SPORTOVNÍ SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2023/2024

WORLD MARATHON CHALLENGE 2023

1fb87bc35fed95a1a831f5d4af19c920.pngDne 21. září 2023 se 30 dětí naší školy zúčastnilo mezinárodního štafetového závodu žákovských družstev World Marathon Challenge 2023. Výtěžek tohoto závodu je věnován na konto Nadace Rotary pro podporu boje proti dětské obrně.

received_1363871374201250.jpeg   IMG_20230921_091440.jpg

Štafetový běh se konal na atletickém stadionu v Jičíně. Trasa závodu měřila 42 195 metrů, kdy úvodní úsek 195m absolvoval ambasador školy a 30 dětí pak běželo úsek sedmkrát 200m.

received_1500179290739261.jpeg   received_325439289967158.jpeg

I přesto, že náš tým byl složený z podstatně mladších dětí, se nám podařilo celý maraton zdárně uběhnout a skončili jsme na sedmém místě z osmi škol. Pro všechny byla tato akce velkou zkušeností a velkým zážitkem.

received_668544431875083.jpeg

FOTOGALERIE

Mgr. Romana Rejzková

školní rok 2022/2023

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

IMG_9638.JPG

IMG_9605.JPG  IMG_9643.JPG

Již pošesté se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se uskutečnil ve středu 21. června 2023 od 10 hod. a z naší školy se do něj zapojilo více jak 150 žáků v sedmi věkových kategoriích. Na různých místech v republice se v jednu chvíli vydalo na běžeckou trať 60000 dětí a jsme rádi, že i my jsme toho byli opět součástí.

IMG_9618.JPG   IMG_9675.JPG

K organizaci běhu jsme rádi využili atletický ovál našeho krásného stadionu. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Atmosféra na stadionu byla úžasná, neboť žáci, kteří nezávodili, přišli alespoň své spolužáky hlasitě povzbudit na tribunu. I to možná přispělo k tomu, že jsme oproti loňsku zaznamenali prakticky ve všech věkových kategoriích lepší výsledné časy. Po skončení každého běhu byl za zvuku fanfáry oceněn paní ředitelkou a paní zástupkyní nejrychlejší chlapec a dívka. Na krk jim byly pověšeny originální medaile a kromě nich dostali vítězové i drobné věcné ceny. Všichni účastníci T-Mobile olympijského běhu obdrželi pamětní medaili a tyčinku.

Věřím, že se dětem závod líbil a že se i příští rok v hojném počtu do závodu zapojí.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNHÍM TENISE 8. - 9. ročník

IMG_9189.JPG  IMG_9142.JPG

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 se odehrál další ze série školních turnajů ve stolním tenise. Stejně jako u těch předchozích se hrálo ve čtyřech čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Duely v nich měly něco společného, a sice fakt, že vítězi skupin byli hráči, kteří se svými třemi soupeři neztratili ani bod. Zajímavá byla skupina C, kde se podařilo náhodně nalosovat do skupiny všechny zúčastněné dívky, což bylo vzhledem k počtu 16 účastníků docela kuriózní. Minimálně jedna z dívek tedy měla jistotu, že se zapojí do čtvrtfinálových bojů. No, a protože dívky nehrály vůbec špatně, tak se nakonec do čtvrtfinále probojovaly hned dvě. Jinak musím konstatovat, že mnohem napínavější a vyrovnanější zápasy se hrály v turnajích pro 6. a 7. ročník. Zde bylo poměrně mnoho jednoznačných výsledků.

Přehled výsledků

IMG_9178.JPG

Po odehrání základní části došlo k vyhlášení celkových výsledků na 9. - 16. místě a žáci si za účast převzali drobné ceny, které nám do soutěže opět věnovali rodiče dětí, za což jim moc děkuji. Po vyhlášení výsledků mohly následovat první vyřazovací souboje ve čtvrtfinále. V nich až na Terezku Balcarovou potvrdili roli favorita žáci, kteří v základní části ovládli své skupiny. Po odehrání čtvrtfinále si převzali ceny za 5. - 8. místo žáci, kteří ve čtvrtfinále vypadli, a mohlo se přistoupit k zápasům o příčky nejvyšší.

V semifinále na sebe narazili dva velmi silní hráči - Daniel Doležal a Adam Mikulecký. Ve vzájemném duelu předváděli velmi pěkné a dlouhé výměny a za svůj výkon by si zasloužili hrát spíš společné finále. Los však byl nekompromisní, a tak se z postupu mohl radovat Adam. V druhém semifinálovém duelu byl výsledek o něco jasnější a ani průběh hry nenasvědčoval, že by mohlo dojít k nějakému dramatu. Bez větších problémů tak do finále postoupil Tomáš Jakl.

Finále tak bylo opakováním bitvy ze základní skupiny A a předvedené výměny byly zejména v první polovině zápasu do stavu 10:10 ozdobou celého turnaje. Kluci hráli opravdu velmi dobře a myslel jsem si, že se o vítězství boudou Adam s Tomášem přetahovat až do posledního míčku. Adam ale udělal následně sérii osmi vítězných míčků v řadě, a o vítězi tak bylo rázem rozhodnuto. V duelu o třetí místo potvrdil roli favorita Daniel Doležal, který si bronzovou medaili za předvedené výkony v turnaji zasloužil.

Následovalo předání diplomů a věcných cen čtyřem nejúspěšnějším hráčům, žáci na 1. - 3. místě navíc převzali originální medaile.

  IMG_9211.JPG

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor turnaje

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 4. - 5. ročník

Ve středu 19. dubna 2023 se v tělocvičně naší školy uskutečnil poslední ze série školních turnajů ve florbalu, tentokrát v kategorii 4. - 5. ročník. Do turnaje se zapojily všechny čtyři třídy, které se postupně utkaly v jedné skupině systémem každý s každým. Hrací čas jednoho zápasu byl stanoven na 1 x 10 minut.

IMG_9051.JPG   IMG_9071.JPG

Průběh celého turnaje byl dramatický, každá ze tříd chtěla zvítězit, a tak se průběžné pořadí v tabulce neustále měnilo. Nakonec o vítězi rozhodl až vzájemný zápas mezi třídou  4. B (FC Kapybara) a třídou 5. B (Shrekové). O gól úspěšnější byli čtvrťáci a z vítězství měli velkou radost, protože moc nevěřili, že by mohli výrazně zkušenější páťáky porazit.

Přehled výsledků

Název týmu

1.

2.

3.

4.

Skóre

Body

Umístění

1.

BRUMÍCI (4. A)

 

1:6 4:4 0:5 5:15 1 4.

2.

FC KAPYBARA (4. B) 6:1 0:2 2:1 8:4 4 1.

3.

RYCHLÁ KUŘATA (5. A) 4:4 2:0 0:2 6:6 3 3.

4.

SHREKOVÉ (5. B) 5:0 1:2 2:0 8:2 4 2.

Po skončení základní části byla pro děti ještě nachystána dovednostní soutěž v přesnosti střelby na plachtu s otvory. Každý otvor měl své bodové ohodnocení dle obtížnosti a každý z týmů měl celkem 10 pokusů. I v této soutěži byli nejlepší žáci 4. B (FC Kapybara).

IMG_9081.JPG   IMG_9107.JPG

Následovalo už jen konečné vyhlášení celkových výsledků. Nejprve byly předány diplomy a ceny pro nejlepšího střelce, kterým se stal s šesti vstřelenými brankami Adam Ječný ze 4. B. Cenu pro nejlepšího nahrávače si odnesl Tadeáš Kubín z 5. A za tři přesné gólové asistence a nejlepším brankářem byl vyhlášen Kryštof Pavlíček, který na turnaji obdržel pouze dvě branky a to od vítězného týmu. Poté byly předány ceny za umístění v turnaji jednotlivých týmů.  Vítězové si navíc odnesli zlaté medaile a putovní pohár.

IMG_9104.JPG

Všem dětem děkuji za férový přístup a věřím, že si sportovní odpoledne užily. Děkuji paní učitelce Šourkové za pomoc při organizaci turnaji a rodičům za drobné ceny, které nám pro děti do turnaje věnovali.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE - 7. ročník

Hned následující den po odehrání školního turnaje ve stolním tenise žáků 6. ročníku si svůj turnaj odehráli i žáci 7. ročníku, kterých se přihlásilo celkem 15. Chybělo tak zaplnit do předepsaného systému ještě jedno místo, které doplnil Tomáš Cee z 6. A, který si tak mohl zahrát už podruhé. A jak se později dočtete, dopadlo to pro něho tentokrát mnohem lépe. Všichni účastníci turnaje byli o velké přestávce nalosováni do čtyř základních skupin, kde se postupně utkali systémem každý s každým o dvě postupová místa do čtvrtfinále.

IMG_8908.JPG   IMG_8927.JPG

Nejvyrovnanější skupinou byla ta s označením A, kde se mezi sebou utkali velmi silní hráči. Odehráli mezi sebou opravdu kvalitní duely a často rozhodovaly ve výsledku jen detaily. Jeden s favoritů celého turnaje (Josef Pažout) tak skončil už po základní části, což bylo velké překvapení. Ve skupině C hrála velmi dobře jediná dívka v turnaji Ema Pažoutová a po dvou výhrách si zajistila postup do čtvrtfinále spolu s vítězem skupiny Tomášem Cee, který o den dříve z velmi těžké skupiny jen těsně nepostoupil.

Ze čtvrtfinále postoupili do dalších vyřazovacích bojů hned tři vítězové základních skupin, čímž potvrdili své již do té doby velmi dobré výkony. Vypadl jen Ondra Karel, který narazil ve čtvrtfinále na těžkého protivníka z již zmiňované silné skupiny A - Edu Černého. Každopádně to byl v tomto kole nejvyrovnanější duel.

Semifinálové duely dopadly podle papírových předpokladů. Duel mezi Petrem Škaloudem a Tomášem Cee byl však ozdobou turnaje. Oba kluci předváděli nádherné výměny a byla radost se na jejich souboj podívat. Petr však nakonec těžil ze svých zkušeností a zaslouženě postoupil do finále, kde se utkal se soupeřem ze základní skupiny - Edou Černým. I zde potvrdil roli favorita a poměrně s přehledem zvítězil. V souboji o 3. místo byl na základě semifinálového výkonu lehce favorizován Tomáš Cee a svou roli nakonec také naplnil. Měl z toho velkou radost, protože jako náhradník nakonec obsadil pozici na stupních vítězů v o rok vyšší kategorii.

IMG_8938.JPG

Na závěr turnaje opět došlo k ocenění všech účastníků. Tři nejúspěšnější v této kategorii si stejně jako šesťáci odnesli originální medaile, diplomy a věcné ceny od našich milých rodičů. Jako hlavní rozhodčí na turnaji opět působil pan učitel Miloslav Najman, kterému za jeho pomoc při spolupořádání turnaje děkuji.

IMG_8935.JPG

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor turnaje

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE - 6. ročník

Ve středu 29. března 2023 se v gymnastickém sále naší školy uskutečnil školní turnaj ve stolním tenise. Původně byl plánovaný pro věkovou kategorii 6. - 7. ročník, ale jelikož byl mezi žáky o turnaj obrovský zájem, tak jsem se rozhodl, že turnaj uspořádám zvlášť pro oba ročníky. 16 přihlášených žáků bylo rozlosováno do čtyř základních skupin, z nichž dva nejúspěšnější postoupili do play-off, kde se již hrálo vyřazovacím systémem.

IMG_8848.JPG   IMG_8833.JPG

Atmosféra na sportovišti byla báječná. Viděli jsme řadu napínavých soubojů, které končily nejtěsnějším rozdílem ve skóre, jak naznačuje přehled výsledků v jednotlivých skupinách. Nejvyrovnanější byla zřejmě skupina C, kde všichni účastníci hráli velice dobře a zasloužili by si postup do čtvrtfinále. Po odehrání základních skupin byli oceněni žáci, kteří obsadili nepostupovou 3. a 4. příčku a v turnaji tak skončili na 9. - 16. místě.


I čtvrtfinálové zápasy byly velmi napínavé a nakonec i překvapivé, neboť hned dva vítězové základních skupin našli v těchto vyřazovacích soubojích svého přemožitele. Těsně tak vypadl Adam Elebrant jako vítěz skupin C a Tadeáš Sál jako vítěz skupiny B.


V semifinále byl velice vyrovnaný duel mezi Pepou Kverkem a Jirkou Hindrákem, kde nejtěsnějším výsledkem postoupil do finále Pepa a Jirka z toho byl velmi smutný. Své zklamání si ale vynahradil v souboji o 3. místo, kde jednoznačně porazil Jirku Floriána. Finále pak přineslo opět skvělý souboj s mnoha zvraty ve vývoji. Když už se zdálo, že zvítězí Matyáš, tak Pepa zabojoval a nepříznivý vývoj utkání otočil ve svůj prospěch.


IMG_8864.JPG  

IMG_8882.JPG

Po skončení závěrečných duelů došlo ke slavnostnímu vyhlášení. Svou cenu obdrželi žáci na 5. - 8. místě.  První čtyři hráči si odnesli věcné ceny, diplomy a nejúspěšnější trojice i originální medaile. Všem účastníkům turnaje gratuluji k dosaženým výsledkům a velmi také děkuji panu učiteli Najmanovi, který jako hlavní rozhodčí dohlížel na bezproblémový průběh turnaje. Děkuji také rodičům, kteří věnovali věcné ceny do soutěže, ze kterých měly děti velkou radost.

FOTOGALERIE

Radek Štaff, organizátor turnaje

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 6. - 7. ROČNÍK

Ve čtvrtek 9. března 2023 se v tělocvičně naší školy uskutečnil školní turnaj ve florbalu pro žáky 6. - 7. ročníku. Celkem se do turnaje přihlásilo pět týmů, a tak se hrálo ligovým systémem každý s každým v jedné skupině. Čas jednoho utkání byl stanoven na 1x 8 minut.

IMG_8671.JPG   IMG_8667.JPG

V tělocvičně panovala bouřlivá atmosféra, jednotlivé týmy povzbuzovaly své spolužáky, kteří hráli na hřišti. Při hře se hrálo férově a slušně, o čemž svědčí i kolonka s nulovým počtem udělených trestů během turnaje. Dle předpokladu si to o prvenství rozdaly obě třídy ze sedmého ročníku, byť i žáci 6. A (CR7 TÝM) předváděl velmi dobré výkony a dlouho bojoval o nejvyšší příčky. Turnaj ale nakonec ovládla třída 7. B, která všechny čtyři zápasy ve skupině vyhrála.

Přehled výsledků

Název týmu Výsledky Skóre Body Umístění
1. 2. 3. 4. 5.
CR7 TÝM (6. A) x 4:0 5:0 1:4 2:5 12:9 4 3.
KOŠŤATA (6. A) 0:4 x 1:0 0:6 0:4 1:14 2 4.
PLEŠOUNI (6. B) 0:5 0:1 x 2:3 0:8 2:17 0 5.
KEBABOVÉ (7. A) 4:1 6:0 3:2 x 1:3 14:6 6 2.
FRANTÍCI (7. B) 5:2 4:0 8:0 3:1 x 20:3 8 1.

Po skončení turnaje muselo dojít ještě k dodatečnému rozstřelu, abychom mohli rozhodnout o vítězi individuální soutěže o nejlepšího nahrávače. Po odehrání všech utkání měli totiž shodně čtyři gólové asistence Tobiáš Holub z 6. A a Šimon Jonáš ze 7. B. O vítězi tedy rozhodla dovednostní soutěž v přesnosti střelby na malou branku. V ní byl nakonec úspěšnější Tobiáš Holub.

IMG_8684.JPG   IMG_8687.JPG

Mohlo se tedy přistoupit k vyhlášení celkových výsledků. Nejlepším střelcem turnaje se stal Marek Pavlíček ze 7. B s 13 vstřelenými brankami, nejlepším nahrávačem již zmíněný Tobiáš Holub a nejlepším gólmanem Maxmilián Heršálek ze 7. B, která ve čtyřech zápasech obdržel pouhé tři branky.

Všechny děti obdržely drobné ceny od našich milých sponzorů, diplomy a vítězové také zlaté medaile a putovní pohár.

Na konci měsíce se již mohou šesťáci a sedmáci těšit na turnaj ve stolním tenise, který pro pro ně pomalu chystám.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

TCHOUKBALL CZECH OPEN 2023

328233199_716712070193153_8847244025055908404_n.jpg  328312461_858021491947493_1346751146992818117_n.jpg

Od letošního školního roku funguje na naší škole zcela nový sportovní zájmový kroužek - TCHOUKBALL, který zde vede paní Klára Zahradníková. Mnozí z vás si řeknou, co to tchoukball vlastně je? Stručně řečeno se dá říci, že je to zcela bezkontaktní hra. Základem je kovový rám se sítí, tím se hra přenáší z fáze útoku do obrany. Tým, který útočí se snaží vystřelit míč na konstrukci tak, aby odražený míč dopadl na vymezenou část hrací plochy. Nikdo ze soupeřícího družstva nesmí útočnému týmu bránit v zakončení. Snaží se ale chytit míč po odrazu, aby nespadl na zem. Pokud se tak stane, má útočící tým bod.

328328173_724053395979327_8606696772123076244_n.jpg   328922884_3383141221925552_8173456387852598204_n.jpg

Kroužek tchoukballu se schází k pravidelnému tréninku každé úterý v čase od 16:30 do 17:30 hod. v tělocvině naší školy.

No a po půl roce se naši žáci vypravili na první turnaj CZECZH OPEN 2023, který se uskutečnil v neděli 29. ledna 2023 ve sportovní hale 1. ZŠ Jičín. A naše družstva si v konkurenci šesti týmů vedla velice dobře. Družstvo "Vydry Sobotka" turnaj v kategorii M12 vyhrálo a družstvo "Útočné kapybary" obsadilo 3. místo.

Vydry Sobotka - 1. místo.jpg  Útočné kapybary - 3. místo.jpg

Naši školu na turnaji reprezentovali: Amálie Floriánová (5. B), Jiří Florián, Klára Ječná, Josef Kverek, František Palička (všichni 6. B), Anna Putnarová (8. B).

Všem účastníkům turnaje gratulujeme a přejeme mnoho dalších zážitků a úspěchů s tímto moderním sportem.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠKOLNÍ FLORBAL CUP 8. - 9. ROČNÍK

Ve čtvrtek 9. února 2023 se v tělocvičně naší školy uskutečnil florbalový turnaj pro žáky 8. - 9. ročníku. Celkem se do turnaje zapojily tři třídy, které se utkaly v jedné skupině systémem každý s každým hned dvakrát. Třída 8. B tým stejně jako loni neposkládala. Hrací doba jednoho zápasu byla stanovena na 1 x 10 min.

 

Po odehrání poloviny zápasů průběžně vedla třída 9. A, která svého největšího konkurenta, třídu 9. B, porazila ve vzájemném duelu těsně 4:3. Druhou soutěžní část turnaje oddělila dovednostní soutěž v přesnosti střelby na plachtu s otvory. Do této soutěže se zapojili téměř všichni účastníci turnaje a nejpřesněji mířili žáci 9. B, kteří získali 7 bodů. Nebylo to mnoho, ale na vítězství to stačilo. Při odvetných zápasech se situace na čele tabulky změnila. 9. B se začalo mnohem více dařit v koncovce a v klíčovém duelu s 9. A zvítězila v poměru 3:1, což jí nakonec stačilo na celkové vítězství v turnaji.

Přehled výsledků skupiny B:

Třída

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 8. A

 

0:10, 1:2

0:7, 1:11

2:30

0

3.

 2.

 9. A

10:0, 2:1

 

4:3, 1:3

17:7

6

2

 3.

 9. B

7:0, 11:1

3:4, 3:1

 

24:6

6

1.

Na závěr došlo ke slavnostnímu vyhlášení konečných výsledků. Všechny týmy si odnesly diplomy, sladké odměny a vítězové putovní pohár a zlaté medaile. Individuální ocenění pro nejlepšího střelce turnaje si odnesl Hynek Táborský (9. B), který vstřelil celkem 12 gólů, a o dva góly tak porazil svého konkurenta z 9. A Jaroslava Elebranta. Nejlepším nahrávačem byl se sedmi gólovými asistencemi Tomáš Rejzek (9. B) a nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Adam Mikulecký (9. B).

 

Turnaj se odehrál ve velmi příjemné atmosféře, jednotlivé zápasy se nesly v duchu fair play, za což chlapcům děkuji. Takto by to mělo vypadat vždy. Jde totiž především o to si pěkně zahrát.

Radek Štaff

 

OKRESNÍ KOLO ČEPS FLORBAL CUPU

V pondělí 5. prosince 2022 se ve sportovní hale v Hořicích uskutečnilo okresní kolo ČEPS FLORBAL CUPU pro žáky 1. stupně. Oproti předchozím rokům se turnaje zúčastnilo o poznání méně týmů, a tak se hrálo pouze ve čtyřčlenné skupině o dvě postupová místa do krajského kola systémem každý s každým dvakrát. Všechny týmy tak odehrály celkem šest zápasů a o postupujících rozhodovala výsledná tabulka. Naši chlapci si na turnaji nevedli špatně, se svými soupeři sváděli vyrovnané bitvy a občas chybělo v koncovce jen trochu toho štěstí. Půlka týmu hrála na florbalovém turnaji zcela poprvé, a tak to pro kluky byly především velmi cenné zkušenosti, které jistě zúročí v dalších ročnících.

Přehled výsledků

Název školy

1.

2.

3.

4.

Skóre

Body

Umístění

1.

ZŠ Cerekvice n. B.

 

2:3, 2:3

3:1, 5:0

2:2, 4:3

18:12

10

2.

2.

ZŠ Komenského N. Paka

3:2, 3:2

 

3:0, 8:0

2:0, 4:0

23:4

18

1.

3.

ZŠ Na Habru Hořice

1:3, 0:5

0:3, 0:8

 

0:2, 1:3

2:24

0

4.

4.

ZŠ Sobotka

2:2, 3:4

0:2, 0:4

2:0, 3:1

 

10:13

7

3.

Naši školu reprezentovali: Jáchym Šouta (4. A), Jakub Škaloud (4. B), Dominik Chrpa, Tadeáš Kubín, Petr Maruška, Šimon Konečný (všichni 5. A), Kryštof Pavlíček, Roman Šouta, Jan Vaníček a Matyáš Zemánek (všichni 5. B).

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO TURNAJE VE FLORBALU

Kategorie IV- chlapci (8. - 9. ročník)

20221020_092622.jpg  20221020_123002.jpg

Po naprosto nečekaném vítězství v okrskovém kole se naši žáci vypravili ve čtvrtek 20. října 2022 na okresní kolo turnaje ve florbalu, které se tentokrát konalo ve sportovní hale v Hořicích. Zúčastnilo se ho šest nejlepších týmů ze tří jičínských okrsků. Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách, kde se bojovalo o dvě postupová místa do semifinále. Naše škola byla nalosována do skupiny A, kde se postupně utkala se ZŠ Husitská Nová Paka (1:1) a Gymnáziem Hořice (1:0). Díky těmto výsledkům kluci obsadili 2. místo ve skupině a v semifinálovém duelu narazili na již známého soupeře z okrsku - ZŠ Jičín, 17. listopadu. Tento duel byl z naší strany asi nejlepším na turnaji. Velmi nám pomohl úvodní gól, který jsme dokázali vstřelit dokonce při vlastním oslabení. Když poté kluci přidali další dvě branky v druhém poločasu, tak se mohli radovat po jednoznačném vítězství 3:0 z postupu do finále. V něm narazili na velmi těžkého soupeře - ZŠ Komenského, Hořice. Hned od úvodu bylo jasně patrné, že cesta za vítězstvím bude složitá. Soupeř hrál kompaktně, nedělal chyby v obraně a v útoku byl produktivní. Po první půli jsme prohrávali 1:0, což byla ještě hratelná situace. Čas však rychle utíkal, a tak jsme museli v závěru zariskovat. Vsadili jsme vše na útok, ale soupeř nás nekompromisně trestal z protiútoků. Dva takové proměnil a byla z toho nakonec porážka 3:0. Celkové 2. místo je však po loňském posledním místě v okrsku obrovským povzbuzením!!!

SKM_C250i22102015290.jpg   20221020_153637.jpg

Přehled výsledků skupiny A:

Název školy

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Sobotka

 

1:1

1:0

2:1

4

2.

 2.

 ZŠ Husitská, Nová Paka

1:1

 

4:0

5:1

4

1.

 3.

 Gymnázium Hořice

0:1

0:4

 

0:5

0

3.

Přehled výsledků skupiny B:

Název školy

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Komenského, Hořice

 

2:3

3:0

5:3

3

2.

 2.

 ZŠ Jičín, 17. listopadu

3:2

 

2:1

5:3

4

1.

 3.

 Gymnázium Nová Paka

0:3

1:2

 

1:5

0

3.

 Semifinále

 1.

ZŠ Husitská, Nová Paka - ZŠ Komenského, Hořice

0:2

 2.

ZŠ Jičín, 17. listopadu - ZŠ Sobotka

0:3

 o 5. místo

Gymnázium Nová Paka - Gymnázium Hořice

2:1 po SN

 o 3. místo

 ZŠ Jičín, 17. listopadu - ZŠ Husitská, Nová Paka

3:2

 Finále

 ZŠ Sobotka - ZŠ Komenského, Hořice

0:3

20221020_124410(0)-edit-20221020160932.jpg

Naši školu reprezentovali: Alexandr Daxner, Dominik Jirků, Vojtěch Maruška (všichni 8. A), Lubomír Buchart, Jaroslav Elebrant, Tomáš Jakl, Jiří Koprsnický, Tomáš Koudelka (všichni 9. A), Lukáš Kudrna, Dominik Matyáš, Tomáš Rejzek a Hynek Táborský (všichni 9. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff, vedoucí forbalového týmu

OKRSKOVÁ KOLA TURNAJŮ ŠKOL VE FLORBALU - VÝSLEDKY JAKO NOC A DEN

Kategorie III - chlapci (6. - 7. ročník)

Letos nezvykle o měsíc dříve začaly florbalové soutěže škol. Důvodem byla nutnost vyúčtovat přidělené dotace do konce října, a tak jsme na trénink ve florbalových kroužcích neměli prakticky žádný prostor, neboť kroužky začínají ve škole právě až v říjnu. Jako první odehráli okrskové kolo florbalového turnaje mladší žáci z 6. - 7. tříd. Turnaj se uskutečnil v úterý 11. října 2022 v jičínské sportovní hale za účasti pěti škol, které se utkaly v jedné skupině systémem každý s každým o dvě postupová místa do okresního kola. Naši žáci se ve všech zápasech prezentovali aktivní hrou s množstvím střeleckých příležitostí, ale produktivita v zakončení byla doslova žalostná, o čemž svědčí pouze jeden vstřelený gól ve čtyřech soutěžních utkáních. Někdy to bylo až kruté, neboť kluci byli často lepším týmem, ale bez gólů se vyhrávat nedá, a tak v součtu všech výsledků obsadili poslední místo, čím navázali na loňský nelichotivý výsledek.

Přehled výsledků:

Název školy

1.

2.

3.

4.

5.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Jičín, 17. listopadu

 

4:0

4:0

4:1

2:0

14:1

12

1.

 2.

 ZŠ Jičín, Husova

0:4

 

1:1

1:2

2:0

4:7

4

3.

 3.

 ZŠ Jičín, Poděbradova

0:4

1:1

 

1:4

2:0

4:9

4

4.

 4.

 ZŠ Jičín, Železnická

1:4

2:1

4:1

 

5:1

12:7

9

2.

 5.

 ZŠ Sobotka

0:2

0:2

0:2

1:5

 

1:11

0

5.

Naši školu reprezentovali: Adam Elebrant, Tobiáš Holub, Martin Svoboda (všichni 6. A), Petr Šouta (6. B), Adam Bušek, Eduard Černý, Lukáš Dušek, Jan Hampl, David Hofrichtr (všichni 7. A), Šimon Jonáš, Marek Pavlíček a Petr Škaloud (všichni 7. B).

Kategorie IV - chlapci (8. - 9. ročník)

O dva dny později, 13. října 2022, odehráli svůj turnaj starší žáci (8. - 9. ročník), a jelikož se v hale sešlo celkem sedm týmů, musely být rozděleny do dvou skupin, jedné tříčlenné a jedné čtyřčlenné. Naše škola byla nalosována do skupiny B, kde se nejprve utkala se ZŠ Jičín, 17. listopadu a za remízu 1:1 si připsala první body do tabulky. Druhý zápas se ZŠ Jičín, Železnická byl soubojem o postup ze skupiny do semifinále. Naši žáci potřebovali alespoň remízu, ale výsledek byl nakonec jednoznačný. Kluci svého soupeře přejeli výsledkem 4:0 a skupinu B ovládli. V semifinále narazili na velmi silného soupeře ze skupiny A - ZŠ Jičín, Husova, který se v turnaji prezentoval velmi kvalitní hrou. A znát to bylo od začátku utkání, kdy hned po chvilce soupeř vedl 2:0. Našim chlapcům se podařilo snížit na 2:1, ale vzápětí jim soupeř opět odskočil na rozdíl dvou branek a zdálo se, že si postup do finále a zároveň do okresního kola již pohlídá. Naši kluci však nic nevzdali a bojovali dál. Během chvilky snížili na 3:2, následně vyrovnali a do konce utkání dokázali vývoj střetnutí zcela otočit a nakonec i zvítězit v poměru 4:3! V týmu zavládla neskutečná radost a euforie, neboť tento výsledek mu zajistil postup do okresního kola. Turnaj tím však ještě neskončil a kluci si mohli zahrát finále se ZŠ Jičín, 17. listopadu, se kterou již hráli ve skupině. Opět bylo k vidění velmi vyrovnané utkání a po výsledku 0:0 museli o celkovém vítězi turnaje rozhodnout samostatné nájezdy. Naši kluci první dva neproměnili a vypadalo to, že tento souboj prohrají. Podržel nás však nejprve brankář a následně svůj třetí nájezd proměnil Vojta Maruška, čímž dal našemu týmu ještě naději. Když pak Luboš chytil i další nájezd, pokračoval rozstřel čtvrtou sérií. V ní byli úspěšní střelci z obou týmů (u nás: Hynek Táborský) a musela rozhodnout pátá série. V ní nejprve proměnil i svůj druhý nájezd Vojta Maruška, aby následně Luboš vychytal svého soupeře, a celý tým se tak mohl radovat z naprosto nečekaného vítězství.

Když se však podívám na turnaj s odstupem, tak si kluci vítězství jednoznačně zasloužili, neboť pracovali jako tým, nestavěli hru na individualitách jako jiné školy, dodržovali pevně stanovenou taktiku a vyvarovali se hloupých chyb v obraně. Zároveň byli jako jedni z mála velmi disciplinovaným týmem s naprostým minimem trestů, s čím měly jejich soupeři naopak velký problém.

Přehled výsledků skupiny A:

Název školy

1.

2.

3.

4.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Jičín, Husova

 

4:2

3:5

5:1

12:8

6

2.

 2.

 LG Jičín

2:4

 

1:4

2:1

5:9

3

3.

 3.

 ZŠ Jičín, Poděbradova

5:3

4:1

 

8:0

17:4

9

1.

 4.

 ZŠ Kopidlno

1:5

1:2

0:8

 

2:15

0

4.

Přehled výsledků skupiny B:

Název školy

1.

2.

3.

Skóre

Body

Umístění

 1.

 ZŠ Jičín, 17. listopadu

 

1:1

2:0

3:1

4

2.

 2.

 ZŠ Sobotka

1:1

 

4:0

5:1

4

1.

 3.

 ZŠ Jičín, Železnická

0:2

0:4

 

0:6

0

3.

 Semifinále

 1.

ZŠ Jičín, Poděbradova - ZŠ Jičín, 17. listopadu

2:3 po SN

 2.

ZŠ Sobotka - ZŠ Jičín, Husova

4:3

 o 5. místo

 LG Jičín - ZŠ Jičín, Železnická

3:1

 o 3. místo

 ZŠ Jičín, Poděbradova - ZŠ Jičín, Husova

3:2 po SN

 Finále

 ZŠ Sobotka - ZŠ Jičín, 17. listopadu

1:0 po SN

Starší žáci postupují do okresního kola, které se uskuteční ve čtvrtek 20. října 2022 ve sportovní hale v Hořicích. Zároveň chci klukům poděkovat za výbornou reprezentaci školy. Tento úspěch je po sérii špatných výsledků velkým povzbuzením a příslibem. Ukázalo se, že při týmovém pojetí a maximálním nasazení se ještě můžeme rovnat jičínským školám, což jistě bude motivací do dalších tréninků.

Naši školu reprezentovali: Alexandr Daxner, Dominik Jirků, Vojtěch Maruška (všichni 8. A), Lubomír Buchart, Jaroslav Elebrant, Tomáš Jakl, Tomáš Koudelka (všichni 9. A), Lukáš Kudrna, Dominik Matyáš, Tomáš Rejzek a Hynek Táborský (všichni 9. B).

DIPLOM za 1. místo

Radek Štaff, vedoucí florbalových týmů

školní rok 2021/2022

SPORTOVNÍ DEN - FOTBALOVÝ TURNAJ

V úterý 28. června 2022 se při sportovním dnu utkaly týmy 6.,7.a 8. tříd při turnaji ve fotbale.

Všechny týmy si vedly skvěle. Šesťáci bojovali chrabře, výtečně a srdnatě do toho šli i žáci sedmých tříd, zejména Venca Kunst a Vitalii Pomahajbo, s přehledem a i počtem gólů zvítězili žáci osmých tříd, kteří projevili obrovského týmového ducha a nasazení. 2.místo pak obsadili žáci sedmého ročníku a třetí skončili šesťáci

Gratuluji.

Michal Guse, organizátor turnaje

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

IMG_8063.JPG

Již popáté se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se uskutečnil ve středu 22. června 2022 od 10 hod. a z naší školy se do něj zapojilo téměř 150 žáků v sedmi věkových kategoriích. Celkem se v jednu chvíli vydalo na běžeckou trať 60000 dětí z celé České republiky.

K organizaci běhu jsme opět využili atletický ovál našeho krásného stadionu. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Atmosféra na stadionu byla úžasná. Závodníci běželi s nasazením a z tribuny se ozývalo hlasité povzbuzování. Po skončení každého běhu byl za zvuku fanfáry oceněn paní ředitelkou a paní zástupkyní nejrychlejší chlapec a dívka. Na krk jim byly pověšeny originální medaile, obdrželi diplom a věcné ceny. Nejmenší děti nám pak nakreslily své dojmy ze závodu u stolečku vítězů.

IMG_8048.JPG  IMG_8013.JPG

Věřím, že se dětem závod líbil a že se i příští rok v hojném počtu do závodu zapojí.

Přehled výsledků

FOTOGALERIE

Radek Štaff


Kontakt

ZŠ, Sobotka, okres Jičín
Jičínská 136, 507 43 Sobotka
493 571 539, 493 599 140
710 01 379
DIČ nejsme plátci DPH

Oblíbené odkazy