SPORTOVNÍ SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2017/2018

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

   

Již podruhé za sebou se zapojila naše škola do celorepublikové sportovní akce T-Mobile olympijský běh. Ten se uskutečnil ve středu 20. června 2018 od 10 hod. a z naší školy se do něj zapojilo úctyhodných 152 žáků v sedmi věkových kategoriích. Celkem se v jednu chvíli vydalo na běžeckou trať celkem 60000 dětí z celé České republiky.

 

K organizaci běhu jsme využili atletický ovál našeho zrekonstruovaného stadionu. Žáci 1. stupně běželi trať dlouhou 500 m, žáci 2. stupně potom 800 m. Tuto sportovní akci jsme si náramně užili. Děti běhaly s chutí a velkým nasazením. Ten kdo neběžel, fandil hlasitě z tribuny a povzbuzoval své spolužáky. Z každé kategorii jsme pak vyhodnotili nejrychlejšího chlapce a dívku, kteří z rukou paní ředitelky a paní zástupkyně obdrželi zlaté medaile a dárky od partnerů soutěže. To vše za doprovodu slavnostní fanfáry a před zraky všech dětí z naší školy. Ale i na ostatní běžce se dostalo. Po skončení závodu i oni obdrželi diplomy, památeční medaile, tužku a sladkou odměnu. Všem účastníkům děkujeme, že se do akce zapojili a budeme se těšit na další ročník této výborné sportovní akce. Více informací včetně přehledu výsledků si můžete prohlédnou po rozkliknutí nadpisu.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

BĚHÁME PRO RADOST - 3. ROČNÍK

 

Páteční sluncem zalité odpoledne 15. června 2018 bylo ve znamení 3. ročníku sportovní akce „Běháme pro radost“, která se jako tradičně uskutečnila na kolbišti pod Humprechtem a jejímž organizátorem je naše škola. Krátce po šestnácté hodině se na místo dostavili pořadatelé akce, aby společnými silami připravili zázemí a vytyčili obě tratě běžeckého závodu – menší okruh pro školkové děti a větší pro děti ze základní školy a dospělé. Celou akci zahájil krátce po sedmnácté hodině moderátor akce Jindřich Bada a hlavní rozhodčí závodu Jana Zumrová, která účastníkům závodu vysvětlila, kudy povedou obě běžecké trasy. Měla k tomuto účelu připraveného i skvělého pomocníka - Petra Součka, který plnil roli předběžce prvním dvěma věkovým kategoriím a sám se pak závodu navíc zúčastnil! Ještě než se vydali závodníci na trať, museli se řádně rozcvičit. K tomu jim výborně pomohly Romana Chlumová s Petrou Královou, které vedly důkladnou rozcvičku na zahřátí. Poté už mohl závod začít. Nejprve se na menší okruh vydaly školkové děti v doprovodu svých rodičů, prarodičů, učitelek. Poté odstartovali svůj závod žáci 1. – 3. ročníku ZŠ, následoval závod žáků 4. – 5. ročníku ZŠ a nakonec běželi dvě věkové kategorie najednou, a sice žáci 6. – 9. ročníku společně se středoškoláky a dospělými. Celkem vyrazilo na trať 78 běžců. Více informací včetně výsledků si můžete přečíst v přiloženém článku. Stačí rozkliknout nadpis.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ VE FLORBALU SE ZŠ TGM DOLNÍ BOUSOV

Naši druháčkové letos navštěvují prvním rokem florbalové kroužek, kde se učí základní dovednosti (dribling, vedení míčku, přihrávka a její zpracování či střelba), které potom využívají ve hře samotné. Dosud vždy hráli v rámci kroužku proti sobě spolu se třeťáky, kteří s nimi tvoří jednu skupinu. Jelikož se však blíží závěr školního roku, domluvil jsem chlapcům přátelské utkání se stejně starým výběrem ze ZŠ Dolní Bousov. Hrálo se v tělocvičně našeho soupeře v pátek 20. dubna 2018 a hrací doba byla stanovena na 3x 20 minut hrubého času.

Kluci do utkání vstoupili opatrně a bylo na nich znát, že je to pro ně nová zkušenost. Museli si chvíli zvykat na pohyb na malém hřišti, neboť se hrálo v rozestavení 3 + 1. Soupeř nás ze začátku zatlačil na naši polovinu, ale naštěstí nedokázal svůj tlak proměnit ve vedoucí branku. To se pak povedlo našemu výběru a vstřelený gól doslova odstartoval gólostroj. První třetina tak končila až neuvěřitelným skóre 0:7. Trenér domácích byl z předvedené hry svých svěřenců hodně zklamaný a důrazně je nabádal zejména k většímu týmovému pojetí. Od druhé třetiny se hra víceméně vyrovnala, ale i tak jsme si dokázali i přes několik obdržených branek držet dostatečný náskok, což platilo i pro třetinu třetí. Výsledná výhra 18:10 naše chlapce příjemně překvapila, ale hlavně hodně potěšila.

Náš výběr uspěl především proto, že hrál jako jeden tým. Kluci bojovali o každý míček a při zakončení útočné akce byli velice produktivní. Dokázali si nahrát a nedělat příliš zbytečných chyb. Musím také podotknout, že nás velmi v zápase podržel brankář, který byl jistý, míčky chytal do rukou a nevyrážel je zbytečně před sebe.

Cestou na vlakové nádraží kluci zpívali vítězné pokřiky, takže celý Bousov věděl, jak to naše sportovní klání dopadlo. Bylo to vtipné a jsem rád, že z kluků tryskala obrovská radost. Vždyť to je na sportu to nejkrásnější!

ZŠ TGM Dolní Bousov – ZŠ Sobotka 10:18 (0:7, 4:6, 6:5)

Sestava ZŠ Sobotka: Horák – Dušek 1, Kopal, Hofrichtr – Heršálek 6, Škaloud, Jonáš 1 – Havránek 7, Ruml 2, Vaněk.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

TRÉNINK S MISTRYNÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍM AEROBIKU DENISOU BAREŠOVOU

Už podruhé za čtyři roky byla naše škola odměněna tréninkem s úspěšným sportovcem. Získala ho za svou aktivní účast ve sportovním projektu Sazka olympijský víceboj, do kterého jsou zapojeni všichni žáci naší školy. Projekt je zaměřen na plnění osmi disciplín v rámci hodin tělesné výchovy. Žáci tak hravou formou rozvíjí zejména sílu, rychlost, vytrvalost, obratnost či dynamiku. Díky dlouhodobému zapojení do projektu mohou žáci sledovat svůj vývoj a zjišťovat, zda se v jednotlivých disciplínách zlepšují. Za splnění všech osmi disciplín pak dostávají na konci roku sportovní vysvědčení s doporučením, pro které sporty mají předpoklady.

Trénink s úspěšným sportovcem naši žáci absolvovali již v loňském roce, kdy k nám přijela olympijská vítězka Mirka Topinková Knapková. Letos k nám pro změnu zamířila mistryně světa a dvojnásobná evropská šampionka ve sportovním aerobiku Denisa Barešová. Stalo se tak v pondělí 26. března 2018 a spolu s ní dorazil i početný tým Sazky olympijského víceboje (David Novotný, Štěpán Janáček a Vojtěch Svárovský). V úvodu akce byli všichni aktéři představeni. Představili se i dva místní úspěšní sportovci, kteří navštěvují naši školu – Jakub Šourek (florbalista) a Adéla Folprechtová (basketbalistka). Děti pak přišel pozdravit i maskot uplynulých zimních olympijských her v Pchjongčchangu – bílý tygr Soohorang.

Sportovního tréninku se mohlo zúčastnit celkem pět družstev po 14 žácích, kteří se po úvodní rozcvičce s Denisou Barešovou pustili do soutěže v pěti různých disciplínách. Na stanovišti 1 byl pro soutěžící přichystaný biatlon. Vyzkoušet si střelbu na terče bylo pro většinu dětí velmi atraktivní. Na stanovišti 2 soutěžily dvojice na jednom páru lyží, kdy jejich úkolem bylo proběhnout vytyčenou slalomovou dráhu. Bylo to hodně o komunikaci, jinak se úspěch nedostavil. Stanoviště 3 řídila ambasadorka (Denisa Barešová), která si pro soutěžící připravila překážkovou dráhu. Stanoviště 4 patřilo opět dvojicím závodníků, kteří museli ve spojených gymnastických kruzích proběhnout vytyčenou dráhu. Na posledním stanovišti si moderátor akce a kouzelník Pavel Dolejška připravil pro jednotlivá družstva trik s provázkem, který museli všichni pomocí jedné ruky splnit.

   

Po skončení soutěžní části tréninku následovalo ocenění jednotlivých družstev:

Pořadí

1. místo – ORANŽOVÍ

(Vojtěch Maruška, Eliška Steinerová, Hynek Táborský, Kateřina Kupková, David Dědeček, Johana Pavlíčková, Adam Sucharda, Natálie Semecká, Matyáš Baudis, Viktorie Jonášová, Dennis Liška, Michaela Svobodová, Lukáš Jandík a Žaneta Vraná)

2. místo – ŽLUTÍ

(Nicol Nováková, Evelína Procházková, Lucie Havlíková, Tereza Honcová, Matěj Matyáš, Tomáš Karban, Vojtěch Rejzek, Tomáš Rejzek, Adam Bárta, Eliška Šačirovičová, Simona Řezbová, Aneta Kubánková, Bořivoj Janák, Soňa Stránská, Flip Novák a Eliška Plíšková)

3. místo – ZELENÍ

(Pavlína Hájková, Tomáš Ort, Nathan Hathaway, Eliška Buriánková, Kateřina Badová, Filip Šisler, Jiří Krasilov, Adéla Honcová, Eliška Havlíková, Tomáš Kuchař, Ema Nierostková, Jiří Volf, Radek Žďánský a Adéla Vorlíčková)

4. místo – MODŘÍ

(Ema Lukášová, Daniel Horák, Natálie Hajlichová, Adam Mikulecký, Tereza Pažoutová, Jan Karban, Denisa Ježková, Jakub Zmatlík, Monika Jirků, Radek Průša, Natálie Chrpová, Filip Prokorát, Josef Karban, Valentýna Horčičková)

5. místo – ČERVENÍ

(Radim Janoštík, Anna Putnarová, František Hron, Laura Mrhálková, Tomáš Klíma, Pavla Svobodová, Filip Bureš, Adriana Roxerová, Mikuláš Borovička, Alexandra Kortanová, Ondřej Kalousek, Kateřina Militká, Jakub Stránský a Helena Matyiová)

Po vyhlášení výsledků jednotlivých družstev následovala kouzelnická přehlídka Pavla Dolejška a celá akce byla zakončena jeho autogramiádou spolu s Denisou Barešovou.

Pro děti byla celá akce velmi atraktivní, vyzkoušeli si další pestré sportovní disciplíny a věřím, že je to bude motivovat do dalšího sportování v rámci projektu. Jistě by si v budoucnu podobnou akci opět rádi zopakovali.

Celé sportovní dopoledne bylo zdokumentováno v krátké reportáži, která byla odvysílána ve středu 4. dubna 2018 na ČT1 v rámci losování sportky. Pokud jste reportáž neviděli, můžete si ji přehrát pomocí následujícího odkazu: https://youtu.be/oF9O34GN-fY.

Oficiální fotogalerie z akce je potom k dispozici pod následujícím odkazem:

http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/fotogalerie/trenink-s-olympionikem-na-zs-sobotka?

Radek Štaff, garant projektu

FLORBAL CUP

Ve stedu 21. února 2018 se uskutečnil v tělocvičně naší školy FLORBAL CUP pro žáky 4. - 5. ročníků. Turnaj za účasti čtyř týmů ovládli žáci 5. B (LEGENDÁRNÍ CREW), kteří v turnaji neztratili ani bod. Nejlepším střelcem turnaje se stal s osmi vstřelenými brankami Petr Koťátko z 5. B, cenu pro nejlepšího gólmana turnaje si odnesl Lukáš Kudrna ze 4. B.

O dva dny později, v pátek 23. února 2018, odehráli svůj florbalový turnaj i žáci 2. - 3. ročníků. Zvítězila třída 3. A (ŠKODOVÁČTÍ LVI), která stejně jako třída 5. B neztratila v turnaji ani bod. Zajímavou zápletku přinesla individuální soutěž o nejlepšího střelce turnaje. Po základní části měli totiž shodný počet devíti gólů Maxmilian Heršálek z 2. B a Dominik Jirků ze 3. A. O vítězi tedy musel rozhodnout rozstřel na prázdnou branku. Každý měl pět pokusů a i po nich měli oba střelci shodný počet vstřelených branek. Rozhodnout musel dodatečný rozstřel již po jednom pokusu. Kdo dá gól, vyhraje. A zde byl nakonec úspěšnější Dominik Jirků. Nejlepším brankářem byl zvolen Petr Škaloud z 2. B.

Více informací o obou turnajích si můžete přečíst v příloženém článku. Stačí rozkliknout nadpis.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

ŠACHOVÝ TURNAJ V TURNOVĚ

V sobotu 17. února 2018 jsme se vypravili na šachový turnaj do Turnova. Dohromady nás jelo devět (Olivier Pavel Ernsten, Martin Daxner, Alex Daxner, Jáchym Polášek, Jonáš Polášek, Martin Řezba, Tadeáš Plíšek, Radek Průša, Marek Patka a Matěj Matyáš). Na šachovém turnaji se hrálo švýcarským systémem na sedm kol, hrály jenom děti. Každý hrál sám za sebe, a to až do 15:00 hod. odpoledne.

Všichni jsme si to jako parta kluků moc užili. Ani nezáleží na tom, jak jsme se umístili, ale hlavně, že jsme si zahráli, alespoň tak to říkal náš vedoucí kroužku pan Lubomír Martínek.

Olivier Pavel Ernsten, 6. A

OKRSKOVÉ KOLO V HALOVÉ KOPANÉ

Ve středu 14. února 2018 se zúčastnil výběr žáků 7. – 9. ročníku pod vedením pana učitele Martina Munzara okrskového kola turnaje v halové kopané. Soutěž se uskutečnila ve sportovní hale v Jičíně za účasti šesti družstev, která byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin. Náš výběr se utkal ve skupině B s 1. ZŠ Jičín (4:4) a s 3. ZŠ Jičín (1:1). Výsledky ve skupině byly velmi vyrovnané, všechny tři duely skončily remízou, a tak o postupujících do semifinále rozhodovalo výsledné skóre. Naši žáci nakonec postoupili ze 2. místa díky vysoké remíze s 1. ZŠ Jičín, která skupinu vyhrála. V semifinále narazil náš výběr na vítěze skupiny A – ZŠ Kopidlno, kterému podlehli v poměru 2:0. V turnaji nakonec kluci obsadili pěkné 3. místo.

Výsledky semifinálových utkání:                         Konečné pořadí:

4. ZŠ Jičín – 1. ZŠ Jičín                0:3            1.  1. ZŠ Jičín

ZŠ Kopidlno – ZŠ Sobotka             2:0            2.  ZŠ Kopidlno

                                                                            3.    ZŠ Sobotka

Utkání o 5. místo                                               4.    4. ZŠ Jičín

2. ZŠ Jičín – 3. ZŠ Jičín                0:4                5.    3. ZŠ Jičín

                                                                           6.    2. ZŠ Jičín

Radek Štaff

SOUTĚŽ VE STOLNÍM TENISU

V prosinci také proběhla soutěž dívek ve stolním tenisu. Děvčata šestých a sedmých tříd byla rozdělena do dvou skupin, ze kterých pak ty nejlepší postoupily do finále. Děvčata osmých a devátých tříd nebyla tak aktivní, a nakonec soutěž uhrála jen v minimálním počtu a jediná, která odehrála všechny zápasy, byla Simona Řezbová, které tak patří vítězství v této skupině.

Mladší žákyně  

 1. místo           Michaela Švarcová        7. B
 2. místo           Tereza Pažoutová         7. B
 3. místo           Aneta Hudcová             7. A
 4. místo           Natálie Semecká          6. B
 5. místo         Aneta Kubánková            7. B

Starší žákyně

 1. místo         Simona Řezbová              9. A

                                                                              Mgr. Jana Zumrová

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH NAŠÍ ŠKOLY V HISTORII FLORBALOVÝCH SOUTĚŽÍ - MLADŠÍ ŽÁCI VYBOJOVALI 3. MÍSTO V KRAJKSKÉM KOLE FLORBAL CUPU

Největšího úspěchu v historii florbalových soutěží dosáhli mladší žáci (6. - 7. ročník) ZŠ Sobotka, kteří v krajském kole florbal cupu obsadili 3. místo!!! To se hrálo ve středu 13. prosince 2017 ve sportovní hale ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem za účasti pěti nejlepších týmů z okresních kol. V minulosti se předchozím výběrům podařilo dostat třikrát až do krajského finále, kde však byla dusud nejlepším umístěním pátá příčka. Gratulujeme kluci!!!!!

Přehled výsledků našeho týmu:

 • ZŠ Sobotka - ZŠ Hradec Králové, Bezručova                  0:1
 • ZŠ Sobotka - ZŠ a MŠ Hronov                                        0:2
 • ZŠ Sobotka - ZŠ F. Kupky, Dobruška                               2:0
 • ZŠ Sobotka - ZŠ R. Frimla, Trutnov                                2:2

Konečné pořadí:

 1. ZŠ Hradec Králové, Bezručova
 2. ZŠ a MŠ Hronov
 3. ZŠ, Sobotka, okres Jičín
 4. ZŠ R. Frimla, Trutnov
 5. ZŠ F. Kupky, Dobruška

Videozáznam z předávání medailí - ZŠ Sobotka

Střelci branek ZŠ Sobotka: Martin Grunt 3, Radek Průša 1.

Naši školu reprezentovali: Štěpán Resl, Adam Sucharda, Jakub Šourek (6. B), Mikuláš Borovička, Martin Grunt, Adam Horčička, Tomáš Karban (7. A), Tomáš Kuchař, Filip Novák, Radek Průša, Vojtěch Rejzek, Petr Souček (7. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

SOUTĚŽ V PŘEHAZOVANÉ A VYBÍJENÉ

13. prosince 2018 proběhla soutěž dívek osmého a devátého ročníku v přehazované. Tuto soutěž vyhrála děvčata 9. A.

    

18. prosince 2018 se uskutečnila soutěž dívek šestého a sedmého ročníku ve vybíjené. Po velkém boji byla úspěšnější děvčata šestých tříd.

Přehazovaná                                   Vybíjená

1. místo   9. A                                  1. místo   6. AB

2. místo   8. AB                               2. místo   7. AB

Mgr. Jana Zumrová

MLADŠÍ ŽÁCI ZVÍTĚZILI I NA OKRESNÍM KOLE FLORBALOVÉHO TURNAJE A POSTUPUJÍ DO KRAJSKÉHO KOLA SOUTĚŽE

 

Obrovského úspěchu dosáhl výběr žáků 6. - 7. ročníku, který zvítězil na okresním kole florbalového turnaje, které se konalo v úterý 28. listopadu 2017 ve sportovní hale ZŠ Hustická, Nová Paka. Kluci si tak vybojovali účast v krajském kole, které se uskuteční 13. prosince 2017 ve Dvoře Králové nad Labem.

Přehled výsledků našeho týmu:

 • ZŠ Sobotka - 4. ZŠ Jičín                        4:0
 • ZŠ Sobotka - ZŠ Miletín                         2:1
 • ZŠ Sobotka - ZŠ Nová Paka, Husitská    0:0
 • ZŠ Sobotka - ZŠ Habr Hořice                3:0
 • ZŠ Sobotka - ZŠ Lázně Bělohrad           2:0

Střelci branek ZŠ Sobotka: Martin Grunt 3, Vojtěch Rezek 2, Štěpán Resl 2, Filip Novák 2, Jakub Šourek 1, Radek Průša 1.

Naši školu reprezentovali: Štěpán Resl, Adam Sucharda, Jakub Šourek (6. B), Mikuláš Borovička, Martin Grunt, Adam Horčička, Tomáš Karban (7. A), Tomáš Kuchař, Filip Novák, Radek Průša, Vojtěch Rejzek, Petr Souček (7. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

MLADŠÍ ŽÁCI VYHRÁLI OKRSKOVÉ KOLO FLORBALOVÉHO TURNAJE

V pátek 10. listopadu 2017 se v jičínské sportovní hale uskutečnilo za účasti čtyř družstev okrskové kolo ve florbalu mladších žáků (kategorie III). Naš výběr turnaj jednoznačně ovládl a zajistil si tak postup do okresního kola, které se uskuteční 28. listopadu 2017 ve sportovní hale ZŠ Nová Paka, Husitská.

Přehled výsledků našeho týmu:

 • 1. ZŠ JIČÍN - ZŠ Sobotka 0:5   video
 • ZŠ Sobotka - 2. ZŠ Jičín 9:2     video
 • 4. ZS Jičín - ZŠ Sobokta 1:7     video

Nejlepším střelcem turnaje se stal s pěti brankami Vojtěch Rejzek (7. B), čtyři branky pak vstřelil Radek Průša (7. B).

Naši školu reprezentovali: Štěpán Resl, Adam Sucharda, Jakub Šourek (6. B), Mikuláš Borovička, Martin Grunt, Adam Horčička, Tomáš Karban (7. A), Tomáš Kuchař, Filip Novák, Radek Průša, Vojtěch Rejzek, Petr Souček (7. B).

FOTOGALERIE

Radek Štaff

POHÁR ZŠ VE FLORBALU - OKRESNÍ KOLO

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v hořické sportovní hale uskutečnilo okresní kolo Poháru ZŠ ve florbalu pro žáky 1. stupně. Náš výběr "Fráňové" obsadil na turnaji velmi pěkné 2. místo z 6 zúčastněných mužstev.

Přehled výsledků našeho týmu:

 • ZŠ Cerekvice - ZŠ Sobotka 1:2
 • ZŠ Nová Paka, Husitská - ZŠ Sobotka 3:5        video
 • ZŠ Nová Paka, Komenského - ZŠ Sobotka 7:4
 • ZŠ Miletín - ZŠ Sobotka 2:5                       video
 • ZŠ Ostroměř - ZŠ Sobotka 1:3                    video

Naši školu reprezentovali: Dominik Jirků (3. A), Matěj Boček, Tomáš Jakl (4. A), Lukáš Kudrna,  Dominik Matyáš, Tomáš Rejzek, Hynek Táborský (4. B), Petr Koťátko, Michal Nedvěd, Matěj Slavík (5. B).

Nejlepšími střelci našeho týmu byli: Matěj Boček (4. A) - 8 branek a Petr Koťátko (5. B) - 4 branky.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRSKOVÉ KOLO TURNAJE VE FLORBALU - KATEGORIE IV.

 

V pátek 3. listopadu 2017 se v jičínské sportovní hale uskutečnilo okrskové kolo turnaje ve florbalu žáků 8. – 9. ročníku základních škol a víceletých gymnázií. Na turnaj se přihlásil lichý počet sedmi družstev, a tak byly týmy rozlosovány do jedné čtyřčlenné a jedné tříčlenné skupiny, kde se utkaly systémem každý s každým o dvě postupová místa do semifinále. Náš výběr byl nalosován do čtyřčlenné skupiny, kterou jednoznačným způsobem ovládl. Postupně totiž porazil všechny tři soupeře a navíc vysokým brankovým rozdílem (2. ZŠ Jičín 4:1, ZŠ Bodláka a Pampelišky 5:0 a 1. ZŠ Jičín rovněž 5:0). Zbytek článku včetně výsledků si můžete přečíst po rozkliknutí nadpisu.

VIDEO: vedoucí branka Tomáše Žďánského ze zápasu proti 1. ZŠ Jičín (5:0)

Radek Štaff

TURNAJ VE STOLNÍM TENISU

Ve čtvrtek 19. října se žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili turnaje ve stolním tenisu na Základní škole Masarykova Stará Paka. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií – dívky, chlapci. Za dívky soutěžily Adriana Myšková, Adéla Vorlíčková a Simona Řezbová, které obsadily 3. místo. A za chlapce, kteří vybojovali 6. místo, soutěžili Filip Mikulecký, Lukáš Jandík, Lukáš Chrpa a Josef Karban. Na lavičce jim fandila paní učitelka Mgr. Jana Zumrová, která je na turnaj doprovázela. Sportovní utkání se moc povedlo a věříme, že i příští ročníky budou úspěšné.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ

                                                                                                                     Adriana Myšková, 9. A

PŘESPOLNÍ BĚH - OKRESNÍ KOLO

    

26. září 2017 se vydala tři družstva žáků naší školy do Nové Paky, kde se zúčastnila okresního kola v přespolním běhu.

Kategorii starších dívek reprezentovaly Tereza Ježková, Ema Folprechtová, Barbora Bártová (všechny 8. A) a Ema Nierostková (8. B). Děvčatům o jeden bod uniklo čtvrté místo a skončily tak páté.

Výsledková listina - starší dívky

Kategorii mladších žáků reprezentovali Adam Horčička, Matěj Zedníček, Martin Grunt, Tomáš Karban (všichni 7. A), Vojtěch Rejzek (7. B) a Jan Souček (6. B). Družstvo skončilo na místě sedmém.

Výsledková listina - mladší žáci

Kategorii mladších dívek reprezentovaly Viktorie Bártová (6. A), Natálie Semecká (6. B), Aneta Kubánková, Anežka Paličková (obě 7. B), Aneta Hudcová a Věra Bočková ze 7. A.

Tato děvčata dosáhla nejlepšího úspěchu a vybojovala druhé místo, což jim zajistilo postup do krajského kola, které se uskuteční opět v Nové Pace.

Výsledková listina - mladší žákyně

Všem žákům a žákyním děkuji za reprezentaci naší školy.

FOTOGALERIE

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - OKRESNÍ KOLO

První podzimní soutěží bylo okresní kolo v atletickém čtyřboji starších žáků, které se uskutečnilo 15. září 2017 v Jičíně.

Dívky soutěžily ve složení Aneta Bartková, Jana Matoušková, Tereza Ježková, Barbora Bártová a Karolína Plíšková.

Za chlapce soutěžili Adam Stránský, Jiří Zmatlík, Tomáš Žďánský a Adam Bárta.

Dívky vybojovaly čtvrté a chlapci páté místo v okrese.

Výsledková listina

Mgr. Jana Zumrová

TURNAJ V RAPID ŠACHU

V sobotu 9. září 2017 se naši šachisté pod vedením pana Lubomíra Martínka zúčastnili prvního otevřeného šachového turnaje v rapid šachu jednotlivců „TURNOVSKÝ GRANÁT 2017“. Šachové partie nazývané rapid patří mezi středně dlouhé hry s časovým limitem 15 minut. Startovní listina obsahovala rovných 100 přihlášených šachistů, mezi kterými nechyběli ani extraligoví hráči ČR s mezinárodními mistrovskými tituly GM (Grand Master = velmistr) nebo IM (International Master = mezinárodní mistr).

  

Naši malí šachisté proto zde poprvé prožili pravou sportovní atmosféru většího šachového klání. Zároveň nasbírali nové herní zkušenosti. Poznali zde, že i šachy jsou sportem, ve kterém nechybí emoce.

Celodenní turnaj zvládli odehrát tito žáci: Michal Zedníček, Josef Blažej, Matyáš Matěj, Marek Patka, Tadeáš Plíšek a Jáchym Polášek.

A každý z nich, po zajímavých partiích, odjížděl domů jako vítěz.

Přejeme mnoho dalších šachových úspěchů!

Ing. Marcela Pipková


Kontakt

ZŠ, Sobotka, okres Jičín
Jičínská 136, 507 43 Sobotka
493 571 539, 493 599 140
710 01 379
DIČ nejsme plátci DPH

Oblíbené odkazy