za rekordní účasti 9 týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin. Naše škola byla nalosována do čtyřčlenné skupiny B, kde se postupně utkali se ZŠ Husitská Nová Paka 3:2, ZŠ Na Habru Hořice 7:2 a ZŠ a MŠ Cerekvice 2:5. Ve skupině kluci obsadili 2. postupové místo, a v semifinále turnaje je tak čekal vítěz skupiny A – ZŠ Ostroměř. Kluci v tomto zápase dokázali reagovat jen na úvodní branku soupeře, ale potom už se střelecky prosazovali jen chlapci z Ostroměře a zaslouženě vyhráli v poměru 5:1. Na naše chlapce, tak zbyl souboj o konečně třetí místo a čekal je velmi silný soupeře ze ZŠ a MŠ Cerekvice, který nás porazil již ve skupině. I v tomto zápase byli kluci z Cerekvice mnohem lepší a zaslouženě zvítězili 6:1. Nás výběr tak obsadil konečné 4. místo. I to však můžeme považovat za úspěch, neboť pro devět z deseti chlapců toto byla premiéra na florbalových turnajích škol. Věřím, že za rok své nabyté zkušenosti zúročí.

Přehled výsledků:

Skupina A

Výsledky

Skóre

Body

Umístění

1.

2.

3.

4.

5.

1.  ZŠ Komenského Hořice

x

2:4

1:5

0:3

2:7

5:19

0

5.

2. ZŠ Na Daliborce Hořice

4:2

x

1:3

2:8

1:7

8:20

3

4.

3. ZŠ Komenského Nová Paka

5:1

3:1

x

4:3

2:3

14:8

9

3.

4. ZŠ Ostroměř

3:0

8:2

3:4

x

4:3

18:9

9

1.

5. Masarykova ZŠ Stará Paka

7:2

7:1

3:2

3:4

x

20:9

9

2.

Skupina B

Výsledky

Skóre

Body

Umístění

1.

2.

3.

4.

1.  ZŠ Na Habru Hořice

x

0:7

0:5

2:7

2:19

0

4.

2. ZŠ a MŠ Cerekvice

7:0

x

8:2

5:2

20:4

9

1.

3. ZŠ Husitská Nová Paka

5:0

2:8

x

2:3

9:11

3

3.

4. ZŠ Sobotka

7:2

2:5

3:2

x

12:9

6

2.

 Semifinále:

ZŠ Ostroměř - ZŠ Sobotka                                          5:1

Masarykova ZŠ Stará Paka – ZŠ a MŠ Cerekvice         3:2

o 3. místo:

ZŠ a MŠ Cerekvice – ZŠ Sobotka                                6:1

Finále:

ZŠ Ostroměř – Masarykova ZŠ Stará Paka                  2:1

Naši školu reprezentovali: Lukáš Dušek, David Hofrichtr, Antonín Kopal (všichni 4. A), Maxmilián Heršálek, Marek Pavlíček, Petr Škaloud (všichni 4. A), Alex Daxner, Štěpán Hrotek, Dominik Jirků (všichni 5. A), Tomáš Ort (5. B)

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V pátek 15. listopadu 2019 se ve sportovní hale ZŠ Komenského Nová Paka uskutečnilo okresní kolo turnaje ve florbalu v kategorii mladších žáků (6. – 7. ročník). Turnaje se zúčastnilo šest družstev, která postoupila ze tří okrsků a byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin. Naše škola byla nalosována do skupiny B, kde se postupně utkala se ZŠ Nová Paka, Komenského 2:1 a ZŠ a MŠ Cerekvice 2:0. Naši chlapci bohužel oba zápasy ve skupině prohráli a skončili na posledním místě. Zbyl na ně tedy pouze zápas o 5. místo, ve kterém podlehli jednoznačně ZŠ Jičín, Poděbradova v poměru 5:0. Klukům nelze upřít snahu, ale bylo jasně vidět, že nestíhali zejména v pohybu. Byla to však rozhodně dobrá zkušenost a chlapci budou mít prostor na svých nedostatcích zapracovat ve florbalovém kroužku.

Skupina A Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3.
1.  ZŠ Hořice, Komenského x 3:3 4:1 7:4 4 1.
2. Gymnázium Nová Paka 3:3 x 2:2 5:5 2 2.
3. ZŠ Jičín, Poděbradova 1:4 2:2 x 3:6 1 3.

Skupina B Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3.
1.  ZŠ Nová Paka, Komenského x 2:1 3:0 5:1 6 1.
2. ZŠ Sobotka 1:2 x 0:2 1:4 0 3.
3. ZŠ a MŠ Cerekvice 0:3 2:0 x 2:3 3 2.

Semifinále:

ZŠ Nová Paka, Komenského – Gymnázium Nová Paka   1:0

ZŠ a MŠ Cerekvice – ZŠ Hořice, Komenského            1:0

o 5. místo:

ZŠ Jičín, Poděbradova – ZŠ Sobotka                         5:0

o 3. místo:

Gymnázium Nová Paka – ZŠ Hořice, Komenského        4:3

Finále:

ZŠ Nov Paka, Komenského – ZŠ a MŠ Cerekvice        2:0

Radek Štaff

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU STARŠÍCH ŽÁKŮ

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se v jičínské sportovní hale uskutečnilo Okrskové kolo turnaje ve florbalu, tentokrát pro kategorii IV. (8. – 9. ročník). Turnaje se zúčastnilo celkem osm týmů rozdělených do dvou čtyřčlenných skupin. Naše škola byla nalosována do skupiny B, kde se postupně utkala se ZŠ Jičín, Poděbradova (2:4), ZŠ Masarykova Železnice (8:0) a ZŠ Jičín, 17. listopadu (7:0). Ve skupině kluci obsadili po velmi povedených výkonech druhé postupové místo a v semifinále si to o postup do okresního kola rozdali s vítězem skupiny A – ZŠ Jičín, Železnická. V tomto týmu byl dominantní zejména hráč Tomáš Ouhrabka, který byl takřka jediným střelcem svého týmu. Proto jsme se zaměřili při bránění zejména na něj a v případě potřeby ho i zdvojovali. To se ukázalo jako klíčové, neboť jsme jej prakticky nepustili do zakončení a v zápase s naším výběrem se s jako jediným gólově neprosadil. Naopak naši střelci navázali na dva předchozí duely a po vítězství 3:0 si bez větších problému zajistili postup do další fáze turnaje.

Skupina A Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4.
1.  LG Jičín x 0:0 0:4 1:0 1:4 4 2.
2. ZŠ Jičín, Husova 0:0 x 1:3 1:2 2:5 1 4.
3. ZŠ Jičín, Železnická 4:0 3:1 x 4:0 11:1 9 1.
4. ZŠ Kopidlno 0:1 2:1 0:4 x 2:6 3 3.

Skupina B Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4.
1.  ZŠ Železnice x 0:8 0:3 0:2 0:13 0 4.
2. ZŠ Sobotka 8:0 x 2:4 7:0 17:4 6 2.
3. ZŠ Jičín, Poděbradova 3:0 4:2 x 1:0 8:2 9 1.
4. ZŠ Jičín, 17. listopadu 2:0 0:7 0:1 x 2:8 3 3.

Semifinále:

ZŠ Jičín, Železnická - ZŠ Sobotka 0:3

ZŠ Jičín, Poděbradova - LG Jičín 1:0 po SN (3:1)

Při vyhlašování konečných výsledků byli navíc oceněni hned dva naši střelci. Třetím nejlepším střelcem turnaje se s pěti vstřelenými brankami stal Štěpán Resl, druhou pozici obsadil za vítězným Tomášem Ouhrabkou  (9 gólů) Martin Grunt, která vstřelil sedm branek.

Naši školu reprezentovali: Karel Pažout, Štěpán Resl, Adam Sucharda, Jan Souček, Ondřej Svoboda a Jakub Šourek (všichni 8. B), Mikuláš Borovička, Martin Grunt a Adam Horčička (všichni 9. A), Tomáš Kuchař, Filip Novák a Radek Průša (všichni 9. B).

DIPLOM - 2. místo

Radek Štaff

BĚH 17. LISTOPADU

Ve středu 13. listopadu 2019 jeli žáci 3. – 9. tříd na přespolní Běh 17. listopadu do Kopidlna. Letos se běžel již 49. ročník a pořádala ho Střední zahradnická škola v Kopidlně. Běželo se v  zámeckém parku. I když od rána pršelo, tak se nám závod vydařil. Důkazem toho byla 4. místa, kterých dosáhli ve svých kategoriích tři žáci naší školy.

Štěpán Resl 8. B

Poznámka: Od rána nám štěstí nepřálo. Objednaný autobus přijel pozdě, takže jsme účastníky nejmladší kategorie museli i přes slzičky nechat ve škole, nestihli by start. Nepříjemné „dušičkové“ počasí nikomu náladu nezlepšilo, ale závodníci to nevzdali. Zázemí jsme našli na balkónu místní tělocvičny, a protože stále pršelo, ven jsme vycházeli vždy jen na start. Po doběhnutí honem na teplý čaj, který pro nás organizátoři měli připravený.

Nejlepších výsledků (v první desítce) dosáhli:

Klára Ječná -  2. místo, kategorie MŠ a 1. st. ZŠ dívky (ročník 2011-2012), 300 m

Tereza Badová  - 6. místo, kategorie nejmladší žákyně (ročník 2008 – 2009), 620 m

Maxmilián Heršálek - 4. místo, kategorie nejmladší žáci (ročník 2008 – 2009), 620 m

Tomáš Ort -  5. místo, kategorie nejmladší žáci (ročník 2008 – 2009), 620 m

Dominik Kopáček - 6. místo, kategorie nejmladší žáci (ročník 2008 – 2009), 620 m

Marie Hejnová - 8. místo, kategorie mladší žákyně (ročník 2006 – 2007), 620 m

Veronika Bradnová - 9. místo, kategorie mladší žákyně (ročník 2006 – 2007), 620 m

Nela Vodičková -  10. místo, kategorie mladší žákyně (ročník 2006 – 2007), 620 m

František Hron – 4. místo, kategorie mladší žáci (ročník 2006 – 2007), 1240 m

Petr Koťátko – 6. místo, kategorie mladší žáci (ročník 2006 – 2007), 1240 m

Martin Grunt – 4. místo, kategorie starší žáci (ročník 2004 – 2005), 1860 m

Štěpán Resl – 5. místo, kategorie starší žáci (ročník 2004 – 2005), 1860 m

Trať závodu bývá každoročně téměř stejná, nedochází k dramatickým změnám. Běhá se po asfaltových cestách v parku u Střední zahradnické školy v Kopidlně. Běh je již 50 let připomínkou tragických událostí, k nimž došlo v období od 28. října do 17. listopadu 1939 v tehdejším protektorátu Čechy a Morava. Další symboliku získal po roce 1989 po pádu komunistického režimu.

Ilona Jalovecká

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V pátek 1. listopadu 2019 se v jičínské sportovní hale uskutečnilo za účasti pěti týmů Okrskové kolo ve florbalu žáků 6. – 7. ročníků. Turnaje se zúčastnily všechny čtyři jičínské základky, které doplnila ta naše – jediná přespolní. Hrálo se turnajovým způsobem každý s každým, hrací čas jednoho zápasu byl stanoven na 1x 15 minut.

Náš výběr se na úvod turnaje utkal se ZŠ Jičín, Husova a zvítězil 2:1, v druhém utkání kluci narazili na největšího favorita – ZŠ Jičín, Poděbradova, která má ve svých řadách mnoho hráčů, kteří hrají závodně. Roli favorita potvrdili a porazili nás přesvědčivě 4:0, ve třetím zápase kluci bez větších problémů porazili ZŠ Jičín, Železnická 3:1 a do posledního utkání šli s vědomím, že k postupu do dalšího kola jim stačí uhrát remízu. Zápas se ZŠ Jičín, 17. listopadu byl velmi vyrovnaný a napínavý. Soupeř se dostal do vedení 1:0, ale neměl herní převahu, proto jsem věřil, že bychom mohli skóre srovnat. To se nakonec podařilo, a konečná remíza 1:1 tak byla postupová. Mezi kluky zavládla obrovská radost.

Název školy Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4. 5.
1.  ZŠ Jičín, 17. listopadu x 2:2 1:3 3:1 1:1 7:7 5 3.
2.  ZŠ Jičín, Husova 2:2 x 0:5 1:1 1:2 4:10 2 4.
3.  ZŠ Jičín, Poděbradova 3:1 5:0 x 6:0 4:0 18:1 12 1.
4.  ZŠ Jičín, Železnická 1:3 1:1 0:6 x 1:3 3:13 1 5.
5.  ZS Sobotka 1:1 2:1 0:4 3:1 x 6:7 7 2.

Musím přiznat, že jsem měl před turnajem určité pochybnosti a moc jsem nevěřil, že by mohli chlapci na turnaji uspět. Přeci jen, pro většinu našich kluků to byla první zkušenost s turnajem, kde se hraje v rozestavení 5+1 na velkém hřišti. Kluci, kteří přešli z 1. stupně, hráli dosud trojkový florbal a to je obrovský rozdíl. O to větší radost mám, že se klukům podařilo postoupit do okresního kola a zúročit dovednosti nabyté ve florbalovém kroužku, který všichni navštěvují. Udělali mi velkou radost.

Naši školu reprezentovali: Jaroslav Elebrant, Tomáš Jakl (oba 6. A), Petr Hájek, Lukáš Kudrna, Jakub Macoun, Tomáš Rejzek a Hynek Táborský (všichni 6. B), Adam Dostál, Matěj Jirků (oba 7. A), Petr Koťátko, Michal Nedvěd a Matěj Slavík (všichni 7. B).

Radek Štaff

NAŠE DRUŽSTVA ZAZÁŘILA NA OKRESNÍM KOLE ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

V úterý 8. října 2019 se na Městském stadionu v Jičíně uskutečnilo okresní kolo Atletického čtyřboje v kategorii starších žáků a žákyň. Naše škola byla jediná, která se může pyšnit umístěním na stupních vítězů v obou kategoriích. Starší žákyně totiž obsadily výborné 2. místo z 6 zúčastněných družstev a zajistily si tak postup do krajského kola, které se uskuteční 18. října 2019 v Trutnově. Uspěli i starší žáci, kteří obsadili v konkurenci 8 družstev 3. místo.

 

Naši žáci dosáhli i vynikajících výsledků mezi jednotlivci. V kategorii starších žákyň obsadila ve sprintu na 60 m Tereza Honcová 4. místo z 29 a 5. místo ve skoku dalekém z 15, Denisa Ježková s Viktorií Bártovou vyhrály výšku v konkurenci 14 závodnic, Natalie Semecká obsadila 4. místo z 29 v závodě na 800 m a 5. místo ve vrhu koulí ze 14. Tereza Zahradníková vyhrála v hodu kriketovým míčkem v konkurenci 15 závodnic.

Dařilo se individuálně i starším žákům. Matěj Zedníček byl nejrychlejším sprinterem na 60 m z 38 závodníků, ve výšce skončil na děleném 2. místě ze 17 a 3. místo obsadil ve vrhu koulí z 18. Karel Pažout kouli vyhrál! Petr Souček obsadil dělené 2. místo ve sprintu a 3. místo v hodu kriketovým míčkem z 20. Martin Grunt obsadil ve stejné disciplíně celkové 4. místo. Štěpán Resl obsadil 5. místo ve skoku dalekém v konkurenci 21 závodníků.

 

Všem žákům a žákyním, kteří reprezentovali naši školu, gratulujeme a starším žákyním přejeme hodně štěstí na krajském kole Atletického čtyřboje.

Přehled výsledků starších žákyň:

Jméno žákyně Disciplína Body Umístění
60 m 800 m Výška Dálka Míček Koule
Viktorie Bártová 9,2 3:06,3 142 x x 5,10 1516 5. místo
Natalie Semecká 9,3 2:56,3 125 x x 6,44 1493 6. místo
Denisa Ježková 9,6 3:04,9 142 x 24,15 x 1392 10. místo
Tereza Honcová 8,8 3:05,2 x 377 30,20 x 1369 11. místo
Tereza Zahradníková 9,0 3:42,3 x 376 34,45 x 1123 17. místo

Celkové pořadí starších žákyň:

Umístění Škola Body
1. LG Jičín 6349
2. ZŠ Sobotka 5770
3. ZŠ Jičín, Železnická 5290
4. ZŠ Jičín, Husova 4982
5. Gymnázium Hořice 3721
6. ZŠ Pecka 3174

Přehled výsledků starších žáků:

Jméno žáka Disciplína Body Umístění
60 m 1000 m Výška Dálka Míček Koule
Matěj Zedníček 7,7 3:49,7 151 x x 9,89 1713 3. místo
Petr Souček 7,8 3:54,8 148 x 57,32 x 1499 10. místo
Martin Grunt 8,4 3:28,2 x 442 52,70 x 1410 15. místo
Štěpán Resl 8,1 3:42,2 x 465 46,05 x 1367 19. místo
Karel Pažout 8,5 4:06,6 x 430 x 10,23 1282 23. místo

Celkové pořadí starších žáků:

Umístění Škola Body
1. ZŠ Jičín, Železnická 6469
2. ZŠ NP, Komenského 6212
3. ZŠ Sobotka 5989
4. LG Jičín 5384
5. Gymnázium Hořice 5380
6. ZŠ Jičín, Husova 5362
7. Gymnázium Nová Paka 4965
8. ZŠ NP, Husitská 3879

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO PŘESPOLNÍHO BĚHU

1. října 2019 se uskutečnilo v Nové Pace okresní kolo v přespolním běhu. Soutěže se zúčastnila družstva mladších a starších žáků.

V kategorii mladších dívek naši školu reprezentovaly žákyně šestých a sedmých tříd: Ema Prudičová, Veronika Bradnová, Kristýna Kopalová, Nela Vodičková, Tereza Bryxí a Alice Vaníčková.

V kategorii starších dívek reprezentovaly žákyně osmého a devátého ročníku: Adéla a Tereza Honcovy, Natalie Semecká, Viktorie Bártová a Aneta Kubánková.

 

Mladší žáci běželi pouze tři – Petr Koťátko, Jan Karban a David Dědeček.

Starší žáci soutěžili ve složení – Adam Horčička, Štěpán Resl, Tadeáš Plíšek, Filip Novák a Antonín Dudek.

Mladší žákyně stejně jako starší žáci obsadili 10. místo, mladší žáci nebyli vzhledem k počtu hodnoceni a nejlépe si vedlo družstvo starších dívek, které si přivezlo pohár za krásné třetí místo.

Všem žákům, kteří naši školu reprezentovali, děkuji a přeji jim spoustu dalších sportovních úspěchů.

FOTOGALERIE

                                                                                  Mgr. Jana Zumrová


Kontakt

ZŠ, Sobotka, okres Jičín
Jičínská 136, 507 43 Sobotka
493 571 539, 493 599 140
710 01 379
DIČ nejsme plátci DPH

Oblíbené odkazy