SOUTĚŽE         ___________________________________________

školní rok 2019/2020

ŠKOLNÍ RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Žáci a učitelé prvního stupně se ve středu 19. února 2020 sešli v gymnastickém sále naší školy, aby se jako soutěžící, diváci, moderátoři, ale i jako porota zúčastnili školního kola Recitační soutěže.

Pod vedením moderátorské dvojice Anny Steinerové a Veroniky Karbanové z pátých tříd se soutěže zúčastnilo celkem 24 recitátorů. Všichni postoupili do školního kola z kol třídních a utkali se ve dvou kategoriích. V první kategorii soutěžilo 12 žáků z 2. a 3. ročníku a ve druhé kategorii bylo 12 soutěžících ze 4. a 5. ročníku.

Rozhodování o pořadí jednotlivých soutěžících bylo jako vždy těžké, každý recitátor se připravoval opravdu poctivě, svědomitě a snažil se přednést svou báseň nebo text co nejlépe.

Porota se nakonec dohodla na tomto pořadí:

1. KATEGORIE

• 1. MÍSTO  KLÁRA JEČNÁ            3. B
  • 2. MÍSTO  PATRIK KUBÁNEK          3. B
  • 3. MÍSTO  JULIE VU                   2. B
  • 3. MÍSTO  VIKTORIE TAKÁČOVÁ   2. A

2. KATEGORIE

• 1. MÍSTO   MIROSLAV VANĚK      4. A
  • 2. MÍSTO   JOSEF VITINA         5. B
  • 3. MÍSTO   PAVLÍNA HÁJKOVÁ    5. A
  • 3. MÍSTO  TOMÁŠ ZÍTA           4. A

Toto je ohodnocení našich soutěžících odbornou porotou, kterou tvořili učitelé prvního stupně. Ale i žáci si svým lístečkovým hlasováním určili svého favorita, svou CENU SYMPATIÍ DIVÁKŮ, kterou získaly JULIE VU Z 2. B a  PAVLÍNA HÁJKOVÁ z 5. A. Gratulujeme!

Již tradičně se také čtveřice soutěžících, kteří se umístili v obou kategoriích na 1. či 2. místě, zúčastní 6. března okresního kola přehlídky mladých recitátorů DĚTSKÁ SCÉNA 2020 v K-klubu v Jičíně. Držíme pěsti!

Mgr. Miroslava Drbohlavová

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 16. října 2019 jsme se stejně jako v loňském roce zapojili do celostátní soutěže „Přírodovědný KLOKAN“.  V 10:00 hodin se všichni zájemci z 8. a 9. ročníku sešli v odborné učebně přírodopisu, kde byli seznámeni se základními organizačními informacemi k průběhu soutěže. Potom soutěžící začali řešit 24 otázek z přírodních věd a své odpovědi zapisovali na „Kartu odpovědí“. Po uplynutí 40 minut výsledky své práce odevzdali k vyhodnocení. Při řešení úloh nesměli používat žádné kalkulačky či jiné pomůcky.

Druhý den proběhlo vyhlášení výsledků a žáci obdrželi osvědčení o účasti v soutěži. Na prvním místě se umístil Jakub Plíšek (9. B) se ziskem 81 bodů, což je po předchozích třech ročnících bodový skok. Na stříbrnou pozici svým výkonem dosáhl Stanislav Patka (9. B) a třetí místo obsadil Petr Souček (9. B). Celkem se do soutěže zapojilo 32 žáků.

Letošní 14. ročník této soutěže můžeme tedy hodnotit velmi pozitivně a všem zúčastněným žákům patří velká gratulace.

Na závěr „malá ochutnávka“

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ V RÁMCI PROJEKTU "ZAHRADA"

Základní škola Sobotka vyhlašuje na školní rok 2019/2020 celoškolní
projekt ZAHRADA s doprovodnou  fotografickou soutěží
"Zahrady a zahrádky".

Pořízené fotografie nám ve vytištěné  podobě v libovolném formátu
odevzdejte v kanceláři školy.

Uzávěrka soutěže je 14. 10. 2019