ONLINE VÝUKA              ___________________________________________

ms-teams[1].png

Stáhněte si Microsoft Teams

DOMÁCÍ PRÁCE ŽÁKA

Jak nahrát soubor s vypracovaným úkolem do zadání v MS Teams?

Nevíte si rady, jak nahrát např. fotografii s vypracovaným cvičením z pracovního sešitu do zadání od vyučujícího. Postup je velmi jednoduchý.

1. Zobrazte si zaslaný domácí úkol na záložce ZADÁNÍ na levé tmavě modré liště v základním okně MS Teams. Druhou možností je zobrazit si úkol na záložce PŘÍSPĚVKY v rámci konkrétního týmu, pro který je úkol zadán nebo na záložce ZÁDÁNÍ po rozkliknutí příslušného týmu nahoře na liště.

2. Po rozkliknutí zadání domácího úkolu si přečtěte zadání a úkol vypracujte. (např. máte doplnit cv. 6 na str. 67 PS Hravá čeština 8)

3. Vypracovaný úkol vyfotíte a fotografii si stáhnete do své složky v PC. Pokud budete odesílat fotografii z mobilní aplikace MS Teams, nemusíte fotografii ani do počítače stahovat, ale načtete si ji rovnou ze svého telefonu (z galerie obrázků).

4. V ZADÁNÍ vidí žák pod pokyny od vyučujícího nadpis "Moje práce" a pod ní je symbol sponky "Přidat práci". Když na ni žák klikne, může nahrát potřebný soubor z PC nebo mobilního telefonu. Soubor se následně do ZADÁNÍ nahraje.

5. Posledním krokem je odevzdání úkolu vyčujícímu. Stačí kliknout na tmavě modré tlačítko ODEVZDAT v pravém horním rohu okna. Tím je práce odeslána zpět ke kontrole vyučujícímu.

Náhled pracovního okna s popiskem

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA

Stažení aplikace MS TEAMS