SPORTOVNÍ SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2019/2020

NAŠE DRUŽSTVA ZAZÁŘILA NA OKRESNÍM KOLE ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

V úterý 8. října 2019 se na Městském stadionu v Jičíně uskutečnilo okresní kolo Atletického čtyřboje v kategorii starších žáků a žákyň. Naše škola byla jediná, která se může pyšnit umístěním na stupních vítězů v obou kategoriích. Starší žákyně totiž obsadily výborné 2. místo z 6 zúčastněných družstev a zajistily si tak postup do krajského kola, které se uskuteční 18. října 2019 v Trutnově. Uspěli i starší žáci, kteří obsadili v konkurenci 8 družstev 3. místo.

Naši žáci dosáhli i vynikajících výsledků mezi jednotlivci. V kategorii starších žákyň obsadila ve sprintu na 60 m Tereza Honcová 4. místo z 29 a 5. místo ve skoku dalekém z 15, Denisa Ježková s Viktorií Bártovou vyhrály výšku v konkurenci 14 závodnic, Natalie Semecká obsadila 4. místo z 29 v závodě na 800 m a 5. místo ve vrhu koulí ze 14. Tereza Zahradníková vyhrála v hodu kriketovým míčkem v konkurenci 15 závodnic.

Dařilo se individuálně i starším žákům. Matěj Zedníček byl nejrychlejším sprinterem na 60 m z 38 závodníků, ve výšce skončil na děleném 2. místě ze 17 a 3. místo obsadil ve vrhu koulí z 18. Karel Pažout kouli vyhrál! Petr Souček obsadil dělené 2. místo ve sprintu a 3. místo v hodu kriketovým míčkem z 20. Martin Grunt obsadil ve stejné disciplíně celkové 4. místo. Štěpán Resl obsadil 5. místo ve skoku dalekém v konkurenci 21 závodníků.

Všem žákům a žákyním, kteří reprezentovali naši školu, gratulujeme a starším žákyním přejeme hodně štěstí na krajském kole Atletického čtyřboje.

OKRESNÍ KOLO PŘESPOLNÍHO BĚHU

1. října 2019 se uskutečnilo v Nové Pace okresní kolo v přespolním běhu. Soutěže se zúčastnila družstva mladších a starších žáků.

V kategorii mladších dívek naši školu reprezentovaly žákyně šestých a sedmých tříd: Ema Prudičová, Veronika Bradnová, Kristýna Kopalová, Nela Vodičková, Tereza Bryxí a Alice Vaníčková.

V kategorii starších dívek reprezentovaly žákyně osmého a devátého ročníku: Adéla a Tereza Honcovy, Natalie Semecká, Viktorie Bártová a Aneta Kubánková.

Mladší žáci běželi pouze tři – Petr Koťátko, Jan Karban a David Dědeček.

Starší žáci soutěžili ve složení – Adam Horčička, Štěpán Resl, Tadeáš Plíšek, Filip Novák a Antonín Dudek.

Mladší žákyně stejně jako starší žáci obsadili 10. místo, mladší žáci nebyli vzhledem k počtu hodnoceni a nejlépe si vedlo družstvo starších dívek, které si přivezlo pohár za krásné třetí místo.

Všem žákům, kteří naši školu reprezentovali, děkuji a přeji jim spoustu dalších sportovních úspěchů.