SPORTOVNÍ SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2017/2018

MLADŠÍ ŽÁCI VYHRÁLI OKRSKOVÉ KOLO FLORBALOVÉHO TURNAJE

V pátek 10. listopadu 2017 se v jičínské sportovní hale uskutečnilo za účasti čtyř družstev okrskové kolo ve florbalu mladších žáků (kategorie III). Naš výběr turnaj jednoznačně ovládl a zajistil si tak postup do okresního kola, které se uskuteční 28. listopadu 2017 ve sportovní hale ZŠ Nová Paka, Husitská.

Přehled výsledků našeho týmu:

• 1. ZŠ JIČÍN - ZŠ Sobotka 0:5   video
  • ZŠ Sobotka - 2. ZŠ Jičín 9:2     video
  • 4. ZS Jičín - ZŠ Sobokta 1:7     video

Nejlepším střelcem turnaje se stal s pěti brankami Vojtěch Rejzek (7. B), čtyři branky pak vstřelil Radek Průša (7. B).

Naši školu reprezentovali: Štěpán Resl, Adam Sucharda, Jakub Šourek (6. B), Mikuláš Borovička, Martin Grunt, Adam Horčička, Tomáš Karban (7. A), Tomáš Kuchař, Filip Novák, Radek Průša, Vojtěch Rejzek, Petr Souček (7. B).

POHÁR ZŠ VE FLORBALU - OKRESNÍ KOLO

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v hořické sportovní hale uskutečnilo okresní kolo Poháru ZŠ ve florbalu pro žáky 1. stupně. Náš výběr "Fráňové" obsadil na turnaji velmi pěkné 2. místo z 6 zúčastněných mužstev.

Přehled výsledků našeho týmu:

• ZŠ Cerekvice - ZŠ Sobotka 1:2
  • ZŠ Nová Paka, Husitská - ZŠ Sobotka 3:5        video
  • ZŠ Nová Paka, Komenského - ZŠ Sobotka 7:4
  • ZŠ Miletín - ZŠ Sobotka 2:5                       video
  • ZŠ Ostroměř - ZŠ Sobotka 1:3                    video

Naši školu reprezentovali: Dominik Jirků (3. A), Matěj Boček, Tomáš Jakl (4. A), Lukáš Kudrna,  Dominik Matyáš, Tomáš Rejzek, Hynek Táborský (4. B), Petr Koťátko, Michal Nedvěd, Matěj Slavík (5. B).

Nejlepšími střelci našeho týmu byli: Matěj Boček (4. A) - 8 branek a Petr Koťátko (5. B) - 4 branky.

OKRSKOVÉ KOLO TURNAJE VE FLORBALU - KATEGORIE IV.

V pátek 3. listopadu 2017 se v jičínské sportovní hale uskutečnilo okrskové kolo turnaje ve florbalu žáků 8. – 9. ročníku základních škol a víceletých gymnázií. Na turnaj se přihlásil lichý počet sedmi družstev, a tak byly týmy rozlosovány do jedné čtyřčlenné a jedné tříčlenné skupiny, kde se utkaly systémem každý s každým o dvě postupová místa do semifinále. Náš výběr byl nalosován do čtyřčlenné skupiny, kterou jednoznačným způsobem ovládl. Postupně totiž porazil všechny tři soupeře a navíc vysokým brankovým rozdílem (2. ZŠ Jičín 4:1, ZŠ Bodláka a Pampelišky 5:0 a 1. ZŠ Jičín rovněž 5:0). Zbytek článku včetně výsledků si můžete přečíst po rozkliknutí nadpisu.

VIDEO: vedoucí branka Tomáše Žďánského ze zápasu proti 1. ZŠ Jičín (5:0)

TURNAJ VE STOLNÍM TENISU

Ve čtvrtek 19. října se žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili turnaje ve stolním tenisu na Základní škole Masarykova Stará Paka. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií – dívky, chlapci. Za dívky soutěžily Adriana Myšková, Adéla Vorlíčková a Simona Řezbová, které obsadily 3. místo. A za chlapce, kteří vybojovali 6. místo, soutěžili Filip Mikulecký, Lukáš Jandík, Lukáš Chrpa a Josef Karban. Na lavičce jim fandila paní učitelka Mgr. Jana Zumrová, která je na turnaj doprovázela. Sportovní utkání se moc povedlo a věříme, že i příští ročníky budou úspěšné.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ

Adriana Myšková, 9. A

PŘESPOLNÍ BĚH - OKRESNÍ KOLO

26. září 2017 se vydala tři družstva žáků naší školy do Nové Paky, kde se zúčastnila okresního kola v přespolním běhu.

Kategorii starších dívek reprezentovaly Tereza Ježková, Ema Folprechtová, Barbora Bártová (všechny 8. A) a Ema Nierostková (8. B). Děvčatům o jeden bod uniklo čtvrté místo a skončily tak páté.

Výsledková listina - starší dívky

Kategorii mladších žáků reprezentovali Adam Horčička, Matěj Zedníček, Martin Grunt, Tomáš Karban (všichni 7. A), Vojtěch Rejzek (7. B) a Jan Souček (6. B). Družstvo skončilo na místě sedmém.

Výsledková listina - mladší žáci

Kategorii mladších dívek reprezentovaly Viktorie Bártová (6. A), Natálie Semecká (6. B), Aneta Kubánková, Anežka Paličková (obě 7. B), Aneta Hudcová a Věra Bočková ze 7. A.

Tato děvčata dosáhla nejlepšího úspěchu a vybojovala druhé místo, což jim zajistilo postup do krajského kola, které se uskuteční opět v Nové Pace.

Výsledková listina - mladší žákyně

Všem žákům a žákyním děkuji za reprezentaci naší školy.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - OKRESNÍ KOLO

První podzimní soutěží bylo okresní kolo v atletickém čtyřboji starších žáků, které se uskutečnilo 15. září 2017 v Jičíně.

Dívky soutěžily ve složení Aneta Bartková, Jana Matoušková, Tereza Ježková, Barbora Bártová a Karolína Plíšková.

Za chlapce soutěžili Adam Stránský, Jiří Zmatlík, Tomáš Žďánský a Adam Bárta.

Dívky vybojovaly čtvrté a chlapci páté místo v okrese.

Výsledková listina

Mgr. Jana Zumrová

TURNAJ V RAPID ŠACHU

V sobotu 9. září 2017 se naši šachisté pod vedením pana Lubomíra Martínka zúčastnili prvního otevřeného šachového turnaje v rapid šachu jednotlivců „TURNOVSKÝ GRANÁT 2017“. Šachové partie nazývané rapid patří mezi středně dlouhé hry s časovým limitem 15 minut. Startovní listina obsahovala rovných 100 přihlášených šachistů, mezi kterými nechyběli ani extraligoví hráči ČR s mezinárodními mistrovskými tituly GM (Grand Master = velmistr) nebo IM (International Master = mezinárodní mistr).

Naši malí šachisté proto zde poprvé prožili pravou sportovní atmosféru většího šachového klání. Zároveň nasbírali nové herní zkušenosti. Poznali zde, že i šachy jsou sportem, ve kterém nechybí emoce.

Celodenní turnaj zvládli odehrát tito žáci: Michal Zedníček, Josef Blažej, Matyáš Matěj, Marek Patka, Tadeáš Plíšek a Jáchym Polášek.

A každý z nich, po zajímavých partiích, odjížděl domů jako vítěz.

Přejeme mnoho dalších šachových úspěchů!