SPORTOVNÍ SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2018/2019

KRAJSKÉ KOLO ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

Ve čtvrtek 27. září 2018 se v Týništi nad Orlicí uskutečnilo krajské kolo Atletického čtyřboje, kam nečekaně po 2. místě v okresním kole postoupil i výběr starších žáků (8. - 9. ročník) naší školy. V konkurenci šesti družstev obsadili 5. místo a dokázali porazit svého přemožitele z okresního kola - 4. ZŠ Jičín. Největším úspěchem v jednotlivých disciplínách čtyřboje bylo 1. místo Petra Součka v dálce, který skočil svůj osobní rekord 526 cm. Je tak nejlepším dálkařem v Královéhradeckém kraji! Naši chlapci nasbírali v krajské kole oproti okresnímu kolu o 321 bodů více a překonali hranici 6000 bodů (6094 b). Všem chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho dalších atletických úspěchů.

OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU

Začátkem září se pravidelně koná v Nové Pace soutěž v přespolním běhu. Tento závod je mezi našimi žáky poměrně oblíbený a daří se jim v posledních letech dosahovat předních umístění. A ne jinak tomu bylo i letos, kdy jsme na okresní kolo vyslali tři družstva.

Nejlépe si vedly mladší žákyně, které v konkurenci deseti družstev obsadily krásné 3. místo, za což byly odměněny pohárem a nově také medailemi. Nejlepšího výkonu dosáhla v družstvu Viktorie Bártová, která obsadila v konkurenci 62 závodnic skvělé 3. místo v čase 07:37 min. Náš úspěšný výběr dále reprezentovaly: Denisa Ježková (9.), Natálie Semecká (15.), Veronika Brandová (25.), Adéla Honcová (26.) a Adéla Folprechtová (35.).

Hůře se pak dařilo mladším i starším žákům. Mladší žáci obsadili mezi devíti družstvy 6. místo (v sestavě: Petr Koťátko, Michal Nedvěd, Matěj Matyáš, Štěpán Resl, Jan Souček a Jakub Šourek). Starší žáci obsadili mezi dvanácti družstvy dokonce předposlední místo (v sestavě: Matyáš Baudis, Martin Grunt, Adam Horčička, Tomáš Karban, Petr Souček a Michal Zedníček). Nutno však podotknout, že ve výběru chyběli žáci 9. ročníku, kteří v ten den absolvovali literární exkurzi a nemohli tak náš výběr posílit. Z toho důvodu se nepodařilo poskládat výběr starších žákyň, které v Nové Pace nezávodily.

Všem žákům děkujeme za dobrou reprezentaci školy a mladším žákyním gratulujeme k dosaženému úspěchu.

FOTOGALERIE

Radek Štaff

OKRESNÍ KOLO ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

V pátek 21. září 2018 se na jičínském městském stadionu v Jičíně uskutečnilo okresní kolo Atletického čtyřboje starších žáků. Naši školu reprezentovali žáci osmého a devátého ročníku ve složení Petr Souček, Jiří Zmatlík, Jiří Volf, Adam Stránský a Adam Bárta.

Atletický čtyřboj je soutěž družstev, ve které žáci absolvují čtyři disciplíny. Dvě z nich jsou povinné (sprint na 60 m a vytrvalostní běh na 1000 m), další dvě jsou volitelné. Buď skáčou výšku, nebo dálku a buď házejí kriketovým míčkem, nebo vrhají koulí.

Naše sestava chlapců byla po mnoha letech velmi úspěšná a dosahovala skvělých výkonů, za které byla odměněna celkovým druhým místem ze sedmi družstev, čímž si zajistila postup do krajského kola, které se uskuteční v Týništi nad Orlicí. O skutečně výborných výkonech našich reprezentantů svědčí i fakt, že ve všech šesti disciplínách jsme měli našeho zástupce na stupni vítězů a to v konkurenci 33 soutěžících je obdivuhodné.

Klukům tímto upřímně gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů, třeba hned v krajském kole této soutěže.

Jiří Zmatlík 8,3 3:17,7 x 481 58,68 x 1642 3. místo
Adam Stránský 7,9 4:04,0 160 x x 9,2 1599 5. místo
Adam Bárta 8,4 3:51,1 145 x x 7,0 1299 13. místo
Petr Souček 8,4 4:04,3 x 490 49,79 x 1233 17. místo
Jiří Volf 9,1 3:57,1 130 x 41,58 x 936 27. místo