INFORMACE PRO RODIČE __________________________________________

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče,

v úterý 21. listopadu 2017 se uskuteční na naší škole TŘÍDNÍ SCHŮZKY.

• 1. stupeň od 15:30 hod.
  • 2. stupeň od 16:00 hod.

INFORMOVANÝ SOUHLAS ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ

Vážení rodiče,

v souladu s platnou legislativou Vás prosíme o podepsání informovaného souhlasu zákonných zástupců, aby Vašemu dítěti mohly být poskytovány služby školních poradenských pracovnic (školní metodičky prevence, výchovné poradkyně a speciální pedagožky). Podepsané tiskopisy nám prosím pošlete nazpět prostřednictvím svých dětí.

Informovaný souhlas zákonného zástupce - formulář

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Jana Knapová, ředitelka školy

Vážení rodiče,

již dva roky využíváme nový způsob plateb hrazených Vámi za Vaše děti. Do školy jsme nakoupili software (Školní elektronická pokladna), který nás zbavil neustálého vybírání a vracení peněz a další administrativy s tím spojené. Jak se v praxi ukázalo, je tento systém financování pohodlnější i pro Vás samotné.

Podstatou programu je vytvoření virtuálního účtu pro Vašeho syna (dceru). Každý žák obdrží variabilní symbol, který bude neměnný po celou dobu školní docházky. Vaším úkolem bude vložit na účet školy pro Vaše dítě přiměřenou částku pod přiděleným variabilním symbolem, ze které se budou následně odečítat veškeré platby.

Abyste měli přehled o pohybu na virtuálním účtu, budeme Vám na konci každého měsíce posílat e-mailem stav konta Vašeho dítěte, abyste věděli, zda máte na účtu dostatečnou částku na pokrytí plateb. Zkontrolujte si prosím před začátkem školního roku, zda má vaše dítě dostatečný vklad na svém účtu. Dostačující je částka 500 Kč pro žáky, kteří nenavštěvují školní družinu, školní klub či zájmové kroužky. V opačném případě vložte alespoň částku 1.000 Kč.  Při vkládání financí na účet dbejte na správné vyplnění variabilního symbolu, aby následně nedošlo k připsání částky někomu jinému. Pro jistotu uveďte do zprávy pro příjemce jméno a příjmení Vašeho syna (dcery). Můžete si také nastavit trvalý příkaz a každý měsíc posílat na číslo účtu Vámi stanovenou částku. Způsob doplňování financí však ponecháváme na Vašem rozhodnutí. Částka, která zůstane na účtu na konci školního roku, se automaticky převádí do nového školního roku. Zůstatková částka se vyplácí na konci povinné školní docházky (převodem na Vámi uvedený účet) nebo při přestupu na jinou školu (stejným způsobem).

Prvňáčkové a žáci, kteří na naši školu přestoupili během prázdnin, obdrží variabilní symbol ke svému kontu se začátkem nového školního roku 2016/2017 od svých třídních učitelů. Prosíme rodiče, aby svým dětem poslali peníze na konto do 20. 9. 2016.

U některých plateb však budeme muset zachovat starý způsob financování. Jde například o fotografování, kdy je platba u každého žáka jiná (v závislosti na počtu fotografií a jejich druhu), a s tím si zatím tento program neporadí. Takových plateb však bude ve školním roce naprosté minimum.

Pokud byste měli nějaký dotaz, rád Vám na něj odpovím a vše podrobně vysvětlím. Pro tyto účely můžete využít e-mailové adresy: staff@zssobotka.cz nebo volejte na telefon: 739 593 194.

Příklad fungování elektronické pokladny:

Jméno a příjmení žáka: Jan Vopršálek

Třída: 3. A

Výpis virtuálního účtu, který obdržíte e-mailem (příklad)

• 20. 7. 2016   vklad                                    1.000 Kč
  • 10. 9. 2016   pracovní sešity: Čj, M, Aj      -  260 Kč